• Spodziewasz się wizyty komornika? Dowiedz się, na czym dokładnie polegają czynności terenowe komornika, jakie uprawnienia ma komornik podczas zajęcia ruchomości, a także czego mu robić nie wolno. Poznaj też nowe zasady egzekucji, które będą obowiązywały od 2019 roku i które mają lepiej chronić dłużników.
  0
 • Poznaj najciekawsze majowe wyprzedaże i promocje na akcesoria wnętrzarskie, meble oraz sprzęt ogrodowy. Obniż koszt zakupów nawet o 70% - udekoruj swoje mieszkanie tanio i z pomysłem oraz zadbaj o swój ogród. Nie przegap interesujących promocji w takich sklepach jak m.in. Leroy Merlin, JYSK, Home&You, Jula czy DUKA.
  0
 • Interesują Cię najnowsze wyprzedaże i promocje? Już teraz sprawdź przeceny i zobacz, gdzie warto wybrać się na zakupy odzieżowe i jakie dodatki kupić. Zobacz, jakie promocje przygotowały dla Ciebie i Twojej rodziny takie sklepy jak m.in. H&M, Mango, Top Secret, Zalando, Smyk, Reserved, Diverse czy House.
  0
 • Zastanawiasz się jak nauczyć swoje dziecko zarządzania własnymi finansami? Interesuje Cię bezpieczna i wygodna karta, dzięki której Twój nastolatek nauczy się odpowiedzialności? Karta przedpłacona dla dziecka może okazać się idealnym rozwiązaniem. Sprawdź jak działa i kto może stać się jej posiadaczem.
  0
 • Planujesz wakacje w Polsce? A może wybierasz się na wycieczkę po kraju? Dowiedz się, dlaczego powinieneś wykupić ubezpieczenie podróżne na terenie Polski, a także jak je wybrać, by zapewniało pełną ochronę podczas podróży i wypoczynku. Sprawdź, kiedy wystarczy NNW, a kiedy skorzystać z pakietu rozszerzonego.
  0

Bywa, że mandat za złe parkowanie wzbudza w pewnych przypadkach wiele emocji. Nie zawsze bowiem poczuwamy się do winy i zastanawiamy się wówczas, czy otrzymany mandat zapłacić, czy też liczyć na jego przedawnienie. A więc płacić czy nie płacić? Dowiedz się więcej i zdecyduj świadomie!
0
 • Co kryje się pod terminem służebność osobista? Czym różni się ona od służebności gruntowej? Jakie prawa i obowiązki posiada osoba fizyczna objęta takim prawem? Czy warto skorzystać ze służebności mieszkaniowej? Jeżeli poszukujesz odpowiedzi na te i inne pytania związane z prawem, przeczytaj artykuł!
  0
 • Giełda długów (giełda wierzytelności) to miejsce, gdzie na sprzedaż wystawionych jest kilkaset tysięcy długów. Czy aby na pewno jest to legalne? Jakie długi mogą być wystawione? Kto może wystawiać długi? Na te i inne pytanie odpowiemy w niniejszym artykule, czytaj więcej!
  0
 • Jesteś osobą starszą i wybierasz się w podróż? Dowiedz się, jak wybrać ubezpieczenie turystyczne dla seniora, aby być dobrze zabezpieczonym podczas wyjazdu. Mając powyżej 65 lat za polisę zapłacisz więcej niż inni, musisz też pamiętać o wielu rozszerzeniach ubezpieczenia związanych np. ze swoją chorobą.
  0
 • Wadium – słowo, które pojawia się przy temacie licytacji komorniczych i przetargów publicznych. Czym jest? Czy każda aukcja wiąże się z koniecznością uregulowania wadium? Na jakich zasadach działa i kiedy możemy spodziewać się zwrotu naszych środków. Podpowiadamy jak wyglądają aukcje związane z wadium.
  0
 • Licytacje komornicze to coraz bardziej popularna forma nabywania nieruchomości i przedmiotów, które pochodzą z majątku dłużnika. Mimo dużych zalet jakie daje udział w licytacji, każdy licytant nie może zapomnieć o kilku ważnych kwestiach. Jakich? W artykule prezentujemy najważniejsze zasady licytacji komorniczej.  
  0
 • Każda egzekucja komornicza prędzej czy później kończy się dla dłużnika zajęciem jego konta bankowego. Sprawdź, jakie prawo do środków zgromadzonych na naszym koncie ma wierzyciel? Czy komornik może zająć konto oszczędnościowe? Jak wygląda procedura zajęcia konta i ile w tym roku wynosi kwota wolna od zajęcia?
  0

