Trwała depilacja niechcianego owłosienia na ciele budzi coraz większe zainteresowanie zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Nie podlega wątpliwości, że jedyną skuteczną metodą usuwania owłosienia jest depilacja laserowa. Okazuje się jednak, że nie każda osoba, które poddaje się zabiegowi depilacji jest w pełni zadowolona z efektów zabiegu. Od czego to zależy? O to zapytamy eksperta kosmetologa Joannę Godwin w klinice Neonia z Krakowa.
  • Dostępne kiedyś farby do włosów, co prawda, zapewniały pożądany kolor włosów i kryły siwiznę, ale niestety bardzo źle wpływały na kondycję włosów, które traciły swój blask, stawały się przesuszone i kruche. Nie pomagały żadne odżywki ani naturalne metody przywracania włosom ich zdrowego i naturalnego wyglądu.
  • Szampon, odżywka, maska, pianka, a może serum na zniszczone końcówki? Co sprawdzi się najlepiej? I które wybrać, czym się kierować, kupując dany kosmetyk? Sprawdzamy, jakie specyfiki są godne uwagi i po które warto sięgać, by przywrócić włosom blask i piękny widok.
  • Nie ulega wątpliwości, że andrzejki to jedna z lepszych okazji na wielkie wyjście. W końcu to czas zabaw i imprez. Na taką okoliczność potrzebujesz odpowiedniego make-upu. Makijaż wieczorowy w wersji imprezowej nie jest trudno zrobić. Podpowiadamy, jak go wykonać krok po kroku, by idealnie przygotować się na andrzejkowe szaleństwa.
  • Jednym z największych modowych trendów ostatniego sezonu, który dodatkowo przeżywa swoje odrodzenie, jest torebka na biodra potocznie nazywana nerką. To świetny dodatek dla kobiet, które ponad wszystko cenią sobie wygodę i niebanalne wykończenie stylizacji. Nic nie zapowiada tego, aby w najbliższym czasie te minimalistyczne modele wyszły z mody, dlatego warto dowiedzieć się, na czym polega fenomen tych niezwykle praktycznych torebek.
  • Cera każdej osoby, wymaga właściwej pielęgnacji. I nie ma tu znaczenia czy jest sucha, normalna, wrażliwa, czy przetłuszczająca się. Wiele powszechnie stosowanych kosmetyków do pielęgnacji twarzy i do makijażu (nawet tych z górnej półki), jest komedogennych i mimo wysokiej ceny i opatrzenia znaną etykietą – mogą stać się skutecznymi sabotażystami w drodze do idealnej cery. Co to oznacza dla skóry?

Od miesiąca zastanawiasz się, jak pomalować twarz na halloween? Masz dosyć wiedźm, czaszek i wampirów? Jeśli straszne stylizacje to nie twoja bajka i najlepiej czujesz się w wyrazistym, kolorowym make-upie, możesz wykonać łatwy makijaż na halloween w stylu pop-art. Ten intrygujący look sprawi, że na imprezie trudno będzie oderwać od ciebie wzrok!

Proces starzenia się skóry zaczyna się o wiele wcześniej niż myślisz. Jego początki sięgają poziomu komórkowego, dlatego bywa wpierw niewidoczny.