PolecamyJak przechowywać awokadoCzytaj
Uroda

Poznaj hair cycling i zyskaj piękne włosy w 3 prostych krokach

  • 17 kwietnia, 2024
  • 3 min read
Poznaj hair cycling i zyskaj piękne włosy w 3 prostych krokach

Nasze włosy poddawane są codziennie wpływowi wielu szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak słońce czy zanieczyszczenia środowiskowe. W odpowiedzi na te wyzwania, pojawiła się nowa rutyna pielęgnacyjna – hair cycling, zdobywając szybko popularność na platformach społecznościowych. Również profesjonaliści, w tym trycholodzy, zwracają uwagę na jej potencjalne korzyści dla zdrowia włosów.

Regeneracja

Pierwszy etap hair cycling to odnowa i rewitalizacja naszych włosów oraz skóry głowy. Włosy narażone są na szereg czynników mogących prowadzić do powstania uszkodzeń, w tym mechanicznych, termicznych, chemicznych oraz naturalnych. Te niepożądane efekty pojawiają się niekiedy także pod wpływem codziennych czynności, takich jak pocieranie włosów o ręcznik lub zbyt intensywne czesanie. Nie zawsze widoczne gołym okiem, uszkodzenia objawiają się m.in. poprzez szorstkość, matowość i rozdwojone końcówki. Pierwszego dnia hair cyclingu warto zacząć od dokładnego oczyszczenia skóry głowy i włosów z wszelkich zanieczyszczeń oraz resztek produktów stylizacyjnych. Następnie, by wspomóc proces regeneracji, zaleca się zastosowanie odżywczej maski do włosów, zawierającej niezbędne składniki odżywcze i nawilżające.

Nawilżanie

Drugi etap hair cycling to niezwykle istotny moment w pielęgnacji naszych włosów, który koncentruje się na intensywnym nawilżeniu. W tym kroku kładziemy nacisk na zapewnienie nawilżenia zarówno suchym, jak i normalnym włosom, a także tym przetłuszczającym się. Suchym pasmom brakuje blasku i elastyczności, dlatego stosujemy produkty o bogatym składzie, zapobiegającym nadmiernemu odparowywaniu wody. Nawilżenie włosów normalnych podkreśla ich zdrowy wygląd oraz naturalny blask, chroniąc je jednocześnie przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Nawilżenie przetłuszczających się włosów zapewnia równowagę sebum na skórze głowy, redukując problem nadmiernego przetłuszczania. W drugim etapie hair cyclingu, podobnie jak w poprzednim, kluczowym krokiem jest odpowiednie oczyszczenie skóry głowy i pasm za pomocą wysokiej jakości szamponu. Następnie sięgamy po produkty intensywnie nawilżające, przywracające zdrowie i blask naszym kosmykom.

Odżywianie

W trzecim etapie hair cycling, kluczową rolę odgrywa odżywienie włosów. Odżywienie oznacza nie tylko nawilżenie, lecz także dostarczenie im substancji odżywczych niezbędnych do odbudowy oraz ochrony. To kompleksowe podejście, które uzupełnia wcześniejsze etapy pielęgnacji, wzbogacając je o dodatkowe składniki niezbędne do pełnego zdrowia pasm. Istnieją jednak włosy, które wymagają szczególnego odżywienia, takie jak długie, matowe kosmyki, których kolor traci blask, a także te, łatwo się plączące. Do tej grupy należą również pasma poddawane intensywnym zabiegom chemicznym w salonie fryzjerskim, jak na przykład trwała ondulacja. W trzecim kroku hair cyclingu, podobnie jak we wcześniejszych etapach, kluczowe jest dokładne oczyszczenie zarówno włosów, jak i skóry głowy odpowiednim szamponem, aby przygotować je na przyjęcie odżywczych składników.

About Author

Adrianna Lechowicz

Na Hintigo.pl dodaję tylko artykuły sponsorowane.