Mariola Krzyżak
Mariola Krzyżak
25 Sty, 2019 - 10:38
Wspieraj WOŚP przez założenie konta w mBanku

Wspieraj WOŚP przez założenie konta w mBanku

Mariola Krzyżak

Chcesz, aby światełko do nieba nie gasło przez cały rok? Rachunek na dwa serca w mBanku to opcja dla firm, które chcą dzielić się dobrem i wspierać WOŚP!

Jedna z najpiękniejszych polskich akcji dobroczynnych to orkiestra na miliony serc, która będzie grać do końca świata i jeden dzień dłużej. Od lat wypełnione pozytywną energią światełko do nieba rozświetla szarą rzeczywistość i pozwala na wiarę w cuda i ludzką dobroć. Każdy, kto chociaż raz otrzymał naklejkę z czerwonym serduchem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wie, że warto pomagać i to nie tylko raz w roku.

Dzięki inicjatywie mBank do wielkiej akcji pomocy najsłabszym mogą dołączyć także małe i duże firmy, które poprzez założenie konta będą mogły dołączyć do grona darczyńców dbających o dzielenie się dobrem 365 dni w roku!

Orkiestra na dwa serca – mBank gra z WOŚP

Jako jeden z głównych sponsorów mBank w ostatnich latach aktywnie działa na rzecz wspierania WOŚP. Odpowiada nie tylko za obsługę finansową tego wielkiego przedsięwzięcia, ale także dzieli się środkami, które pozwalają na czynienie dobra tam, gdzie jest ono najbardziej potrzebne. Tak ogromne wsparcie nie byłoby możliwe bez pomocy klientów banku. To właśnie dzięki nim może on aktywnie brać udział w tego typu inicjatywach.

Na 27. finał mBank przekazał ponad 40 dzieł sztuki ze swojej kolekcji na specjalną aukcję, której dochód zostanie w pełni przekazany na realizowanie celów statutowych fundacji. Wraz z bankiem grać mogli także jego klienci. W ramach akcji „100 za 100” pojawienie się dziennie 100 wpłat na konto WOŚP za pośrednictwem usług banku zostało zasilone kwotą 100 000 zł. W ten sposób fundacja zebrała znacznie więcej środków.

Podobne inicjatywy były podejmowane także rok wcześniej. Dzięki zaangażowaniu klientów mBanku na konto fundacji wpłynęły ogromne środki, z których udało się zorganizować wiele dobra dla społeczeństwa.

Oferta dla małych i średnich przedsiębiorstw – rachunek na dwa serca

Jeden dzień w roku, kiedy do nieba wędruje światełko wypełnione energią wielkich serc skorych do wspierania słabszych, napełnia nadzieją i wiarą w dobro. W ramach wsparcia dla fundacji WOŚP mBank przygotował po raz kolejny ofertę dla małych i średnich przedsiębiorstw. Dzięki takiej inicjatywie orkiestra może grać jeszcze dłużej i skuteczniej!

Wspieraj WOŚP razem ze swoją firmą!

Zagrajmy razem! – to misja przyświecająca inicjatywie, którą mBank kieruje do przedsiębiorców pragnących dzielić się dobrem. Dzięki skorzystaniu z oferty specjalnej banku wszystkie opłaty za prowadzenie rachunku oraz wykonywanie przelewów krajowych zleconych przez system CompanyNet (mCN) w okresie od stycznia do czerwca 2019 roku zostaną przekazane na konto fundacji WOŚP.

W ten sposób orkiestra będzie mogła realizować coraz więcej swoich celów, a właściciele firm będą mogli przyczynić się do tego bez większego wysiłku. Nie tylko klienci indywidualni, ale także firmy mogą wspierać jedną z największych akcji charytatywnych w Polsce.

Na czym polega akcja mBank i WOŚP?

Właściciele firm, którzy w pierwszym półroczu 2019 roku otworzą rachunek bankowy w mBanku w ramach oferty korporacyjnej dla małych i średnich przedsiębiorstw prowadzących pełną księgowość, będą mogli liczyć na przekazanie pełnej kwoty opłat za prowadzenie konta w okresie od stycznia do czerwca tego roku na rzecz fundacji. Przedsiębiorca nie musi więc martwić się o wykonywanie jakichkolwiek wpłat, wszystko odbędzie się automatycznie za pośrednictwem banku.

Jakie kwoty będą trafiać na konto fundacji?

