Coraz większą popularnością cieszą się samochody elektryczne. Używane są sposobem na zakup takiego pojazdu w atrakcyjnej cenie. Czy jednak na pewno się to opłaca? Istnieje kilka czynników, jakie należy wziąć pod uwagę podczas podejmowania decyzji. Przekonaj się, co warto rozważyć, by być zadowolonym z zakupu.
  • Czeka Cię zakup ubezpieczenia komunikacyjnego OC? Dowiedz się, co bardziej się opłaca – kupno polisy u agenta czy może zakup OC online? Poznaj wszystkie sposoby na kupno ubezpieczenia OC, a także sprawdź, jakie są wady i zalety kupowania ubezpieczenia metodą tradycyjną oraz nowoczesną przez Internet.
  • Oznaczenia na oponach informują o wszystkich najważniejszych parametrach ogumienia w aucie. Jakich? W naszym artykule wyjaśniamy wszystkie zagadnienia z tym związane. Ich znajomość ułatwi wybór najlepszych opon, dzięki którym jazda samochodem będzie bezpieczna i satysfakcjonująca.
  • Niewłaściwe przechowywanie opon może być powodem ich deformacji. Sprzyja to także powstawaniu uszkodzeń oraz innych defektów. Prawidłowe magazynowanie ogumienia uzależnione jest od tego, czy będą to całe zestawy kołowe wraz z felgami czy same opony. Poznaj kilka podstawowych zasad odnośnie przechowywania opon.
  • Koszt wymiany opon zależy od wielu różnych czynników. Warto mieć tę świadomość już na etapie zakupu auta, ponieważ rozbieżność cenowa w świadczeniu tej usługi jest znacząca. Znaczenie mają zarówno: typ felgi, rozmiar i rodzaj opony, a nawet miejscowość, w którym znajduje się zakład wulkanizacyjny. Poznaj szczegóły!
  • Zakup używanego samochodu oznacza dla jego nowego właściciela konieczność dopełnienia wielu formalności, w tym rejestracji auta na swoje nazwisko. Dowiedz się, jak krok po kroku wygląda przerejestrowanie samochodu w Polsce, gdzie i w jaki sposób należy załatwić formalności oraz ile to wszystko kosztuje.
  • Jak wybrać ciche opony letnie? Jakie są najcichsze modele i czy warto rozważać zakup ogumienia z klasy budżetowej? Wybór opon letnich jest szeroki na rynku, jednak jeżeli komfort akustyczny jest dla nas najistotniejszy, warto mieć świadomość tego, na co zwrócić uwagę, by nasze oczekiwania były spełnione.

Chociaż czysto teoretycznie nie istnieją przepisy zabraniające, by latem używać opon zimowych, to istnieją konkretne przeciwwskazania z punktu widzenia bezpieczeństwa jazdy. Opony zimowe latem znacznie tracą na swoich właściwościach, o czym decyduje przede wszystkim budowa tego rodzaju ogumienia.
  • Franszyza integralna to częsty element warunków ubezpieczenia autocasco. Wyjaśniamy, czym jest i jak należy go rozumieć, gdy znajdzie się w umowie AC. To bardzo ważna kwestia, gdyż ogranicza odpowiedzialność ubezpieczyciela - decyduje, kto poniesie koszty uszkodzenia auta (ubezpieczyciel czy osoba ubezpieczona).
  • Samochody z Belgii są coraz chętniej sprowadzane przez Polaków. Kraj ten jest wysoce zmotoryzowany, a nabywcy używanych aut mogą tutaj trafić na prawdziwe perełki motoryzacyjne. Jeżeli interesuje Cię zakup starszych modeli lub kupno lekko uszkodzonego auta w dobrej cenie, auta z Belgii będą strzałem w dziesiątkę!