PolecamyJak przechowywać awokadoCzytaj
Rozrywka

Zabawki, które warto zabrać na plażę

  • 25 lipca, 2024
  • 4 min read
Zabawki, które warto zabrać na plażę

Dzieci nie lubią leżeć bezczynnie na kocu na plaży, dlatego przed rodzinnym wyjazdem nad Bałtyk rodzice powinni pomyśleć o przygotowaniu zabawek do piasku i wody. Dzięki nim pobyt na plaży stanie się prawdziwą przyjemnością dla najmłodszych, a rodzice nie będą stresować się z powodu opieki nad znudzonymi pociechami. Jakie zabawki na plażę sprawdzają się najlepiej? Sprawdź, co zabrać ze sobą, by zapewnić kilkuletnim dzieciom rozrywkę na plaży.

Jeśli planujesz wyjazd z dziećmi nad morze, zadbaj o to, by miały się czym bawić. Dzięki temu nie będą się nudzić, a urlop sprawi wszystkim więcej przyjemności. Oto 5 propozycji zabawek na plażę dla dzieci w każdym wieku.

Wiaderko i łopatka to podstawa

Do zabawy na plaży znakomicie sprawdza się standardowy zestaw, czyli wiaderko i łopatka. Dwa ponadczasowe przedmioty wystarczają, by wraz z rodzicem wznieść zamek, czy też inną konstrukcję z piasku. Wiaderko i łopatka bez trudu zmieszczą się w walizce lub bagażniki samochodu, a na plaży zapewnią dziecku rozrywkę przez cały pobyt. Taki zestaw jest dodatkowo doskonałym wyborem nie tylko na jeden sezon, gdyż chętnie skorzysta z niego zarówno maluszek w wieku żłobkowym, jak i dziecko mające 9-10 lat. Co ważne, plastikowe zabawki są lekkie, dlatego sprawdzają się dobrze, nawet gdy rodzinę czeka dość długi spacer do plaży na piechotę.

Foremki do babek z piasku

Zabawa w robienie babek z piasku to jedno z ulubionych zajęć wszystkich dzieci. Do zabawy potrzebny jest wilgotny piasek, o który nietrudno nad Bałtykiem oraz zestaw foremek w różnych kształtach. Dzięki nim dziecko może robić z piasku różne zwierzątka, warzywa, owoce, samochodziki lub fragmenty murów zamku. Stawianie babek piaskowych zajmuje malucha nawet na kilka godzin i dodatkowo pozytywnie wpływa na integrację sensoryczną. Dodatkowo foremki do niedrogie zabawki do ogrodu, które po powrocie do domu można z powodzeniem wykorzystać we własnej piaskownicy lub na placu zabaw.

Dmuchana piłka

Dmuchane zabawki wodne to nie tylko koła lub rękawki do pływania. Na dzieci czekają również dmuchane piłki. Przed napompowaniem mają niewielkie rozmiary, dlatego bez trudu mieszczą się nawet do małej walizki lub dziecięcego plecaczka. Dzięki piłce dzieci mogą doskonale bawić się na brzegu morza, w baseniku na campingu lub w hotelowym brodziku. Lekka piłeczka sprawdza się nawet dla maluchów, które wcześniej nie miały kontaktu z piłką.

Pistolety na wodę

Strzelanie z pistoletów na wodę to jedna z ulubionych zabaw dzieci w każdym wieku. Polewanie wodą rodzeństwa lub rodziców sprawia kilkulatkom wiele przyjemności, natomiast starsze dzieci chętnie biorą udział w wodnych bitwach z rówieśnikami. Pistolety na wodę z pianki ze specjalną pompką można błyskawicznie napełnić wodą morską lub basenową, dlatego zabawa jest dynamiczna i nie wymaga ciągłej pomocy ze strony dorosłych. Co ważne, pistolety z pianki to zabawki wodne, które nie robią krzywdy. Miękka konstrukcja nie powoduje siniaków po przypadkowym uderzeniu, a wystrzeliwana woda nie powoduje bólu po trafieniu ciała.

Ringi do rzucania

Proste zasady gry i możliwość łatwego ustawienia ringów w dowolnym miejscu na plaży sprawia, że jest to znakomita gra nie tylko dla dzieci. Rzucanie specjalnymi kółkami na patyczki umożliwia zabawę na plaży zarówno przy doskonałej pogodzie, jak i w chłodniejsze dni. Ringi są na tyle lekkie, że z rzucaniem radzą sobie nawet młodsze dzieci. Starszaki z kolei mogą ćwiczyć rzucanie z większej odległości, dzięki czemu gra jest emocjonująca bez względu na wiek uczestników.

About Author

Adrianna Lechowicz

Na Hintigo.pl dodaję tylko artykuły sponsorowane. Materiał sponsorowany zawiera lokowanie produktu i/lub usługi Wydawca Hintigo.pl nie odpowiada za poprawność, kompletność oraz jakość udostępnionych informacji. Wszelkie roszczenia z tytułu szkód materialnych lub niematerialnych wynikłych z wykorzystania bądź niewykorzystania tych informacji, lub z wykorzystania informacji nieprawidłowych czy niekompletnych, nie będą rozpatrywane. Odpowiedzialność za niezgodność z prawem, błędność lub niekompletność informacji, a szczególnie za szkody wynikłe z ich użycia lub niewykorzystania, ponosi autor treści wskazanej w linku lub odnośniku, a nie właściciel strony zawierającej te linki lub odnośniki.

Wcześniejszy artykuł