PolecamyJak przechowywać awokadoCzytaj
Państwa miasta

Państwa na H

 • 15 marca, 2024
 • 4 min read
Państwa na H

Państwa na H, czyli kraje rozpoczynające swoją nazwę literą H, stanowią niewielką grupę państw na świecie. Jednak pomimo tego, że są to kraje niszowe, to wiele z nich ma ciekawą historię i wiele do zaoferowania. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej państwom na H i opiszemy każde z nich.

Państwa na H – lista państw na literę H

Lista jest też w języku angielskim.

a. Haiti Haiti to kraj położony na wyspie Hispaniola w Ameryce Środkowej. Jest to państwo nazywane „Perłą Antyli”. Zostało założone w 1804 roku i było pierwszym niepodległym państwem afrykańskim. Jego stolicą jest Port-au-Prince.

b. Honduras Honduras to kraj położony w Ameryce Środkowej. Graniczy z Gwatemalą, Salwadorem i Nikaraguą. Jego stolicą jest Tegucigalpa. Honduras to kraj, w którym rozwija się turystyka, a największą atrakcją turystyczną jest zamek w Copán.

c. Hungary Węgry to kraj w Europie Środkowej. Graniczy z Austrią, Słowacją, Ukrainą, Rumunią, Serbią, Chorwacją i Słowenią. Jego stolicą jest Budapeszt. Węgry słyną z pięknych krajobrazów, w tym z Balatonu, największego jeziora w Europie Środkowej.

d. Holy See (Vatican City) Stolica Apostolska, czyli Watykan, to państwo-miasto położone w Rzymie we Włoszech. Jest to siedziba papieża, najwyższego duchowego przywódcy katolickiego Kościoła. Watykan to najmniejsze państwo na świecie, a jego stolicą jest Watykan.

e. Hong Kong Hongkong to region administracyjny w Chinach. Znajduje się na południowym wybrzeżu Chin i graniczy z Macao oraz Guangdong. Hongkong to jeden z najbardziej zaludnionych regionów na świecie. Jego stolicą jest Hongkong.

f. Howland Island Howland Island to niewielka wyspa o powierzchni 1,6 km² położona w południowym Pacyfiku. Należy do Stanów Zjednoczonych i jest niezamieszkana. Wyspa ta jest znana z faktu, że była celem nieudanej próby lądowania amerykańskiego pilota Harolda Gatty’ego i znanego pisarza i awanturnika Amelii Earhart w 1937 roku.

Na literę H państwo - to też Haiti. 
Państwo na Haiti położone jest na Karaibach w Środkowej Ameryce

Zobacz też państwo na O.

Państwa na H – lista państw zaczynających się na litere H w języku polskim

listę państw zaczynających się na literę H. Są to kraje z różnych stron świata, a każdy z nich ma swoje własne cechy i atrakcje turystyczne. Bez zbędnego przedłużania, zacznijmy!

 1. Hiszpania Hiszpania to kraj w południowo-zachodniej Europie, znany ze swojego pięknego krajobrazu, kultury i tradycji. Stolicą Hiszpanii jest Madryt, a największym miastem Barceloną. Hiszpania to również miejsce, gdzie można zobaczyć wiele zabytków, takich jak pałace, katedry i twierdze.
 2. Haiti Haiti to kraj na wyspie Haiti, w południowej części Oceanu Atlantyckiego. Jest to państwo, które zmaga się z problemami ubóstwa i korupcji, ale jednocześnie ma wiele pięknych miejsc do zaoferowania turystom, takich jak plaże, parki narodowe i zabytki.
 3. Honduras Honduras to kraj w Ameryce Środkowej, znany ze swojego pięknego krajobrazu i zabytków. Stolicą Hondurasu jest Tegucigalpa, a największym miastem San Pedro Sula. Honduras to również miejsce, gdzie można zobaczyć wiele atrakcji turystycznych, takich jak parki narodowe, plaże i zabytki archeologiczne.
 4. Holandia Holandia to kraj w Europie Zachodniej, znany ze swoich malowniczych krajobrazów, tulipanów i wiatraków. Stolicą Holandii jest Amsterdam, a największym miastem Rotterdam. Holandia to również miejsce, gdzie można zobaczyć wiele zabytków, takich jak muzea, pałace i katedry.
 5. Haiti Haiti to kraj na wyspie Haiti, w południowej części Oceanu Atlantyckiego. Jest to państwo, które zmaga się z problemami ubóstwa i korupcji, ale jednocześnie ma wiele pięknych miejsc do zaoferowania turystom, takich jak plaże, parki narodowe i zabytki.
 6. Hongkong Hongkong to specjalny region administracyjny Chin, który znajduje się na południu kraju. Hongkong to również jedno z najbardziej zaludnionych miast na świecie, a jednocześnie miejsce, gdzie można zobaczyć wiele zabytków, takich jak świątynie, muzea i parki.
 7. Haiti Haiti to kraj na wyspie Haiti, w południowej części Oceanu Atlantyckiego. Jest to państwo, które zmaga się z problemami ubóstwa i korupcji, ale jednocześnie ma wiele pięknych miejsc do zaoferowania turystom, takich jak plaże, parki narodowe.

Niebawem opublikujemy też:

 • rośliny na literę h
 • miasta na literę h
 • rzeczy na literę h
 • rośliny na literę h
 • rzeki na literę h

Zobacz też państwa na Z oraz z kim graniczy Polska.

About Author

Ewssir lol

Pod pseudonimem Ewssir lol - kryje się Ewa . Uwielbiam kawę, psychologię oraz grę w League of Legends (stąd mój nick Ewssir lol).