PoliszDesign
PoliszDesign
16 Sty, 2018 - 13:41
Wnętrza w kolorze ultrafiolet

Wnętrza w kolorze ultrafiolet

PoliszDesign

Ultrafiolet to barwa roku 2018. Dowiedz się, gdzie zastosować ten kolor oraz w jaki sposób go używać, by nie przesadzić. Pewne połączania kolorystyczna z fioletem wyglądają po prostu pięknie i nadają wnętrzu swoistego stylu glamour. Zainspiruj się naszymi pomysłami na wystrój wnętrz z fioletem w roli głównej.

Z końcem 2017 roku dowiedzieliśmy się, jaki kolor będzie dominował przez kolejnych 12 miesięcy. To korporacja Pantone wybrała z całej palety barwę, wokół której będzie się dużo działo! Po subtelnej zieleni – greenery, przyszedł czas na coś wyrazistego, mocniejszego i z charakterem. Kolor roku 2018 to ultrafiolet.

To bardzo miłe zaskoczenie, bo odcienie fioletu coraz rzadziej nas otaczają, a przez ostatnie lata zostały niemalże totalnie wyparte przez szarości i jasne, pastelowe kolory. Branża kreatywna ma zatem pełne pole do popisu, a przy tym mamy tu szczególnie na myśli design i wnętrza. Nie oznacza to oczywiście, że powinniśmy wymienić wszystkie meble i pomalować każdą ze ścian na fioletowo, jednak wystarczy kilka dodatków, aby zmienić aranżację domu i dodać jej odrobinę charakteru.

 

Wbrew pozorom fiolet świetnie komponuje się z innymi kolorami i często nadaje wnętrzom eklektyzmu.

 

Kolorowe wnętrza wpływają różnie na nasz nastrój. W tej kwestii należy uważać, by nie przesadzić i kierować się zasadą „mniej znaczy więcej”. Mocne akcenty w barwie ultrafioletu potrafią szybko zdominować pomieszczenie.

 

Pamiętajmy, że starannie dozujemy ten kolor wprowadzając go do aranżacji.

 

Szczególnie rekomendujemy użyć go w postaci delikatnych, szklanych wazonów, obrusów, a także tekstyliów.

 

Pościel i ozdobne poduszki wyglądają obłędnie w fiolecie i aż dziwi nas, że do tej pory tak bardzo pomijano ten kolor.

 

Dla tych odważniejszych, którzy podążają za trendami i za kolorem roku Pantone, polecamy puścić wodze wyobraźni.

 

Ultrafiolet dobrze czuje się na ścianach, podłodze, a nawet… suficie. Nie zapominajmy więc o piątej ścianie naszych wnętrz i pomalujmy ją na fioletowo! Pomieszczenie zyska nowy wymiar.

 

Dla tych, którzy wolą mniej awangardy polecamy abażury do lamp czy dywan bądź stół w kolorze mocnego fioletu.

 

Nawet w pokoju dziecięcym można użyć tej barwy. Jest on bardzo neutralny, spodoba się zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom.

 

Odważny, kosmiczny, nowoczesny i zaskakujący. Tak można w skrócie określić kolor roku 2018.

Przeczytaj więcej o najnowszych trendach: Must have w aranżacji wnętrz 2018 roku >>

Mamy nadzieje, że ultrafiolet opanuje nie tylko wnętrza, a także i modę. To miłe zaskoczenie, bo właśnie takich mocnych, charakternych kolorów brakowało wśród nas od wielu lat. Może w końcu czas na zmiany? My jesteśmy zachwycone tym wyborem!

 

Pamiętajcie, że odcieni fioletu jest mnóstwo i to Wy decydujecie, który najbardziej wprowadza Was w świetny nastrój. Zawsze kierujcie się własnymi gustami!

ZOBACZ RÓWNIEŻ