ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
02 Sty, 2019 - 12:33
Wybieramy telewizor 40 cali

Wybieramy telewizor 40 cali

ARTYKUŁ PARTNERA

Jeśli planujemy zakup nowego telewizora do niezbyt dużego salonu, model o przekątnej 40 cali będzie dobrym wyborem. Jak jednakwybrać sprzęt spełniający nasze potrzeby wśród oferty producentów? Oto co należy wziąć pod uwagę, wybierając telewizor 40 cali do salonu.

Po prostu telewizor czy smart TV?

Wśród telewizorów o przekątnej 40 cali znajdziemy wiele ciekawych modeli, które powinny zaspokoić potrzeby telewizyjnych maniaków, a także osób sporadycznie spędzających czas przed ekranem. Ci pierwsi z pewnością docenią możliwość smart TV, czyli telewizorów z dostępem do internetu, natomiast tym drugim powinien wystarczyć klasyczny sprzęt z kilkoma praktycznymi funkcjami.

Smart TV z jednym z popularnych systemów operacyjnych po podłączeniu do domowej sieci Wi-Fi zapewnia możliwość przeglądania internetu bezpośrednio na telewizorze – zyskujemy więc dostęp do ulubionych portali, serwisów społecznościowych, poczty czy konta bankowego.

Jeśli natomiast nie planujemy spędzać przed telewizorem wiele czasu, zdecydujmy się na model bez funkcji smart TV, lecz ze złączami umożliwiającymi podpięcie np. pendrive’a. Dzięki temu w razie potrzeby odtworzymy na większym ekranie zapisanie na dysku zewnętrznym pliki, zarówno audio, jak i video.

zwykły telewizor czy smart TV

Parametry telewizorów 40-calowych

Urządzenia tej wielkości różnią się pod względem specyfikacji technicznej. Pod uwagę weźmy w pierwszej kolejności rozdzielczość – najwyższą jakość obrazu oferują telewizory 4K, jednak póki co standardem jest rozdzielczość Full HD. Warto także sprawdzić, czy wybrany model posiada HDR, dzięki któremu obraz na ekranie nabiera realizmu. Przeglądając ranking topowych telewizorów w sklepie Euro, zauważymy także, że poszczególne modele mogą być wyposażone w rozmaite funkcje poprawy obrazu. Ich obecność sprawia, że na ekranie dostrzeżemy detale niewidoczne na modelach mniej zaawansowanych technologicznie.

40 calowe telewizory mają także różnej mocy głośniki i wbudowany system dźwięku przestrzennego, a nawet wbudowaną pamięć wewnętrzną. Funkcja DLNA czy nagrywania na USB o dodatkowe udogodnienia, jakie oferują tego typu urządzenia.

Parametry telewizorów 40-calowych

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Przed wyborem telewizora zadajmy sobie pytanie, w jaki sposób zostanie on zamontowany. Ustawienie go na szafce lub stoliku RTV to najprostsze rozwiązanie – jeśli jednak w pokoju nie ma zbyt wiele wolnego miejsca, warto zamocować sprzęt na ścianie. W tym wypadku sprawdźmy, czy wybrany sprzęt ma przeznaczone do tego, fabryczne uchwyty. Jeśli nie, sami będziemy musieli dobrać właściwy uchwyt lub wieszak.

Warto również wspomnieć, że w kategorii telewizorów 40-calowych dostępne są nie tylko urządzenia z klasycznym płaskim ekranem, ale również zakrzywione. Curved TV, o krzywiźnie ekranu upodobnionej do krzywizny ludzkiego oka, zapewnia jednakową odległość każdego fragmentu obrazu od oczu widza, a także pozytywnie wpływa na wrażenia podczas oglądania – pod warunkiem, że siedzimy dokładnie na wprost niego.

Wybór telewizora będzie prosty, jeśli dokładnie określimy nasze wymagania. Zainwestujmy w model z wyższej półki, gdy sprzęt ma nam służyć intensywnie każdego dnia. W innym wypadku wystarczy urządzenie mniej zaawansowane.

ZOBACZ RÓWNIEŻ