PolecamyJak przechowywać awokadoCzytaj
Zdrowie i uroda Uroda

Warkocz holenderski

  • 15 czerwca, 2024
  • 7 min read
Warkocz holenderski

Warkocz holenderski znany jest także jako warkocz dobierany. Jest to starannie zrobiona fryzuraPasma włosów są składane pod spód.

Wygląda pięknie na długich, gęstych włosach. Choć nie mamy pewności czy pochodzi z Holandii, to jednak wiemy, że popularny jest w całej Europie od XVIII wieku. Ludzie lubią go na co dzień i na ważne wydarzenia.

Wiele osób nazywa go “odwróconym warkoczem francuskim”. To dlatego, że jego splot widać na zewnątrz. Splot holenderskiego warkocza jest unikalny.

Tradycyjna plecionka schowana jest w środku. Natomiast warkocz holenderski jest efektowny, bo splot jest na zewnątrz. Dzięki temu przyciąga wzrok i wygląda niezwykle.

Co to jest warkocz holenderski?

Warkocz holenderski to specjalny rodzaj plecionki. Wyróżnia się tym, że pasma skręcone są pod spodem. Nazywany “holenderskim”, nie jesteśmy pewni, że pochodzi z Holandii. Jednak we wczesnym XVIII wieku zrobił furorę w Europie. Stał się modne techniczne upięcie dla obu płci.

Różnice między warkoczem holenderskim a francuskim

Głównym różnią się sposobem skręcenia. W warkoczu holenderskim pasma przekładane są pod spodem. To czyni go bardziej widocznym. Niekiedy określa się go mianem “bokserskiego”.

Warkocz holenderski

Warkocz holenderski – krok po kroku

Aby zacząć warkocz holenderski, pierwsze musisz dokładnie rozczesać włosy. Następnie podziel je na trzy równe części. Teraz zacznij zaplatać, kładąc prawą część pod środkową.

Następnie na zmianę kładź sekcję z lewej strony pod tę w środku. Dodawaj coraz więcej włosów z zewnątrz do sekcji.

Pamiętaj, zawsze przekładaj dodatkowe włosy pod spód środkowej sekcji. Rób coś takiego, aż warkocz będzie mieć odpowiednią długość. Na końcu, zabezpiecz go gumką.

Rodzaje warkoczy holenderskich

Klasyczny warkocz holenderski to trzy części włosów splecione pod spodem. Tak tworzymy jego charakterystyczną, wypukłą plecionkę.

Warkocz bokserski

Warkocz bokserski to dwa symetryczne warkocze na bokach głowy. Są one szczególnie modnym stylem.

Warkocz z końcówką rybiego ogona

Warkocz holenderski może mieć końcówkę w stylu rybich ogonów. To sprawia, że fryzura wygląda efektownie i nowocześnie.

Warkocz holenderski dla różnych typów włosów

Warkocz holenderski pięknie wygląda na prostych kosmykach. Ukazuje geometryczną formę plecionki. Dzięki niemu warkocz staje się bardziej wyrazisty.

Na kręcone włosy

Kręcone włosy dodają warkoczowi holenderskiemu oryginalnej faktury i objętości. To sprawia, że fryzura wygląda romantycznie i boho.

Na cienkie włosy

Chociaż cienkie włosy często wydają się delikatne, warkocz holenderski może im dodać objętości. Dzięki niemu włosy wyglądają pełniej i gęściej.

Na gęste włosy

Gęste włosy dobrze współgrają z warkoczem holenderskim. Pozwalają na kreowanie obfitych stylizacji. W ten sposób można uzyskać efektowny look.

Warkocz holenderski na co dzień

Warkocz holenderski to świetny wybór na co dzień. Pasuje zarówno do pracy, szkoły, jak i na co dzień. Może być zapleciony luźno, z kilkoma pasmami wystającymi.

Taka fryzura jest elegancka i praktyczna. Chroni włosy przed uszkodzeniami i jest wygodna.

Warkocz holenderski

Warkocz holenderski na specjalne okazje

Warkocz holenderski świetnie się sprawdza na eleganckie imprezy. To idealna fryzura na wesela. Jeśli jest zrobiony na boku głowy i przechodzi w kok, wygląda pięknie. Można go udekorować kwiatami lub błyszczącymi ozdobami, by nadać romantycznego, efektownego wyglądu.

Fryzury ślubne z warkoczem holenderskim

Na śluby, zarówno pannie młodej, jak i gościom, warkocz holenderski doda elegancji. Jest oryginalnym dodatkiem do klasycznych stylizacji ślubnych. Dodaje on charakteru i uroku.

