ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
25 Wrz, 2019 - 17:07
Znajdź swój nowy ulubiony sklep

Znajdź swój nowy ulubiony sklep

ARTYKUŁ PARTNERA

Znudziły ci się zakupy ciągle w tym samym sklepie? Zastanawiasz się, co oferuje konkurencja, ale nie jesteś pewien, jak ją odnaleźć? Dziś podpowiadamy, jak w szybki i skuteczny sposób odnaleźć swój nowy ulubiony sklep.

Być może przeprowadziłeś się do nowego miejsca, a może po prostu chcesz coś zmienić w swoim życiu. Może sklep, w którym dotychczas się zaopatrywałeś, został zamknięty, a może obsługa się zmieniła i jakość oferowanych usług już ci nie odpowiada. Powodów może być wiele, pytanie pojawia się jednak to samo: jak znaleźć nowe sklepy?

Metod może być kilka i zależą one od tego, czego szukasz. Czy interesuje cię sklep konkretnej sieci? Czy może wolisz lokalne sklepiki osiedlowe? A może jeszcze nie wiesz i chcesz się rozeznać w możliwościach?

Ogólna mapa sklepów – gdzie ją znaleźć?

Jeśli jesteś nowy w okolicy i nie wiesz jeszcze, gdzie znajdują się pobliskie sklepy, możesz to sprawdzić, wykorzystując Mapy Google. To aplikacja, która pozwala wyświetlić mapę praktycznie każdej okolicy w Polsce i na świecie. Oprócz topografii terenu ma także zaznaczone strategiczne punkty (restauracje, sklepy, zabytki), może więc z powodzeniem funkcjonować jako mapa sklepów, bez względu na to, gdzie się znajdujesz. To doskonały sposób, by zdobyć informację o okolicznych sklepach, a nawet ich godzinach otwarcia.

Mapa sklepów poszczególnej sieci

Innym rozwiązaniem jest mapa sklepów należących do konkretnej sieci. Nie jest najlepszym rozwiązaniem wyszukiwanie sklepów każdej sieci, jaka tylko przyjdzie nam do głowy – mapa sklepów z Google lepiej się tu nada – jednak jeśli masz swoją ulubioną sieć, wtedy możesz znaleźć należące do niej sklepy w pobliżu twojego miejsca zamieszkania. Jak to zrobić?

Znajdź oficjalną stronę danej sieci, a następnie odszukaj na niej zakładkę, która będzie nazywała się „mapa sklepów”, „nasze sklepy” lub coś podobnego. Pod nią albo faktycznie będzie mapa sklepów, albo przynajmniej spis sklepów z podziałem na miasta.

Sklepy osiedlowe

Sklepy osiedlowe najtrudniej odszukać zdalnie, to znaczy nie wychodząc z domu. A to dlatego, że często ich właściciele nie dbają o internetowy wizerunek i nie dodają ich do bazy Google. Ponieważ sklepy osiedlowe nie mają też zazwyczaj budżetu na reklamę, nie dostajemy ulotek z ich ofertami. A mimo to takie sklepiki mogą nas niejednym zaskoczyć, oferując towary dobrej jakości, często unikalne wyroby i żywność od lokalnych producentów, hodowców czy rolników.

Aby je znaleźć, trzeba bacznie przyglądać się okolicy, bo sklepy osiedlowe zwykle są niepozorne i łatwo je przeoczyć. Dobrą metodą może się okazać również zasięgnięcie języka u sąsiadów – może oni wiedzą o małych sklepach w okolicy?

Dla każdego z nas dobry sklep będzie znaczył coś innego, bo każdy zwraca uwagę na inne rzeczy. Niektórzy wolą małe sklepy osiedlowe, inni sklepy wielkopowierzchniowe, jeszcze inni – coś pomiędzy tymi skrajnościami. Warto jednak przekonać się samemu, które rozwiązanie najbardziej będzie nam pasowało.