Syntia Militowska
Syntia Militowska
07 Sie, 2017 - 17:09
Wesele idealne, czyli najlepsze dekoracje na stół weselny

Wesele idealne, czyli najlepsze dekoracje na stół weselny

Syntia Militowska

Wybierając dekoracje na stół weselny, warto zwrócić uwagę na wystrój sali weselnej. Dowiedz się jak wybrać najlepsze dekoracje ślubne.

Wybierając dekoracje na stół weselny oraz dekoracje sali, warto mieć na uwadze całokształt. Ważne jest, aby zarówno stół jak i inne dekoracje ślubne ze sobą współgrały.

Pomysł na piękną salę weselną to dopiero połowa sukcesu

Przed rozpoczęciem poszukiwań dekoracji na stół weselny, należy określić jaki ma być ogólny wystrój sali weselnej.

W tym celu warto zastanowić się nad tym, jaka dokładnie ma być wiodąca kolorystyka oraz w jakim stylu chcemy urządzić przyjęcie. Czy dekoracje ślubne mają wyrażać przepych czy jednak zdecydujemy się na minimalizm? Czy dekoracja sali weselnej będzie w stylu królewskim czy też rustykalnym?

Dowiedz się więcej: Zanim zdecydujesz się na ślub i wesele – 11 spraw do omówienia z partnerem >>

Wesele idealne, czyli najlepsze dekoracje na stół weselny - przestrzeń

Dekoracje na stół weselny – czym się kierować podczas wyboru?

Można by stwierdzić, że po wybraniu kolorystyki oraz stylu, w którym ma być urządzony wystrój sali weselnej, można zabrać się za poszukiwania idealnych dekoracji. Tak, ale nie do końca. Dobór kolorów i wystroju sali to nie wszystko, co powinno się wziąć pod uwagę wybierając dekoracje ślubne.

Najpierw powinniśmy więc określić przestrzenne możliwości sali oraz, co najważniejsze, wielkość i ustawienie stołów. Warto zwrócić uwagę nie tylko na to, czy są one duże czy też małe, okrągłe czy prostokątne, ale także na ilość gości, która będzie siedzieć przy danym stole.

Sposób i ilość podawanych potraw również ma tutaj ogromne znaczenie. Dekoracje nie mogą przytłaczać przestrzeni, gości ani jedzenia. Jeśli natomiast otoczenie oraz stoły pozwolą na wybór okazałej ilości dekoracji, to dlaczego by nie?

Z drugiej strony, pamiętajmy, że jeśli dekoracje byłyby umieszczone tuż nad jedzeniem, a kwiaty miałyby łaskotać gości po nosach, to warto zastanowić się nad słusznością takiej decyzji. Należy także pamiętać o odpowiednim rozstawieniu świec. Nie mogą one znajdować się w bliskim kontakcie ani z gośćmi czy jedzeniem, ani tym bardziej z innymi dekoracjami, które bardzo szybko mogą się zapalić.

Dowiedz się więcej: 6 pomysłów na małe wesele >>

Wesele idealne, czyli najlepsze dekoracje na stół weselny - stoły

Jakie dekoracje na stół weselny wybrać?

Jeśli znamy już swoje preferencje dotyczące wystroju sali weselnej, a także znamy możliwości przestrzenne lokalu – czas zabrać się za poszukiwania idealnych dekoracji na stół weselny.

Obowiązkowymi dekoracjami, jakie powinny się na nim znaleźć są:

  • Obrus – najlepiej, aby był plamoodporny. Pamiętajmy też, że to on tworzy tło dla całej oprawy weselnej.
  • Kwiaty – dobrze dobrane, idealnie dopełniają cały wystrój sali weselnej. Pamiętajmy, że warto wybierać kwiaty naturalne, których zapach nie wydziela zbyt intensywnej woni.
  • Świece – wspaniale dodają klimatu całej aranżacji. Należy dopilnować, aby były one odpowiednio zabezpieczone, tak aby nikt nie mógł przypadkowo się oparzyć oraz aby wosk nie miał możliwości skapywania na stół, czy co gorsza, na jedzenie.
  • Serwety – odpowiednio dobrane są klimatycznym uzupełnieniem pozostałych dekoracji weselnych.

Dowiedz się więcej: Najpiękniejsze bukiety ślubne >>

Dodatkowe, nieobowiązkowe dekoracje na stół weselny:

  • Bieżnik (w przypadku stołu prostokątnego) – odpowiednio dobrany, nadaje delikatnego akcentu całej dekoracji ślubnej.
  • Winietki – Pasujące do wystroju sali weselnej nie tylko spełnią swoją rolę, lecz będą też świetnym uzupełnieniem pozostałych ozdób weselnych.
  • Świeże płatki kwiatów – umiejętnie wkomponowane w całość, robią naprawdę świetne wrażenie.

Dowiedz się więcej: Prezenty dla gości weselnych – najlepsze pomysły na upominek dla gości weselnych >>

Wesele idealne, czyli najlepsze dekoracje na stół weselny - świece

ZOBACZ RÓWNIEŻ