Samochody hybrydowe są uznawane za przyszłość motoryzacji. Specjalizuje się w nich koncern Toyoty, jednak nie tylko ta grupa stawia na te rozwiązania. W dalszym ciągu największą popularnością cieszą się silniki benzynowe oraz diesla, jednak coraz większy udział zyskują auta z hybrydowym napędem. Czytaj dalej!
  • Koszt wymiany opon zależy od wielu różnych czynników. Warto mieć tę świadomość już na etapie zakupu auta, ponieważ rozbieżność cenowa w świadczeniu tej usługi jest znacząca. Znaczenie mają zarówno: typ felgi, rozmiar i rodzaj opony, a nawet miejscowość, w którym znajduje się zakład wulkanizacyjny. Poznaj szczegóły!
  • Zakup używanego samochodu oznacza dla jego nowego właściciela konieczność dopełnienia wielu formalności, w tym rejestracji auta na swoje nazwisko. Dowiedz się, jak krok po kroku wygląda przerejestrowanie samochodu w Polsce, gdzie i w jaki sposób należy załatwić formalności oraz ile to wszystko kosztuje.
  • Jak wybrać ciche opony letnie? Jakie są najcichsze modele i czy warto rozważać zakup ogumienia z klasy budżetowej? Wybór opon letnich jest szeroki na rynku, jednak jeżeli komfort akustyczny jest dla nas najistotniejszy, warto mieć świadomość tego, na co zwrócić uwagę, by nasze oczekiwania były spełnione.
  • Chociaż czysto teoretycznie nie istnieją przepisy zabraniające, by latem używać opon zimowych, to istnieją konkretne przeciwwskazania z punktu widzenia bezpieczeństwa jazdy. Opony zimowe latem znacznie tracą na swoich właściwościach, o czym decyduje przede wszystkim budowa tego rodzaju ogumienia.
  • Czy wiesz, że wymiana oleju w skrzyni automatycznej jest działaniem wydłużającym jej żywotność? Odkładanie w czasie tej czynności może spowodować poważne awarie, których naprawa jest bardzo kosztowna. Dowiedz się, jak wymieniać olej w skrzyni automatycznej oraz którą metodę wybrać - statyczną czy dynamiczną?
  • Skrzynia CVT jest jednym z najnowszych rozwiązań w dziedzinie automatycznych przekładni biegów. Technologia ta ma tyle samo przeciwników, co zwolenników. Dlaczego? Poznaj zasady działania skrzyni CVT, jej zalety i wady, najczęstsze usterki, a także dowiedz się, jak jeździć automatem z CVT.

Kiedy przychodzi czas na to, by założyć opony letnie? Producenci sugerują, że najlepszym moment następuje, gdy temperatury przekraczają 7 stopni Celsjusza. W takich warunkach ogumienie zimowe zaczyna szumieć i szybciej się zużywać. Dowiedz się, co musisz wiedzieć o oponach letnich i ich użytkowaniu.