PolecamyJak przechowywać awokadoCzytaj
Zdrowie i uroda Uroda

Jak zakręcić włosy prostownicą

 • 7 marca, 2024
 • 18 min read
Jak zakręcić włosy prostownicą

W dzisiejszych czasach wiele osób pragnie zmienić wygląd swoich włosów i eksperymentować z różnymi stylizacjami. Jednym z modnych trendów jest zakręcanie włosów prostownicą. To świetny sposób, aby dodać sobie uroku i odmienić swoje codzienne fryzury. Jeśli zastanawiasz się, jak osiągnąć piękne i trwałe loki, możemy Ci pomóc. Przewodnik, który masz przed sobą, dostarczy Ci wskazówek, trików i technik, które pozwolą Ci zakręcić włosy prostownicą w prosty sposób.

Jak zakręcić włosy prostownicą. Przygotowanie włosów

Aby skutecznie zakręcić proste włosy za pomocą prostownicy, należy odpowiednio przygotować włosy przed stylizacją. Odpowiednie umycie, suszenie i zabezpieczenie przed wysoką temperaturą są kluczowe, aby osiągnąć pożądane efekty.

1. Umycie włosów

Przed stylizacją ważne jest dokładne umycie włosów. Użyj delikatnego szamponu i odżywki, które nie obciążą włosów. Unikaj produktów zawierających substancje, które mogą ograniczać elastyczność włosów.

2. Suszenie włosów

Przed rozpoczęciem stylizacji włosy muszą być w pełni suche. Jeśli włosy są wilgotne, nie tylko utrudnia to proces skręcania, ale także może prowadzić do uszkodzenia włosów. Użyj suszarki do włosów na niskiej temperaturze lub pozostaw włosy do naturalnego wyschnięcia.

3. Zabezpieczenie przed wysoką temperaturą

Przed użyciem prostownicy zaleca się zastosowanie termoochronnego sprayu lub serum, które ochronią włosy przed wysoką temperaturą. Produkt ten tworzy barierę ochronną, zapobiegając uszkodzeniom i wysuszeniu włosów.

Pamiętaj, że odpowiednie przygotowanie włosów przed stylizacją ma kluczowe znaczenie dla uzyskania efektu trwałych i pięknych loków. Inwestowanie czasu i uwagi w te kroki zapewni skuteczne rezultaty i zdrowe włosy.

Wybór odpowiedniej temperatury

Dobór odpowiedniej temperatury prostownicy jest kluczowym elementem dla osiągnięcia satysfakcjonującego efektu skrętu. W zależności od rodzaju włosów i pożądanego efektu, trzeba dostosować temperaturę, aby uniknąć uszkodzenia i zapewnić trwałość stylizacji.

Wysoka temperatura może negatywnie wpływać na strukturę włosa, powodując wysuszenie, łamliwość i utratę elastyczności. Z kolei zbyt niska temperatura może nie zapewnić wystarczającego skrętu i trwałości.

Podczas wyboru temperatury prostownicy warto wziąć pod uwagę rodzaj swoich włosów.

Grube i gęste włosy

Dla grubych i gęstych włosów zaleca się używanie wyższych temperatur w zakresie 180-200°C. Takie włosy są mniej podatne na uszkodzenia cieplne i potrzebują większej ilości ciepła, aby uformować trwały skręt.

Cienkie i delikatne włosy

W przypadku cienkich i delikatnych włosów, zaleca się stosowanie niższych temperatur w zakresie 130-160°C. Wysoka temperatura może łatwo przesuszyć i uszkodzić ten rodzaj włosów, dlatego ważne jest ostrożne podejście do stylizacji.

Naturalne lub farbowane włosy

Jeśli posiadasz naturalne lub farbowane włosy, warto pamiętać, że one są bardziej podatne na uszkodzenia cieplne. Zaleca się stosowanie niższych temperatur w zakresie 130-160°C, aby uniknąć przesuszenia i utraty koloru.