Zmiana adresu zameldowania w praktyce: W 2018 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące meldunku. Co prawda nie zniesiono obowiązku meldunkowego, ale wprowadzono udogodnienie dla obywateli w postaci możliwości meldowania się przez Internet. Poniżej wyjaśniamy, jak to zrobić w urzędzie oraz online.
0
 • Czy komornik może zająć kontro firmowe za prywatne długi? Jaki wpływ na egzekucję komorniczą  ma forma prowadzonej działalności? Czy do środków zgromadzonych na koncie firmowym stosuje się kwotę wolą od zajęcia? Omawiamy najważniejsze kwestie związane z zajęciem komorniczym firmowego konta bankowego.
  0
 • Kredyt konsolidacyjny to rozwiązanie, pozwalające zamienić kilka zobowiązań w jedno. Czy warto? Dowiedz się, jakie koszty wiążą się z konsolidacją kredytu, jak znaleźć najlepszą ofertę i kiedy powinieneś się zdecydować na zaciągniecie kredytu konsolidacyjnego. Zapraszamy do lektury po więcej informacji!
  0
 • Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) umożliwia korzystanie z bezpłatnej opieki medycznej podczas zagranicznej podróży. Choć nie zapewnia tak szerokiej ochrony jak polisa ubezpieczeniowa, to na pewno warto ją mieć. Komu przysługuje? Jak i gdzie można ją wyrobić? Przeczytaj nasz artykuł.
  0
 • Zastanawiasz się, czy jest możliwość umorzenia Twojego długu? A może pozbyłeś się już, spędzającego sen z powiek, problemu w postaci wierzyciela i w końcu możesz odetchnąć, bo bank umorzył Twój dług. Ale czy to na pewno koniec Twoich kłopotów? Podatek od umorzonego kredytu to kolejny problem, który może Cię dotyczyć.
  0
 • Znalazłeś w swojej skrzynce na listy pismo od komornika? Warto wiedzieć, w jaki sposób zachować się po otrzymaniu takiej wiadomości. Znajomość swoich praw i obowiązków może uchronić przed problemami, gdyż na takie pismo zawsze musimy w jakiś sposób zareagować. Co więc należy zrobić? Podpowiadamy!
  0

Jesteś aktywnym zawodowo rodzicem, który stara się połączyć rodzicielstwo ze swoją pracą? Opieka nad dzieckiem to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Sprawdź na jakie udogodnienia mogą liczyć rodzice. Dowiedz się, czy opieka nad dzieckiem przysługuje tylko w trakcie choroby i co zrobić żeby z niej skorzystać.
0
 • Czy dla dłużnika poddanego egzekucji komorniczej jest ratunek? Jak wygląda proces zajęcia konta bankowego po zmianach? Konto w SKOK-u a komornik – wyjaśniamy, czy posiadacze rachunków osobistych otwartych w spółdzielczych kasach oszczędnościowo-rozliczeniowych mogą uciec przez egzekucją komorniczą?
  0
 • Chociaż największe wyprzedaże już za nami, nie warto się zniechęcać wyższymi cenami w sezonie wiosennym. Istnieje wiele sposobów na zdobycie ubrań, sprzętu czy usług taniej. Wystarczy kreatywne podejście do tematu, trochę wolnego czasu i spryt. Jak łowić cenowe okazje, by portfel za bardzo na tym nie ucierpiał?
  0
 • Posiadasz zobowiązania, z których spłatą sobie nie radzisz? Zalegasz z podatkiem do urzędu skarbowego lub innej instytucji państwowej? A może borykasz się z problemem zajęcia komorniczego? Jeżeli zastanawiasz się nad podjęciem próby umorzenia swojego zadłużenia, sprawdź jak napisać podanie o umorzenie długu.
  0
 • Składki ZUS – dlaczego opłacanie ich jest tak ważne? Na jakie profity może liczyć osoba ubezpieczona? Czy ubezpieczonym może być tylko pracownik lub przedsiębiorca?  Jak wygląda kwestia składek ZUS w przypadku osób bezrobotnych? Sprawdź co zrobić po utracie pracy, żeby nie stracić ubezpieczenia.
  0
 • Szukasz szybkiej gotówki, ale Twoja historia kredytowa nie jest taka jak powinna? Poznaj Profi Credit, jedną z najpopularniejszych instytucji pożyczkowych w Polsce. Dowiedź się na jakich zasadach działa firma i sprawdź, czy możesz wnioskować o pożyczkę. Odkryj wszystkie plusy pożyczek pozabankowych.
  0
 • Co się dzieje z długami po śmierci kredytobiorcy? Jak wygląda kwestia dziedziczenia długów? Czy umorzenie kredytu po śmierci kredytobiorcy jest w ogólne możliwe? A jeżeli tak, to na jakich warunkach? Podpowiadamy jak zabezpieczyć rodzinę przed dziedziczeniem długów na wypadek śmierci kredytobiorcy.
  0

Przelew BlueCash to nowoczesny przelew bankowy zapewniający natychmiastowy transfer środków (nawet w 15 sekund!). Dowiedz się, kiedy i w jaki sposób możesz z niego skorzystać. Poznaj wszystkie zalety i wady przelewu BlueCash oraz przeczytaj dla kogo będzie to dobra alternatywa dla systemu Elixir.
0