PolecamyJak przechowywać awokadoCzytaj
Styl życia

10 urządzeń, które musisz mieć w swoim klubie fitness

  • 8 sierpnia, 2024
  • 5 min read
10 urządzeń, które musisz mieć w swoim klubie fitness

Zakładając własny klub fitness, warto zainwestować w odpowiednie wyposażenie fitness, które pozwoli wykonywać efektywne i różnorodne treningi. Przygotowaliśmy dla Was listę 10 urządzeń, które powinny znaleźć się na wyposażeniu każdej siłowni, niezależnie od tego, czy jest ona urządzana w domu czy w klubie fitness.

1. Bieżnia, czyli podstawowy sprzęt do treningu cardio

Bieżnia to jedna z najpopularniejszych maszyn do treningów cardio o różnym stopniu intensywności. Tego typu profesjonalny sprzęt na siłownię powinien umożliwiać regulację nachylenia i prędkości, pozwalając tym samym na dostosowanie treningu do indywidualnych potrzeb Jego uzupełnieniem mogą być natomiast schody sportowe.

2. Rower stacjonarny jako uzupełnienie treningu cardio

Rower stacjonarny to doskonałe urządzenie do treningu cardio, idealne zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników.

Tego typu sprzęt fitness podzielić można na trzy typy: 

  • rowery leżące (poziome), wyposażone w szerokie siedzisko, zapewniające podparcie dla górnych partii ciała, sprawdzające się w przypadku osób o ograniczonej mobilności i mających problemy z bólami pleców,

  • rowery stojące (pionowe), przypominające konstrukcją klasyczny rower,

  • rowery spinningowe, najczęściej stylizowane na rowery szosowe, o zaawansowanej konstrukcji z kołem zamachowym zarówno z przodu, jak i z tyłu, umożliwiające wykonanie intensywnych treningów cardio.

Każdy z nich powinien umożliwiać monitorowanie postępów treningowych, które ma duże znaczenie dla utrzymania motywacji i osiągania założonych celów treningowych.

3. Bramy do ćwiczeń siłowych

Bramy to maszyny do ćwiczeń siłowych oraz treningów funkcjonalnych, które pozwalają na wykonywanie szerokiej gamy ćwiczeń takich jak wyciskanie, przysiady z obciążeniem czy ćwiczenia na mięśnie brzucha, angażujących różne grupy mięśniowe. Zapewniają one możliwość łatwego dostosowywania obciążeń do indywidualnych potrzeb. Wśród ich rodzajów wymienić można głównie:

  • Cable Cross Over,

  • maszyny Smitha.

4. Wioślarz — maszyna do ćwiczeń na siłowni angażująca całe ciało

Wioślarz to urządzenie do kompleksowego, funkcjonalnego treningu całego ciała, które symuluje ruch wiosłowania na wodzie, angażując podczas ćwiczeń zarówno dolne, jak i górne partie mięśniowe. Niskie ryzyko kontuzji oraz możliwość intensywnego treningu sprawiają, że wioślarz jest idealnym wyborem dla osób szukających wszechstronnej maszyny do ćwiczeń.

5. Hantle jako uzupełnienie wyposażenia siłowni

Hantle to wolnostojące ciężarki o różnych wagach, które są podstawą wyposażenia każdej siłowni. Dzięki uniwersalności zastosowania hantle pozwalają na wykonywanie szerokiej gamy ćwiczeń. Możliwość dostosowania ciężaru do indywidualnych potrzeb czyni je idealnym narzędziem treningowym.

6. Sztanga, czyli niezbędny sprzęt do treningu siłowego

Sztanga to sprzęt treningowy używany głównie w treningu siłowym i kulturystyce do wykonywania przysiadów czy martwych ciągów. Składa się z długiego, metalowego drążka, na który można zakładać obciążenia w postaci talerzy. 

Standardowa sztanga olimpijska waży 20 kg, a możliwość dodawania do niej talerzy pozwala na stopniowe zwiększanie obciążenia, istotnego dla progresji w treningu siłowym.

7. Maszyny ze stosem przeznaczone do ćwiczeń siłowych różnych partii ciała

Maszyny ze stosem to kolejne urządzenia do ćwiczeń siłowych, które wykorzystują zestawy ciężarków zamontowane na stosie do regulacji obciążenia podczas ich wykonywania. Ze względu na przeznaczenie dzielą się one na modele przystosowane do treningu górnych lub dolnych partii ciała. Są stosunkowo łatwe w obsłudze i umożliwiają skupienie się na określonych grupach mięśniowych, co sprzyja efektywnemu treningowi.

8. Profesjonalna ławka treningowa

Ławka treningowa to element wyposażenia siłowni przeznaczony do ćwiczeń siłowych, zapewniający stabilne podparcie. Jej konstrukcja i możliwość regulacji kąta nachylenia pozwalają na wykonywanie różnorodnych treningów. Wśród najpopularniejszych sprzętów do treningu tego typu wyróżnia się ławki proste, skośne i tzw. modlitewniki

9. Wielofunkcyjne urządzenie do ćwiczeń

Wielofunkcyjna maszyna na siłownię, taka jak Functional Trainer, umożliwia wykonanie wielu różnych ćwiczeń na jednym urządzeniu. Możliwość wykonania kompleksowego treningu całego ciała i oszczędność miejsca czynią ten sprzęt idealnym rozwiązaniem przy wyposażaniu siłowni domowych i komercyjnych.

10. Wspomagające efekty treningów rollmasażery z podczerwienią

Rollmasażery z podczerwienią to doskonałe uzupełnienie standardowego wyposażenia siłowni, które zapewnia możliwość wykonania głębokiego masażu rozluźniającego spięte mięśnie oraz poprawiającego krążenie. Zastosowana w nich technologia podczerwieni zwiększa efektywność masażu poprzez głębsze penetrowanie tkanek. Dzięki temu doskonale sprawdzają się one w walce z cellulitem oraz pomagają w redukcji tkanki tłuszczowej.

Omówione w tym zestawieniu urządzenia, akcesoria i maszyny to wyposażenie do siłowni dostępne w Fitness Club 24. Znajdziesz je w tym miejscu nie tylko w nowych, ale także nawet o 70% tańszych wariantach poddanych profesjonalnej 10-etapowej regeneracji oraz 3-stopniowej kontroli jakości. Decydując się na zakup od tego dystrybutora sprzętu fitness z ponad 17-letnim doświadczeniem w branży, możesz mieć pewność, że Twoja siłownia zapewni możliwość wykonywania różnorodnych, a co najważniejsze bezpiecznych ćwiczeń, gwarantujących wszechstronny rozwój fizyczny.

About Author

Adrianna Lechowicz

Na Hintigo.pl dodaję tylko artykuły sponsorowane. Materiał sponsorowany zawiera lokowanie produktu i/lub usługi Wydawca Hintigo.pl nie odpowiada za poprawność, kompletność oraz jakość udostępnionych informacji. Wszelkie roszczenia z tytułu szkód materialnych lub niematerialnych wynikłych z wykorzystania bądź niewykorzystania tych informacji, lub z wykorzystania informacji nieprawidłowych czy niekompletnych, nie będą rozpatrywane. Odpowiedzialność za niezgodność z prawem, błędność lub niekompletność informacji, a szczególnie za szkody wynikłe z ich użycia lub niewykorzystania, ponosi autor treści wskazanej w linku lub odnośniku, a nie właściciel strony zawierającej te linki lub odnośniki.