ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
19 Cze, 2019 - 16:01
Wizyta z kotem u weterynarza: 8 rzeczy, które warto wiedzieć

Wizyta z kotem u weterynarza: 8 rzeczy, które warto wiedzieć

ARTYKUŁ PARTNERA

W celu zapewnienia zdrowia i dobrego samopoczucia Twojego kota dowiedz się, co powinieneś wiedzieć, przed pójściem z nim do weterynarza.

Wizyty u weterynarza są konieczne, jeżeli chcesz prawidłowo zadbać o swojego czworonoga i zapewnić mu zdrowie i dobre samopoczucie. Jednak zazwyczaj są one dosyć stresujące dla zwierzęcia. Poznaj kilka wskazówek, jak sprawić by były mniej uciążliwe!

8 rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed zabraniem kota do weterynarza

Poniższe wskazówki mają na celu przekształcenie negatywnego doświadczenia dla zwierzaka w coś pozytywnego i uspokajającego.

1. Przygotowanie transportu

Twój kot powinien zawsze znajdować się w transporterze, aby nie ryzykować jego zaginięcia. Niezastosowanie się do tej rady może skutkować ucieczką zwierzaka pod wpływem stresu w drodze do weterynarza.

Jeśli posiadasz już transporter, upewnij się, że zwierzę ma wystarczająco miejsca do siedzenia i wstawania. Przed użyciem wytrzyj go mieszaniną octu, łagodnego mydła i wody, aby zdezynfekować i wyeliminować zapachy.

Wizyta z kotem u weterynarza

2. Wprowadzenie kota do transportera

Aby umieszczanie kota w transporterze nie było gehenną, spraw, by przyzwyczaił się do obiektu. Ustaw transporter w domu w miejscu łatwo dla niego dostępnym, z otwartymi drzwiami, np. w salonie, aby mógł swobodnie do niego wchodzić.

Możesz także użyć sprayu feromonowego, aby poczuł się bardziej komfortowo i zachęcić go tym samym do wejścia do transportera.

3. Wyposażenie transportera

Pomóż kotu poczuć się wygodnie i komfortowo wewnątrz transportera. Możesz w tym celu umieścić wewnątrz jeden z jego ulubionych koców, tak, aby zakryć podstawę oraz kilka jego ulubionych przekąsek i zabawek.

4. W trakcie transportu

Gdy tylko twój kot nauczy się samodzielnie wchodzić do transportera spróbuj przyzwyczaić go do jazdy samochodem. Podczas przejażdżki mów do niego spokojnym głosem i puść cichą muzykę.

5. Po przybyciu do kliniki

Jadąc do kliniki zabierz ze sobą koc, aby przykryć transporter, na wypadek gdyby w tym samym pomieszczeniu było kilka zwierząt. Najlepiej trzymać czworonoga zawsze na kolanach lub blisko ciała, aby zmniejszyć poczucie jego niepokoju spowodowanego dziwnym środowiskiem.

6. Podczas konsultacji

Wchodząc do gabinetu lekarza weterynarii, nie wyjmuj kota z nośnika, dopóki nie będzie to konieczne. Pomóż profesjonalistom we wszystkim, w czym możesz, i zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami, które są Ci przekazywane.

7. Droga do domu

Staraj się nie robić niepotrzebnych przystanków w drodze do domu, ponieważ im szybciej tam dotrzesz, tym lepiej. Nie zmuszaj kota do opuszczenia transportera na siłę, powinien to zrobić samodzielnie.

8. Po powrocie do domu

Jeśli masz więcej zwierząt w domu, zwłaszcza innych kotów, nie pozwól, aby zwierzę, które właśnie przybyło od weterynarza, miało z nimi bezpośredni kontakt. Przed kontaktem z innymi zwierzętami pocieraj go kocami domowymi, aby wyeliminować dziwne zapachy.

Jeśli twój kot musiał być znieczulony, to oddzielenie go od innych zwierząt powinno trwać przez kilka godzin, aby żadne zwierzę nie zareagowało agresywnie.

Na koniec pokaż swojemu futrzanemu przyjacielowi, jaki jesteś szczęśliwy z jego dobrego zachowania, dając mu specjalną przekąskę, głaszcząc go i bawiąc się z nim.

ZOBACZ RÓWNIEŻ