Anna Wezgraj da Silva
Anna Wezgraj da Silva
04 Mar, 2017 - 14:13

Włosy blond – jak prawidłowo dobrać odcień blondu do typu urody?

Anna Wezgraj da Silva

Niejedna kobieta marzy o pięknych blond włosach, jednak właśnie ten kolor potrafi mieć wiele twarzy. Podpowiadamy, jak dobrać włosy blond do typu urody.

Włosy blond charakteryzuje różnorodność odcieni. Nie każdy kolor będzie się dobrze prezentował – wszystko zależy od typu urody jaki posiadamy. Ciepłe odcienie blondu są więc stworzone dla kobiet o ciepłym typie urody, natomiast mroźne, platynowe blondy będą idealne dla osób o chłodnym typie urody.

Włosy blond – analiza kolorystyczna

Barwy mają ogromne znaczenie w podkreśleniu naszego wyglądu. Mogą sprawić, że dana osoba będzie wyglądać promieniście, bądź odwrotnie – podkreślą zmęczenie lub nadadzą twarzy smutny wyraz.

Nie inaczej jest z włosami, które stanowią swoistą oprawę naszej twarzy, po oczach, ustach i brwiach. W jaki sposób dobrać najlepszy odcień blondu? Przede wszystkim, najpierw należy rozpoznać swój typ urody, a dokładniej czy jest to typ zimny czy ciepły.

Ciepły typ urody – cechy charakterystyczne:

  • Cera złocistobrązowa, brzoskwiniowa lub w kolorze kości słoniowej. Bardzo łatwo się opala.
  • Naturalny odcień włosów to: ciemny blond, złocisty blond, miodowy blond, rudy, w odcieniach miedzi, kasztanu.
  • Orzechowe, brązowe, jasnozielone lub jasnoniebieskie oczy.

Zimny typ urody – cechy charakterystyczne:

  • Jasna, porcelanowa, przezroczysta cera, która nie znosi kąpieli słonecznych.
  • Naturalny odcień włosów to: jasny, popielaty blond, ciemnobrązowy, czarny.
  • Ciemnobrązowe, ciemnozielone lub ciemnoniebieskie oczy.

Dla kogo blond?

Włosy blond pasują niemalże każdemu – jedynym warunkiem jest dobranie odpowiedniego odcienia blondu do typu urody jaki reprezentujemy.

  • Dla kobiet o ciepłym typie urody najodpowiedniejszymi odcieniami blondu będą: miodowy, złoty, karmelowy oraz blond wpadający w odcienie rudości.
  • Kobiety obdarzone zimnym typem urody powinny podkreślić swoje piękno: blondem popielatym, perłowym, beżowym, mroźnym lub tym w kolorze platyny.

Dowiedz się więcej: Naturalne sposoby na rozjaśnianie włosów >>

Blond niejedno ma imię

Ciepłe odcienie blondu charakteryzują się świetlistymi refleksami, które pięknie podkreślają naturalny kolor złocistej cery:

MIODOWY BLOND najpiękniej współgra ze złotą karnacją. Jest dobrym rozwiązaniem dla pań posiadających naturalny kolor włosów w barwie jasnobrązowej oraz dla osób o cerze naczyniowej, skłonnej do rumieni. Złociste refleksy skutecznie odwrócą uwagę od problemów skórnych. Jest dość łatwy „w utrzymaniu”.

Dowiedz się więcej: Najmodniejsze krótkie fryzury z grzywką >>

Włosy blond - miodowy blond

ZŁOTY BLOND świetnie komponuje się z cerą o barwie żółtej i naturalnych jasnobrązowych włosach. Łagodzi rysy twarzy, ujmuje lat i nadaje blasku cerze.

Dowiedz się więcej: Jak wykonać pasemka w domu >>

Włosy blond - złoty blond

KARMELOWY BLOND to dobry wybór dla posiadaczek oliwkowej lub ciemnej cery i naturalnych włosów oscylujących w barwach ciepłych brązów. Pasuje niemal każdej kobiecie o ciepłym typie urody. Szczególnie pięknie prezentuje się w towarzystwie zielonych lub niebieskich tęczówek oczu.

Włosy blond - karmelowy blond

Zimne blondy w przeciwieństwie do tych ciepłych pozbawione są promiennych refleksów:

PLATYNOWY BLOND jest idealnym rozwiązaniem dla porcelanowej cery i jasnoniebieskich oczu. Włosy platynowe nadają właścicielce charakteru oraz odmładzają. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na ten odważny kolor. Kobiety o naturalnie wyrazistej urodzie wybierając ten odcień mogą narazić się na nieco sztuczny wygląd. Jest najlepszym rozwiązaniem dla naturalnych blondynek.

Dowiedz się więcej: Jak dbać o włosy każdego dnia – poradnik >>

Włosy blond - platynowy blond

POPIELATY BLOND jest kolorem ponadczasowym i bardzo eleganckim. Ten odcień mogą wybrać zarówno naturalne blondynki, jak i szatynki (niezbędna będzie tutaj ręka profesjonalisty, który w odpowiedni sposób rozjaśni włosy). Popielaty blond łagodzi rysy twarzy i jest symbolem klasyki, ale również świetnie komponuje się z rockową lub miejską stylizacją.

Włosy blond - popielaty blond

BEŻOWY BLOND to bardziej naturalna wersja blondu, świetnie komponująca się z długimi lub półdługimi włosami. Beżowy blond nie jest ani zbyt żółty, ani zbyt jasny. Odcień zimnego beżu może się również świetnie komponować z popielatymi refleksami.

Włosy blond - beżowy blond

ZOBACZ RÓWNIEŻ