Podczas korzystania z prostownicy, zawsze można rozpocząć od niższej temperatury i stopniowo ją zwiększać, aby znaleźć optymalne ustawienie dla swoich włosów. Warto również stosować termoochronne preparaty, które pomogą zabezpieczyć włosy przed wysoką temperaturą.

Jak zakręcić włosy prostownicą? Ochrona włosów

Podczas stylizacji włosów prostownicą, ochrona włosów jest niezwykle ważna. Istnieje wiele metod, które pomogą zapobiec uszkodzeniu i utrzymać ich zdrowy wygląd. Oto kilka porad, jak zakręcić włosy prostownicą bez niczego.

Stosowanie termoochronnych preparatów

Przed rozpoczęciem stylizacji, warto zastosować termoochronny spray lub serum. Te specjalnie opracowane produkty tworzą ochronną warstwę na włosach, chroniąc je przed nadmiernym wysuszeniem i uszkodzeniem spowodowanym wysoką temperaturą prostownicy. Nanieś produkt na wilgotne lub suche włosy przed użyciem prostownicy.

Używanie akcesoriów ochronnych

Aby dodać dodatkową ochronę włosom, można używać akcesoriów specjalnie zaprojektowanych do stylizacji z prostownicą. Istnieją na rynku różne rodzaje osłon termicznych, które skutecznie zmniejszają kontakt wysokiej temperatury z włosami. Zastosuj akcesorium ochronne na prostownicę przed rozpoczęciem stylizacji.

Unikanie nadmiernego nagrzewania

Jedną z głównych przyczyn uszkodzeń włosów podczas prostowania jest nadmierna temperatura. Dlatego należy unikać stosowania zbyt wysokiej temperatury na włosach. Dobierz odpowiednią temperaturę prostownicy do swojego rodzaju włosów. Grubsze i trudniej podatne na stylizację włosy mogą wymagać wyższej temperatury, podczas gdy cieńsze i delikatniejsze włosy powinny być stylizowane przy niższej temperaturze.

Regularne nawilżanie włosów

Bez względu na to, jak bardzo chronisz swoje włosy podczas stylizacji, nadal będą one narażone na pewne wysuszenie. Dlatego ważne jest systematyczne nawilżanie ich odpowiednimi produktami do pielęgnacji. Używaj nawilżających masek, odżywek i olejków, aby zadbać o kondycję swoich włosów.

Metoda ochrony włosów Zalety
Stosowanie termoochronnych preparatów
 • Tworzy ochronną warstwę na włosach
 • Chroni przed wysuszeniem
 • Zmniejsza ryzyko uszkodzeń
Używanie akcesoriów ochronnych
 • Zapewnia dodatkową ochronę włosom
 • Zmniejsza kontakt wysokiej temperatury z włosami
 • Zwiększa bezpieczeństwo stylizacji
Unikanie nadmiernego nagrzewania
 • Zapobiega uszkodzeniom włosów
 • Dobrze wpływa na zdrowy wygląd
 • Ogranicza ryzyko łamliwości i wysuszenia
Regularne nawilżanie włosów
 • Zapewnia odpowiednie nawilżenie
 • Odbudowuje zniszczone włosy
 • Poprawia ich elastyczność i miękkość

Techniki skręcania włosów prostownicą

Aby osiągnąć lśniące i trwałe loki za pomocą prostownicy, istnieje kilka różnych technik, których można użyć. Poniżej przedstawiamy kroki do wykonania każdej z tych technik.

Technika loków spiralnych

 1. Rozdziel włosy na mniejsze pasma.
 2. Owij pasmo włosów wokół prostownicy, zaczynając od nasady i skręcając dookoła prostownicy.
 3. Po kilku sekundach delikatnie zwolnij prostownicę i rozluźnij skręcone pasmo.
 4. Powtórz te kroki dla pozostałych pasm włosów.

