ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
16 Kwi, 2019 - 10:39
Zregeneruj dłonie po zimie!

Zregeneruj dłonie po zimie!

ARTYKUŁ PARTNERA

Cienka warstwa tkanki tłuszczowej i niewielka liczba gruczołów łojowych sprawiają, że dłonie są szczególnie podatne na przesuszenie i uszkodzenia naskórka. Zima jest bardzo trudnym okresem dla twojej skóry, dlatego zadbaj o porządną regenerację dłoni na wiosnę!

Czy wiesz, że…

Mroźne zimowe powietrze może prowadzić do odmrożeń, uszkodzeń naskórka oraz pogorszenia ogólnej kondycji i wyglądu skóry. Niestety, wraz z wiekiem zdolności skóry do samoregeneracji są coraz mniejsze, dlatego tak ważna jest zewnętrzna ochrona i stosowanie preparatów, które wzmacniają włókna kolagenowe, przywracają elastyczność i gęstość skóry, oraz sprawiają, że jest miękka i jedwabista w dotyku.

Jakie kosmetyki do pielęgnacji dłoni stosować?

Dobry krem do rąk suchych powinien zawierać składniki nawilżające, takie jak woda termalna i allantoina, oraz obowiązkowo filtr UV. Biorąc pod uwagę, że nawilżanie dłoni jest swego rodzaju dzienną rutyną, warto wybrać preparat, którego zrównoważony skład idzie w parze z wygodną aplikacją. W przypadku skóry suchej to dość osobliwy dylemat, wszak przesuszony naskórek wymaga mocnego nawilżenia i natłuszczenia.

W odpowiedzi na potrzeby użytkowników marka La Roche-Posey stworzyła Lipikar Xerand Krem do rąk, który z jednej strony mocno i intensywnie nawilża, a z drugiej szybko się wchłania i nie pozostawia na skórze tłustej warstwy. Jak na dobry krem do rąk suchych przystało, wzmacnia barierę ochronną, odbudowuje i odżywia zniszczoną skórę, oraz zwiększa jej odporność na podrażnienia.

Zmień nawyki – mycie rąk

Pielęgnacja dłoni zaczyna się na etapie ich mycia. Jeżeli chcesz uchronić skórę przed przesuszeniem, koniecznie wybieraj delikatne mydło pozbawione związków zasadowych o neutralnym odczynie zbliżonym do pH skóry (ok. 5,5 pH).

Dobrym wyborem będą wszelkiego rodzaju mydła w płynie z dodatkiem olejów roślinnych i kremów nawilżających. W czasie mycia unikaj gorącej wody, która rozpuszcza warstwę tłuszczową i powoduje przesuszenie skóry. Wycierając dłonie o ręcznik, wykonuj delikatne ruchy – nie trzyj dłońmi o materiał.

Staraj się wyrobić w sobie nawyk nawilżania rąk za każdym razem po ich umyciu. Wybierając dobry krem do rąk suchych, będziesz mogła dbać o swoje dłonie bez wysiłku i szybko zauważysz poprawę ich stanu po zimie. Oczywiście pamiętaj, aby troszczyć się o skórę przez cały rok!

ZOBACZ RÓWNIEŻ