• Samochody hybrydowe są uznawane za przyszłość motoryzacji. Specjalizuje się w nich koncern Toyoty, jednak nie tylko ta grupa stawia na te rozwiązania. W dalszym ciągu największą popularnością cieszą się silniki benzynowe oraz diesla, jednak coraz większy udział zyskują auta z hybrydowym napędem. Czytaj dalej!
  • Franszyza redukcyjna występuje w warunkach ubezpieczenia np. autocasco. Wpływa ona nie tylko na cenę polisy, ale także na wysokość wypłacanego odszkodowania. Warto wiedzieć, jakie w praktyce skutki ma zastosowanie franszyzy oraz jak jej nie pomylić z równie popularną franszyzą integralną i… franczyzą.
  • Dobrze dobrane opony motocyklowe są jednym z kluczowych elementów decydujących o bezpieczeństwie w trakcie jazdy, a także odczuwanego komfortu. Warto wiedzieć, że rodzaj posiadanego motocykla wpływa na to, jakie ogumienie należy do niego dopasować. Inne opony założymy do choppera, a jeszcze inne do cruisera.
  • Czeka Cię zakup ubezpieczenia komunikacyjnego OC? Dowiedz się, co bardziej się opłaca – kupno polisy u agenta czy może zakup OC online? Poznaj wszystkie sposoby na kupno ubezpieczenia OC, a także sprawdź, jakie są wady i zalety kupowania ubezpieczenia metodą tradycyjną oraz nowoczesną przez Internet.
  • Oznaczenia na oponach informują o wszystkich najważniejszych parametrach ogumienia w aucie. Jakich? W naszym artykule wyjaśniamy wszystkie zagadnienia z tym związane. Ich znajomość ułatwi wybór najlepszych opon, dzięki którym jazda samochodem będzie bezpieczna i satysfakcjonująca.
  • Niewłaściwe przechowywanie opon może być powodem ich deformacji. Sprzyja to także powstawaniu uszkodzeń oraz innych defektów. Prawidłowe magazynowanie ogumienia uzależnione jest od tego, czy będą to całe zestawy kołowe wraz z felgami czy same opony. Poznaj kilka podstawowych zasad odnośnie przechowywania opon.

Koszt wymiany opon zależy od wielu różnych czynników. Warto mieć tę świadomość już na etapie zakupu auta, ponieważ rozbieżność cenowa w świadczeniu tej usługi jest znacząca. Znaczenie mają zarówno: typ felgi, rozmiar i rodzaj opony, a nawet miejscowość, w którym znajduje się zakład wulkanizacyjny. Poznaj szczegóły!
  • Skrzynia DSG stanowi wyposażenie aut z koncernu Volkswagena oraz marek siostrzanych. Sprawdź, czy samochód wyposażony w tę skrzynię biegów jest wart zakupu. Poznaj najważniejsze zalety i wady skrzyni DSG oraz dowiedz się, jakie są najczęstsze jej awarie i z jakimi kosztami naprawy trzeba się liczyć.
  • Franszyza integralna to częsty element warunków ubezpieczenia autocasco. Wyjaśniamy, czym jest i jak należy go rozumieć, gdy znajdzie się w umowie AC. To bardzo ważna kwestia, gdyż ogranicza odpowiedzialność ubezpieczyciela - decyduje, kto poniesie koszty uszkodzenia auta (ubezpieczyciel czy osoba ubezpieczona).
  • Samochody z Belgii są coraz chętniej sprowadzane przez Polaków. Kraj ten jest wysoce zmotoryzowany, a nabywcy używanych aut mogą tutaj trafić na prawdziwe perełki motoryzacyjne. Jeżeli interesuje Cię zakup starszych modeli lub kupno lekko uszkodzonego auta w dobrej cenie, auta z Belgii będą strzałem w dziesiątkę!