Technika loków plażowych

 1. Rozdziel włosy na mniejsze pasma.
 2. Owij pasmo włosów wokół prostownicy, zaczynając od połowy ich długości.
 3. Po kilku sekundach delikatnie zwolnij prostownicę i rozluźnij skręcone pasmo, pozostawiając końcówki nieskręcone.
 4. Powtórz te kroki dla pozostałych pasm włosów.

Technika loków retro

 1. Rozdziel włosy na mniejsze pasma.
 2. Owij pasmo włosów wokół prostownicy, ale tym razem skręcając do tyłu, czyli od nasady włosów w kierunku końcówek.
 3. Po kilku sekundach delikatnie zwolnij prostownicę i rozluźnij skręcone pasmo.
 4. Powtórz te kroki dla pozostałych pasm włosów.

Ciut kręcone końcówki

 1. Rozdziel włosy na mniejsze pasma.
 2. Owij końcówkę pasma wokół prostownicy, skręcając ją do środka.
 3. Po kilku sekundach delikatnie zwolnij prostownicę i rozluźnij skręcone końcówki pasma.
 4. Powtórz te kroki dla pozostałych pasm włosów.
Technika skręcania włosów Zalety Wskazówki
Technika loków spiralnych – Bardzo trwałe loki
– Efektowny wygląd
– Użyj cienkich pasemek
– Nie przegrzewaj włosów
Technika loków plażowych – Naturalny, plażowy look
– Prosty w wykonaniu
– Skręć tylko połowę pasma
– Nie trzymaj zbyt długo prostownicy
Technika loków retro – Elegancki, retro styl
– Trwałe loki
– Skręcaj do tyłu
– Nie przesadzaj z ilością włosów na jednym pasmie
Ciut kręcone końcówki – Naturalny efekt
– Subtelne skręcenie końcówek
– Skręcaj tylko końcówkę pasma
– Nie zaciskaj zbyt mocno prostownicy

Stylizacja na całej długości

Jeśli marzysz o jednolitym i naturalnym efekcie lśniących loków na całej długości, prostownica może być doskonałym narzędziem do stworzenia tego efektu. Oto praktyczne wskazówki, jak zakręcić włosy prostownicą i uzyskać idealnie skręcony efekt na każdej części Twojej fryzury.

Wybór odpowiedniej grubości pasemek

Przed przystąpieniem do stylizacji, rozważ wybór odpowiedniej szerokości pasemek, które chcesz zakręcić. Węższe pasemka dadzą bardziej zdefiniowany i skręcony efekt, podczas gdy szersze pasemka mogą zapewnić bardziej naturalny i rozproszony skręt.

Przygotowanie włosów

Przed rozpoczęciem stylizacji, upewnij się, że Twoje włosy są czyste, suche i wolne od produktów do stylizacji. Oczyszczenie włosów od resztek produktów może pomóc w osiągnięciu lepszego efektu skrętu.

Ustalenie odpowiedniej temperatury

Dobierz odpowiednią temperaturę na prostownicy, która będzie najlepiej odpowiadać Twoim włosom. Cienkie lub delikatne włosy wymagają niższej temperatury, podczas gdy grubsze lub bardziej odporne na stylizację włosy mogą wymagać wyższej temperatury.

Technika skręcania

Podziel włosy na mniejsze pasemka, a następnie zacznij skręcać pasemka wokół prostownicy, zaczynając od nasady i kierując się ku końcówkom. Pamiętaj, aby nie trzymać włosów na prostownicy zbyt długo, aby uniknąć uszkodzenia. Powtarzaj ten proces na wszystkich pasemkach.

Ochrona i utrwalenie skrętu

Po zakończeniu stylizacji, użyj lakieru do włosów lub innego produktu do utrwalenia efektu skrętu. Spryskaj lżejszym lakierem, jeśli chcesz uzyskać bardziej naturalny efekt, lub mocniejszym, jeśli chcesz, aby skręt utrzymał się przez dłuższy czas.