Comiesięczna opłata wynosząca 55 zł za bieżący rachunek walutowy oraz w PLN, a także 1 grosz opłaty pobieranej od każdego z 50 pierwszych przelewów krajowych realizowanych za pomocą usługi ComanyNet. Czas trwania akcji wynosi pół roku, od stycznia do czerwca 2019 roku.

W ten sposób każdy przedsiębiorca decydujący się na dołączenie do akcji dokładnie wie, ile pieniędzy zostanie przekazane na fundację. Warto zaznaczyć także, że kwota ta w żaden sposób nie obciąża go finansowo, gdyż są to standardowe koszty prowadzenia konta, które i tak by ponosił na rzecz banku.

Rachunek na dwa serca – szczegóły rachunku dla przedsiębiorców

Każdy z przedsiębiorców zakładających konto w mBanku w określonym terminie automatycznie dołącza do akcji pomagania w szerzeniu idei WOŚP. Nie ma więc konieczności wypełnienia dodatkowych formalności: każdy posiadacz konta jest od razu jednocześnie darczyńcom.

Informacje o opłatach za prowadzenie rachunku

Zyski wpływające z opłat za prowadzenie konta są automatycznie przekazywane na konto fundacji. Otwierając rachunek firmy mogą liczyć na podstawowe usługi:

 • rachunek bieżący oraz dwa dodatkowe (1 w PLN, 1 w dowolnej walucie): 55 zł;
 • bankowość internetowa mCN 1+2: 0 zł;
 • mPlatforma internetowa: 0 zł;
 • aplikacja moblilna CompanyNet: 0 zł;
 • przelew PLN przez mCN: 1 zł;
 • przelew ZUS/US przez mCN: 0 zł;
 • przelew SEPA: 5 zł;
 • przelew BlueCash (4 szt. w miesiącu): 0 zł;
 • przelew zagraniczny przychodzący: 0 zł;
 • karta debetowa Visa Business Pay Wave: wydanie 0 zł, miesięcznie 5 zł;
 • każdy dodatkowy rachunek: 25 zł.

Dodatkowe usługi dla konta dla przedsiębiorców

Oprócz podstawowych usług właściciele firm mogą skorzystać także z dodatkowych opcji, które ułatwią zarządzanie finansami przedsiębiorstwa. W atrakcyjnej ofercie można skorzystać także z dostępu do dwóch dowolnych modułów aplikacji mBank CompanyNet, w której dostępne są m.in. takie rozwiązania jak moduł do zarządzania kartami czy gotówką lub finansowanie handlu.

mBank proponuje także preferencyjne warunki realizowania przelewów zagranicznych przychodzących, które w ofercie są darmowe. W pakiecie znajdują się także wyciągi MT940 z danymi o saldach i obrotach z obydwu rachunków. Warto wspomnieć także o możliwości automatycznego zasilenia systemu finansowo-księgowego.

Wspieraj WOŚP – grajmy razem jeszcze dłużej

Pomagać można na wiele sposobów, a każda kwota w przypadku niesienia dobra dla najbardziej potrzebujących jest znacząca. Dlatego przy okazji prowadzenia przedsiębiorstwa warto skorzystać ze wspaniałej okazji do przeznaczenia części swoich kosztów na szczytne cele. Taka inicjatywa nie wymaga dużego wysiłku. Wszystko, co trzeba zrobić to założenie konta w promocyjnej ofercie mBanku.

Oprócz tego, że przedsiębiorca otrzyma możliwość pomagania, skorzysta także z niezwykle preferencyjnych warunków obsługi konta, które przyczynią się do lepszego dbania o finanse firmy oraz sprawniejszego i bardziej przejrzystego zarządzania jej budżetem. Korzyści są obustronne, dlatego nie warto zwlekać, gdyż ramy czasowe akcji są ograniczone. Jeżeli chcemy być częścią pięknej inicjatywy, która przyniesie wiele korzyści nie tylko nam, ale także innym to warto już teraz rozważyć możliwość dołączenia do osób, dla których dzielenie się jest rzeczą naturalną.

mBank wychodzi na przeciw oczekiwaniom swoich klientów proponując im atrakcyjne formy wspomagania jednej z największych organizacji charytatywnych w Polsce. Właśnie dzięki ludziom otwartym na pomoc innym takie akcje mają szansę na realizację!

ZOBACZ RÓWNIEŻ