Eleganckie upięcia z warkoczem

Warkocza holenderskiego można użyć do tworzenia wyszukanych koków. Wyglądają one bardzo elegancko.

Warkocz holenderski jest świetnym podstawowym splotem, z którego powstaje wiele stylizacji. Można go zrobić na różne sposoby, np. w formie korony. Albo z boku na bok, albo nawet od tyłu.

Na wesele, ta fryzura jest bardzo eleganckim wyborem. Tak dla przyszłej panny młodej, jak i dla gości.

Porady i triki przy zaplataniu warkocza holenderskiego

Zanim zaczniemy warkocz holenderski, ważne jest, by rozczesać włosy. To usunie splątania i ułatwi układanie. Włosy powinny być zdrowe i nawilżone. To sprawi, że proces będzie przyjemniejszy.

Użycie produktów do stylizacji

Lepiej użyć produktów do stylizacji. Choćby lakieru czy pianki. To utrwali warkocz i dodaj mu trwałości oraz objętości.

Równe podziały włosów

Przed wpleceniem warkocza, ważne jest równomierne podzielenie włosów. Wygodny grzebień z szerokimi zębami pomoże. Dzięki temu warkocz będzie wyglądał symetrycznie.

Warkocze holenderskie z włosów syntetycznych

W ostatnich latach popularne stały się warkocze z włosów syntetycznych. Takie warkocze są idealne, by dodać długości i gęstości włosom. W jasnych kolorach wyglądają świetnie latem na festiwalach czy w podróży.

Najlepiej wygląda splot holenderski, znany też jako odwrócony francuski, na krótkich włosach. Warkocze bokserskie, czyli zmodyfikowany holender, są praktyczne podczas uprawiania sportu i wygodne. Dodanie syntetycznych włosów sprawi, że fryzura będzie gęstsza i dłuższa.

Baby braids, czyli delikatne warkoczyki, zyskują popularność. Są one świetnym pomysłem dla krótkich włosów. Dwa warkocze z przodu to dobry sposób, by ozdobić krótką fryzurę. Korona z warkocza to ideał dla posiadaczek krótkich włosów. Odpowiednio stylizuje i dodaje elegancji.

Błędy podczas zaplatania warkocza holenderskiego

Przy zaplataniu warkocza holenderskiego często robimy kilka błędów. Możemy zrobić zbyt luźną plecionkę. Nierówno dzielimy włosy na sekcje. Czasem zaplatamy w złym kierunku, np. nad wierzch zamiast pod spód. Aby tego uniknąć, trzeba użyć produktów, które utrwalą fryzurę. Warto podzielić włosy grzebieniem na równe części. Ćwiczenie też jest ważne. Na początku może nie wyjść dokładnie, ale z czasem będzie lepiej.

Najlepiej zaplatać warkocz holenderski, gdy włosy są wygładzone. To pozwoli uniknąć kołtunów. Jeśli zrobimy błąd, jak zbyt luźną plecionkę czy nierówne podział, można to poprawić. Odpowiednie produkty i praktyka zrobią różnicę.

Warkocz holenderski można związać bardzo szybko. Dlatego to świetne rozwiązanie, jeśli mamy mało czasu. Co więcej, można go zmodyfikować na wiele sposobów. To daje nam możliwość noszenia różnych stylów fryzur.

Wskazówki, jak zaplatać wolniej, by zachować sekcje równymi. Eksperymentowanie z włosami też pomaga ulepszyć technikę. Warkocz holenderski nadaje się do różnych rodzajów włosów. Czy to proste, kręcone, cienkie czy gęste. Każdy może znaleźć styl dla siebie.

Zobacz również: Jak zrobić warkocze bokserskie

Wniosek

Warkocz holenderski to fryzura, która zawsze wygląda elegancko. Można ją nosić na co dzień albo na wielkie okazje. Wygląda skomplikowanie, ale z kilkoma wskazówkami każdy może się nauczyć tej sztuki.

Możesz wybrać między klasycznym splotem, bokserskim czy nawet rybi ogonem. Warkocz holenderski daje mnóstwo możliwości do własnej interpretacji. Pozwala to każdemu znaleźć coś dla siebie i podkreślić swój styl.

Ta fryzura pasuje do różnych typów włosów. Dlatego kobiety na świecie ją kochają. Bez znaczenia, czy Twoje włosy są proste, kręcone, gęste czy cienkie. Warkocz holenderski doda uroku Twojej fryzurze.

Przygotowanie włosów jest tu bardzo ważne. Trzeba też używać dobrych produktów i systematycznie trenować. Takie rady pomogą każdemu, nawet tym, którzy dopiero zaczynają.

About Author

pejot