W trosce o zdrowe zęby należy pamiętać o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny. Osoby noszące aparaty ortodontyczne powinny być szczególnie uczulone na konieczność dokładnego usuwania resztek jedzenia z jamy ustnej. Poza samym szczotkowaniem warto regularnie stosować płyny do płukania jamy ustnej.
  • Opryszczka, czyli popularne „zimno na ustach” to uciążliwa choroba, którą można się wyjątkowo łatwo zarazić. Jak ją rozpoznać i leczyć? Co zrobić, żeby jej objawy nie nawracały? Dowiedz się więcej!
  • Paznokcie niczym lustro odzwierciedlają stan naszego zdrowia. Jeżeli zauważysz na nich niepokojące zmiany, to może być to pierwszy symptom choroby. Sine paznokcie mogą być powodem do niepokoju. O czym świadczy taka barwa? Dowiedz się więcej o tym, co można wyczytać z naszych dłoni!
  • Zimne stopy i dłonie są naturalną reakcją organizmu na chłód. Mogą jednak być także symptomem różnych schorzeń, z którymi boryka się nasze ciało. Aby nie bagatelizować objawów warto dowiedzieć się czym są spowodowane, by móc w szybki sposób zareagować. Już teraz dowiedz się więcej na temat możliwych przyczyn!