Pomysły na stroiki wielkanocne i wiosenne

Wielkanoc to doskonała pora na ozdobienie mieszkania kolorowymi, wiosennymi akcentami. Poznaj najpiękniejsze pomysły na stroiki wielkanocne, które wprowadzą do domu powiew wiosny i sielską atmosferę. Rozwesel swój dom za pomocą dekoracji ze świeżych kwiatów, bazi, bukszpanu, rzeżuchy, wikliny i pisanek.

 
Pomysły na stroiki wielkanocne i wiosenne
Pomysły na stroiki wielkanocne i wiosenne dekoracje

Wielkanoc jest doskonałą okazją, by przyozdobić dom w wiosenne dekoracje.  Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na niebanalne ozdoby i stroiki wielkanocne.

Stroiki wielkanocne i wiosenne – elementy i kolorystyka

Jak wiadomo, Wielkanoc to czas radości i świętowania. To właśnie w tym okresie, wszystko wokół zaczyna rozkwitać i budzić się do życia z mroźnej zimy, pod parasolem zbliżającej się wielkimi krokami wiosny.

Narcyze, tulipany, szafirki czy hiacynty to idealne kwiaty, z którymi stroiki wielkanocne będą prezentować się wyjątkowo okazale.  Najchętniej stosowanymi dodatkami  przy ozdabianiu stroików są wstążki, pióra, zajączki, kurczaczki, kwiaty a nawet sama rzeżucha bądź żyto. W wielkanocnych ozdobach dominują  niemalże wszystkie żywe kolory, takie jak: żółty, zielony bądź fioletowy. Jednak warto nieco puścić wodze wyobraźni i pokusić się o odcienie różu, czerwieni i błękitu, które dodadzą stroikowi  jeszcze większego blasku i piękna.

Kilka pomysłów na wielkanocny lub wiosenny stroik

Pomysł nr 1 – Stroik wielkanocny z rzeżuchy

Aby nasz stół wyglądał naprawdę wiosennie  pomysł położenia na nim rzeżuchy jest doskonały.  Roślinę trzeba zasiać tydzień wcześniej,  by mogła osiągnąć odpowiednią wysokość.

Dowiedz się więcej: Wielkanocny stół – 7 najpiękniejszych dekoracji >>

Stroiki wielkanocne z rzeżuchy

Jako dekoracja stołu idealnie będzie się prezentować w skorupkach jajek, szklanych naczyniach i białej porcelanie. Niezłym pomysłem będzie posiać rzeżuchę w jednakowych miseczkach pasujących do zastawy stołowej.  Można również zrobić większy stroik, którego podstawką będzie naczynie z rzeżuchą a wielkanocne ozdoby będą stanowiły gałązki bazi, wydmuszek, żyta albo pisanek.

Dowiedz się więcej: Najpiękniejsze ozdoby wielkanocne – TOP 11 >>

Stroiki wielkanocne z rzeżuchy w kubkach

Pomysł nr 2 – Stroik wiosenno-wielkanocny z kwiatów

To bardzo łatwa i prosta do zrobienia przepiękna ozdoba dla stołu.  Do jej wykonania wystarczy kilka świeżo ściętych kwiatów w intensywnych kolorach, niewielka porcelanowa doniczka, gąbka florystyczna, oraz mech bądź wiklina.

Dowiedz się więcej: Przepisy na Wielkanoc bez glutenu – TOP 11 >>

Stroik wielkanocno-wiosenny

Pomysł nr 3 – Ozdoby wielkanocne rodem z natury

Mowa tu oczywiście o stroiku wykonanym z żyta.  Zboże uformowane w okrąg można związać dla lepszej konstrukcji cienką nitką bądź rozłożyć żyto tak, by swym kształtem przypominało łódkę.  Zboże możemy zastąpić również młodymi gałązkami brzozy. Na element dekoracyjny mogą składać się kolorowe jajka, drewniane maleńkie wielkanocne ozdoby, rzeżucha,  a nawet mech. Taki stroik zachwyci każdego, a ponadto będzie piękną dekoracją stołu.

Dowiedz się więcej: Śniadanie wielkanocne – TOP 11 pysznych przepisów >>

Stroiki wielkanocne - naturalne

Stroiki wielkanocne mogą mieć przeróżny charakter, jednak najbardziej popularne są te, które wykonujemy sami w domu.  Dodane do nich wielkanocne ozdoby sprawią,  że nasz dom nabierze wiosennego i wesołego wyglądu.  Należy pamiętać również, aby zachować  umiar w przyozdabianiu stroików.  Ponieważ zbyt duża liczba elementów dekoracyjnych może całkowicie odwrócić zamierzony efekt.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

 
  • O autorze
  • Ostatnie artykuły
Urszula Stanisławska-Hunek Urszula Stanisławska-Hunek [+ info]

Politolog i dziennikarka stale poszukująca w życiu smaku. Podchodząca do życia z dystansem i lekkim przymrużeniem oka. Miłośniczka sportów zimowych i tenisa ziemnego. Stale poszukująca nowych rozwiązań, które pozwalają czynić życie łatwiejszym i przyjemniejszym. Z rozwagą podchodząca do finansów – także tych domowych. Specjalizuje się w sprawach związanych z branżą nieruchomości i budownictwa. Jej wielką pasją są podróże – te dalekie i bliskie.

Zobacz również