Zalety zakręcania włosów prostownicą na całej długości Wymagania
Uzyskanie jednolitego efektu skrętu na całej długości Prostownica o odpowiedniej grubości
Możliwość regulacji temperatury dla różnych rodzajów włosów Prostownica z regulacją temperatury
Szybka i łatwa metoda stylizacji Czyste i suche włosy

Stylizacja na całej długości włosów za pomocą prostownicy może być świetnym sposobem na uzyskanie jednolitego efektu skrętu. Pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu włosów, wyborze odpowiedniej temperatury i techniki skręcania, a efekt będzie oszałamiający. Baw się swoją fryzurą i eksperymentuj z różnymi stylizacjami!

Jak zakręcić włosy prostownicą

Kreowanie naturalnej objętości

Jak wydobyć skręt z włosów bez prostownicy i lokówki? Warto wiedzieć, że istnieją alternatywne metody tworzenia naturalnej objętości i skrętu, które nie wymagają użycia tradycyjnych narzędzi do stylizacji. Poniżej przedstawiamy porady dotyczące wykorzystania innych technik i narzędzi, które mogą Ci pomóc uzyskać pożądany efekt skręconych włosów bez konieczności używania prostownicy lub lokówki.

Metoda pin curl

Jednym z popularnych sposobów wydobycia skrętu z włosów bez użycia prostownicy czy lokówki jest technika pin curl. Polega ona na zwinięciu niewielkich pasm włosów na spiralę i mocowaniu ich przy użyciu wsuwek lub spinek. Dzięki temu włosy nabierają naturalnego skrętu i objętości. Wystarczy nałożyć na pierwsze centymetry kosmetyk utrwalający skręt, zwijać pasma i pozostawić je na kilka godzin lub na noc. Po zdjęciu wsuwek i delikatnym rozczesaniu włosy powinny mieć piękne loki o naturalnym wyglądzie.

Suszarka i dyfuzor

Inną metodą kreowania naturalnej objętości i skrętu jest użycie suszarki do włosów z dyfuzorem. Dyfuzor to specjalne przyłącze do suszarki, które rozprasza strumień powietrza i pozwala na delikatne formowanie włosów. Po umyciu włosów warto nanieść na nie odrobinę pianki lub mgiełki do stylizacji, a następnie suszyć je, unosić pasma i skręcać je wokół palców. Suszarka z dyfuzorem pomoże utrwalić skręt i nadać włosom objętość i trwałość.

Plisowanie

Plisowanie to inna metoda, która może pomóc w uzyskaniu objętości i skrętu bez konieczności używania prostownicy czy lokówki. Polega na falowaniu pasm włosów za pomocą grzebienia lub szczotki z ząbkami, które delikatnie unoszą włosy u nasady. Wystarczy pociągnąć grzebień lub szczotkę po włosach, unosić je od nasady do końcówek, aby uzyskać efekt wydobytego skrętu i objętości.

Metoda Zalety Wady
Pin curl – Naturalny efekt skrętu – Czasochłonna metoda
– Wymaga większej precyzji
Suszarka i dyfuzor – Szybkość i łatwość stosowania
– Możliwość kontrolowania skrętu i objętości
– Wymaga użycia suszarki i dyfuzora
– Może wymagać pomocy drugiej osoby dla trudno dostępnych miejsc
Plisowanie – Prosta technika
– Efekt skrętu bez użycia ciepła
– Może wymagać więcej czasu dla dłuższych włosów
– Mniej trwały efekt niż przy użyciu innych metod

Stylizacja na krótkich włosach

Jeśli masz krótkie włosy i marzysz o lśniących lokach, nie musisz rezygnować z efektu skrętu. Prostownica może być Twoim sprzymierzeńcem w osiągnięciu wymarzonej stylizacji. Oto kilka praktycznych wskazówek i trików dla posiadaczek krótszych fryzur.

