PolecamyJak przechowywać awokadoCzytaj
Rozwój i nauka Ciekawostki

Co odpowiedzieć na how are you

 • 24 czerwca, 2024
 • 4 min read
Co odpowiedzieć na how are you

“How are you?” to pytanie, które często słyszymy na powitanie. Odpowiedź na nie spokojnie może być krótka i pozytywna. Ludzie też pytają na różne sposoby, jak “How are you doing?”, “How are you feeling?” czy “How’s it going?”.

Możemy odpowiadać różnie, od “Good” i “Fine” do dłuższych wypowiedzi. Ważne jest, aby odpowiedź pasowała do sytuacji i tego, kto pytanie zadaje.

Co odpowiedzieć na how are you? Jak odpowiedzieć na how are you w sytuacji formalnej

W pracy lub innych sytuacjach formalnych odpowiedz na pytanie “Jak się masz?” powinna być krótka i pozytywna. Możesz odpowiedzieć: “Dziękuję, dobrze” albo “Jestem w porządku, a u Ciebie?”. Ważne jest, by w Twojej odpowiedzi było czuć pozytywne nastawienie, choćbyś miał trudny dzień.

Pytając jak się czuje rozmówca, pokazujesz, że Tobie też zależy na jego nastroju. To doskonały sposób na rozpoczęcie rozmowy.

Odpowiedź pełna optymizmu jest znakiem Twojego szacunku i profesjonalizmu. W pracy mów o swoich osiągnięciach lub projekcie, jeśli ktoś jest zainteresowany. Unikaj zbyt osobistych szczegółów i negatywnego tonu.

Taka odpowiedź pomoże Ci lepiej przedstawić się w pracy. Wykażesz szacunek i zbudujesz pozytywne relacje biznesowe.

Przykłady odpowiedzi:

 • I’m doing well, thank you.

 • I’m good, thanks for asking.

 • Great, how about you?

 • Very well, thank you. How are you?

Pamiętaj, że pytanie “Jak się masz?” w pracy jest okazją do budowania profesjonalnego wizerunku. Odpowiedź pozytywnie, aby pokazać szacunek i utworzyć dobre relacje biznesowe.

Co odpowiedzieć na how are you

Jak odpowiedzieć na how are you w sytuacji nieformalnej

W gronie bliskich, pytanie “How are you?” zyskuje na osobistym znaczeniu. Możesz otwarcie mówić, jak się czujesz. Na przykład, powiedz, czy jesteś zmęczony albo zestresowany. Możesz też podkreślić, że miałeś trudny dzień.

Ważne jest, by dostosować odpowiedź do osoby, z którą rozmawiasz. Może być to okazja do lepszej komunikacji. Pamietaj, że pytanie w drugą stronę pokaże troskę o drugą osobę.

W nieformalnym kontekście być autentycznym i otwartym jest ważne. Nie musisz ukrywać swojego nastroju lub emocji. Istotne jest, by zrozumieć, że chęć rozmowy może być prawdziwa. Jeśli ktoś pyta “How are you?” w nieformalnej sytuacji, bądź otwarty. Możesz podzielić się swoimi uczuciami. To też szansa, by dowiedzieć się, jak druga osoba się czuje. Zadajcie sobie nawzajem pytanie. To pokazuje wzajemne zainteresowanie.

Co odpowiedzieć na how are you? Odpowiedzi bardziej szczegółowe i osobiste

Możesz odpowiedzieć na pytanie “How are you?” na wiele różnych sposobów, w zależności od tego, jak się czujesz i jak formalna jest rozmowa. Oto kilka przykładowych odpowiedzi:

Krótkie i neutralne odpowiedzi:

 1. “I’m good, thank you. How about you?”

 2. “I’m fine, thanks. And you?”

 3. “Doing well, thank you. How are you?”

Bardziej szczegółowe odpowiedzi:

 1. “I’m doing great, thanks for asking. How about yourself?”

 2. “I’m doing well. Been busy with work/school/etc. How have you been?”

 3. “I’m okay, a bit tired but otherwise good. How are you?”

Odpowiedzi bardziej osobiste:

 1. “I’m feeling fantastic today! How’s everything with you?”

 2. “I’m a bit stressed out, but overall I’m alright. How are you?”

 3. “I’ve been better, but I’m hanging in there. How about you?”

Wybierz odpowiedź, która najlepiej oddaje Twój nastrój i stopień formalności rozmowy.

Zobacz również: Co odpisać na co tam

Wniosek

Odpowiedź na pytanie “How are you?” zależy od sytuacji i naszej relacji z osobą pytającą.

W sytuacji formalnej, należy odpowiedzieć krótko i pozytywnie, pokazując zaangażowanie. Możemy powiedzieć, “Dobrze, dziękuję. A u Pana/Pani?”.

W nieformalnej sytuacji, lepiej być bardziej szczerym. Odpowiedź powinna być dostosowana do naszej relacji. Można powiedzieć “Cieszę się, że tutaj jestem. Jak się masz?”.

W każdym przypadku, ważne jest by być uprzejmym i zainteresowanym drugą osobą. Takie pytanie może być szansą na rozpoczęcie rozmowy.

Podsumowując, odpowiedź na “How are you?” zależy od sytuacji. W sytuacji formalnej mówimy krótko i pozytywnie. Natomiast nieformalnie, możemy pokazać więcej szczerości.

Uwaga, zawsze bądźmy uprzejmi i troszczmy się o drugą osobę. To pytanie może być super okazją, by rozpocząć rozmowę.

About Author

pejot