• Samochody hybrydowe są uznawane za przyszłość motoryzacji. Specjalizuje się w nich koncern Toyoty, jednak nie tylko ta grupa stawia na te rozwiązania. W dalszym ciągu największą popularnością cieszą się silniki benzynowe oraz diesla, jednak coraz większy udział zyskują auta z hybrydowym napędem. Czytaj dalej!
  • Franszyza redukcyjna występuje w warunkach ubezpieczenia np. autocasco. Wpływa ona nie tylko na cenę polisy, ale także na wysokość wypłacanego odszkodowania. Warto wiedzieć, jakie w praktyce skutki ma zastosowanie franszyzy oraz jak jej nie pomylić z równie popularną franszyzą integralną i… franczyzą.
  • Dobrze dobrane opony motocyklowe są jednym z kluczowych elementów decydujących o bezpieczeństwie w trakcie jazdy, a także odczuwanego komfortu. Warto wiedzieć, że rodzaj posiadanego motocykla wpływa na to, jakie ogumienie należy do niego dopasować. Inne opony założymy do choppera, a jeszcze inne do cruisera.
  • Czeka Cię zakup ubezpieczenia komunikacyjnego OC? Dowiedz się, co bardziej się opłaca – kupno polisy u agenta czy może zakup OC online? Poznaj wszystkie sposoby na kupno ubezpieczenia OC, a także sprawdź, jakie są wady i zalety kupowania ubezpieczenia metodą tradycyjną oraz nowoczesną przez Internet.
  • Oznaczenia na oponach informują o wszystkich najważniejszych parametrach ogumienia w aucie. Jakich? W naszym artykule wyjaśniamy wszystkie zagadnienia z tym związane. Ich znajomość ułatwi wybór najlepszych opon, dzięki którym jazda samochodem będzie bezpieczna i satysfakcjonująca.

Niewłaściwe przechowywanie opon może być powodem ich deformacji. Sprzyja to także powstawaniu uszkodzeń oraz innych defektów. Prawidłowe magazynowanie ogumienia uzależnione jest od tego, czy będą to całe zestawy kołowe wraz z felgami czy same opony. Poznaj kilka podstawowych zasad odnośnie przechowywania opon.
  • Kiedy przychodzi czas na to, by założyć opony letnie? Producenci sugerują, że najlepszym moment następuje, gdy temperatury przekraczają 7 stopni Celsjusza. W takich warunkach ogumienie zimowe zaczyna szumieć i szybciej się zużywać. Dowiedz się, co musisz wiedzieć o oponach letnich i ich użytkowaniu.
  • Skrzynia DSG stanowi wyposażenie aut z koncernu Volkswagena oraz marek siostrzanych. Sprawdź, czy samochód wyposażony w tę skrzynię biegów jest wart zakupu. Poznaj najważniejsze zalety i wady skrzyni DSG oraz dowiedz się, jakie są najczęstsze jej awarie i z jakimi kosztami naprawy trzeba się liczyć.
  • Franszyza integralna to częsty element warunków ubezpieczenia autocasco. Wyjaśniamy, czym jest i jak należy go rozumieć, gdy znajdzie się w umowie AC. To bardzo ważna kwestia, gdyż ogranicza odpowiedzialność ubezpieczyciela - decyduje, kto poniesie koszty uszkodzenia auta (ubezpieczyciel czy osoba ubezpieczona).
  • Samochody z Belgii są coraz chętniej sprowadzane przez Polaków. Kraj ten jest wysoce zmotoryzowany, a nabywcy używanych aut mogą tutaj trafić na prawdziwe perełki motoryzacyjne. Jeżeli interesuje Cię zakup starszych modeli lub kupno lekko uszkodzonego auta w dobrej cenie, auta z Belgii będą strzałem w dziesiątkę!