Idealna temperatura

Wybór odpowiedniej temperatury jest kluczowy przy stylizacji krótkich włosów prostownicą. Zbyt niska temperatura może nie zapewnić trwałego skrętu, podczas gdy zbyt wysoka może sprawić, że włosy staną się kruche i zniszczone. Dla krótkich włosów zaleca się używanie niższych temperatur, takich jak 150-180 stopni Celsjusza. Pamiętaj jednak, że każda głowa jest inna, dlatego eksperymentuj i dostosuj temperaturę do swoich włosów.

Kierunek skrętu

Aby uzyskać naturalny wygląd, warto pamiętać o kierunku skrętu. Dla krótkich włosów często najlepszym pomysłem jest skręcanie ich w różne strony, aby nadać fryzurze teksturę i objętość. Pamiętaj, że możesz skręcać włosy razem z sekcją lub pojedynczo, w zależności od efektu, który chcesz osiągnąć.

Wybór odpowiedniej prostownicy

Nie wszystkie prostownice są odpowiednie do stylizacji krótkich włosów. Szukaj modeli z cienkimi płytkami, które umożliwią precyzyjne skręcanie nawet najkrótszych pasm. Warto również zwrócić uwagę na funkcje takie jak regulacja temperatury i zaokrąglone końcówki płytek, które ułatwią skręcanie i zapobiegną przypalaniu skóry.

Stylizacja krok po kroku

Oto krok po kroku instrukcja, jak zakręcić krótkie włosy prostownicą:

1. Rozgrzej prostownicę do odpowiedniej temperatury.

2. Podziel włosy na sekcje, zaczynając od dolnej warstwy.

3. Weź małą sekcję włosów i umieść ją między płytkami prostownicy.

4. Delikatnie zaciskaj prostownicą na włosy i skręć ją o 180 stopni.

5. Przesuń prostownicę wzdłuż pasma włosów, trzymając ją w skręcie.

6. Powtórz te same kroki dla pozostałych sekcji włosów.

7. Po zakończeniu stylizacji, delikatnie rozmień skręcone włosy palcami, aby uzyskać naturalny wygląd.

8. Na koniec, zabezpiecz fryzurę lakierem do włosów, aby zapewnić trwałość skrętu.

Przykładowa stylizacja krótkich włosów

Przód Boki Tył
Lekko skręcone pasma od ramion w dół Stylizowane do tyłu z delikatnym skrętem Krótkie, dynamiczne loki

Zachowanie skrętu na dłużej

Po skręceniu włosów prostownicą, istotne jest zadbanie o odpowiednią pielęgnację, aby efekt skrętu utrzymał się na dłużej. Oto kilka ważnych wskazówek i porad, które pomogą Ci zachować skręt przez dłuższy czas:

1. Pielęgnacja włosów po stylizacji

Po zakończeniu stylizacji skręconych włosów, ważne jest odpowiednie nawilżenie i odżywienie. Możesz skorzystać z nawilżającego szamponu i odżywki, które pomogą utrzymać włosy w dobrej kondycji. Dodatkowo, regularne stosowanie odżywek do włosów pozwoli utrzymać elastyczność i miękkość skrętu.

2. Unikanie częstego mycia

Częste mycie włosów może prowadzić do wypłukiwania naturalnych olejków z włosów, co może skutkować utratą skrętu. Staraj się nie myć włosów zbyt często i korzystaj z suchego szamponu, aby utrzymać świeżość i objętość skręconych kosmyków.

3. Zastosowanie produktów utrwalających

Wykorzystanie odpowiednich produktów utrwalających po stylizacji pomoże utrzymać skręt przez dłuższy czas. Możesz użyć lakieru do włosów, musu lub pianki do stylizacji, które zapewnią trwałość i ochronę przed wilgocią.

4. Utrzymywanie skrętu na noc

Jeśli chcesz utrzymać skręt na dłużej, warto zastosować odpowiednią metodę związania włosów na noc. Możesz wypróbować metody takie jak warkocze lub upięcia na wysokim koczku, które pomogą utrzymać skręt nawet po nocy.

