PolecamyJak przechowywać awokadoCzytaj
Prawo

Licytacje komornicze – na czym polegają

  • 18 września, 2023
  • 1 min read
Licytacje komornicze – na czym polegają

Czy licytacje komornicze to dobra okazja na korzystny zakup? Jakie ryzyko niesie za sobą nabycie nieruchomości z licytacji komorniczej? Co każdy licytant powinien wiedzieć, zanim wpłaci wadium? Jakie warunki trzeba spełniać, żeby wziąć udział w licytacji? Przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące licytacji komorniczych.

Zobacz też ile może zabrać komornik z pensji?

Obwieszczenia o licytacjach

Licytacje komornicze to jedna z możliwości spieniężenia rzeczowego majątku dłużnika, który został zajęty w toku postępowania egzekucyjnego przez komornika.

Postępowania egzekucyjne normowane są przez kodeks postępowania cywilnego, który nakazuje zamieszczenie ogłoszenia o licytacji, w formie obwieszczenia, dostarczanego uczestnikom postępowania egzekucyjnego (m.in. urzędowi skarbowemu oraz organom gminy). Dodatkowo, informacja o miejscu i czasie licytacji powinna zostać ogłoszona publicznie w budynku sądu, w lokalnym dzienniku oraz na stronie internetowej Krajowej Rady Komorniczej.

Obwieszczenie o licytacji nieruchomości, musi pojawić się w wyżej wymienionych miejscach, najpóźniej 2 tygodnie przed terminem licytacji.

About Author

pejot

jak przechowywać awokado
Wcześniejszy artykuł

niezdolności do pracy z powodu choroby? zasiłek chorobowy przysługuje Tobie. Zobacz jakim niezbędnym badaniom lekarskim przewidzianym musisz się poddać
Następny artykuł