Przestrzegając powyższych wskazówek, zachowanie skrętu w włosach po stylizacji prostownicą będzie łatwiejsze. Pamiętaj, że odpowiednia pielęgnacja i stosowanie produktów utrwalających to kluczowe elementy, które pomogą Ci cieszyć się pięknymi, skręconymi włosami przez długi czas.

Zobacz również: Jaki kolor włosów odmładza po 40

Inspiracje i trendy

Zakręcone włosy są ponadczasowym trendem, który zawsze wygląda stylowo i atrakcyjnie. Oto kilka inspirujących stylizacji z zakręconymi włosami, które możesz wypróbować przy użyciu prostownicy.

1. Luźne plażowe fale

Ten naturalny i niedbale wyglądający styl jest idealny na co dzień. Możesz uzyskać plażowe fale, kręcąc włosy prostownicą wokół niejednolitych pasemek. Efekt będzie bardziej naturalny, jeśli zakręty będą malowane w różnych kierunkach.

2. Romantyczne loki

Dodaj swoim włosom elegancję i romantyczną nutę, tworząc loki za pomocą prostownicy. Wybierz większą szczotkę prostownicy i owiń włosy wokół niej, aby uzyskać duże i puszyste loki. Zakończ stylizację delikatnymi akcentami, takimi jak kokardki lub wstążki.

3. Retro fale

Chcesz odrobinę vintage w swoim wyglądzie? Spróbuj stworzyć retro fale za pomocą prostownicy. Zakręć włosy w równe pasemka i rozczesz przegubami palcami. Spryskaj lekko lakierem, aby utrwalić efekt i cieszyć się pięknymi falami przez cały dzień.

4. Eleganckie upięcie

Jeśli masz ochotę na elegancki wygląd, spróbuj zakręcić włosy prostownicą i zebrać je w eleganckie upięcie. Zakręć pasma włosów wokół prostownicy, a następnie przymocuj je wsuwkami lub spinkami. Dzięki temu stylowi będziesz wyglądać wyrafinowanie i modnie. Możesz zakręcić włosy na różny sposób:

 • Asymetryczne fale – zakręcone pasma w niesymetryczny sposób dodają charakteru i oryginalności.
 • Skręcone końcówki – skup się na zakręcaniu tylko końcówek włosów, aby uzyskać subtelny, ale efektowny wygląd.
 • Ekstrawaganckie wzory – eksperymentuj z tworzeniem wzorów lub geometrycznych kształtów w swoim zbieranym włosie prostownicą.

Pamiętaj, że zakręcone włosy za pomocą prostownicy można dostosować do swojego indywidualnego stylu. Eksperymentuj, baw się fryzurą i czerp inspirację z najnowszych trendów, aby stworzyć swoje unikalne i piękne włosy.

Wniosek

Podsumowanie przewodnika po stylizacji włosów prostownicą jest doskonałym punktem wyjścia dla każdej osoby pragnącej osiągnąć piękne i trwałe loki. Przedstawione w tym przewodniku kluczowe informacje dotyczące przygotowania włosów, wyboru odpowiedniej temperatury, ochrony przed uszkodzeniem oraz różnych technik skręcania są nieocenione dla osiągnięcia pożądanego efektu.

Zachęcamy do wypróbowania różnych technik opisanych w przewodniku i eksperymentowania ze swoimi włosami. Każda osoba ma inny rodzaj i strukturę włosów, dlatego warto znaleźć swoje własne metody stylizacji. Niektóre techniki mogą wymagać więcej czasu i praktyki, ale efekt końcowy na pewno będzie satysfakcjonujący.

Pamiętaj, że destrukcyjne stylizacje, takie jak nadmierne używanie prostownicy, mogą wpływać negatywnie na zdrowie Twoich włosów. Dlatego zawsze zalecamy stosowanie termoochronnych preparatów i odpowiednich akcesoriów, a także regularną pielęgnację włosów. Przewodnik ten ma na celu nie tylko naukę stylizacji włosów, ale także promowanie zdrowego podejścia do pielęgnacji włosów.

About Author

pejot

Wcześniejszy artykuł

Następny artykuł