Michał Nielub
Michał Nielub
11 Wrz, 2017 - 02:00
Wakacje z dzieckiem - najciekawsze gadżety do podróżowania z maluchem

Wakacje z dzieckiem – najciekawsze gadżety do podróżowania z maluchem

Michał Nielub

Wakacje z dzieckiem związane są z nieustającym pytaniem: „Daleko jeszcze?” W przypadku młodszych latorośli podróże samochodem dodatkowo kojarzą się z wszechobecnymi zabrudzeniami. Jak podróżować z maluchami, by nie zwariować? Poznaj 7 fantastycznych gadżetów, które umilą podróż i Tobie, i dziecku.

Wakacje z dzieckiem połączone z długą podróżą, potrafią zadziałać na nerwy niejednego rodzica. Jak bardzo byśmy nie kochali naszych pociech, odwieczne pytanie „Daleko jeszcze?”, płacz, bałagan czy zabrudzenia w samochodzie potrafią zajść mocno za skórę.

Jak wybrać się na urlop z naszymi maluchami, by podróż przebiegła w spokoju? Pomocne okażą się gadżety, dzięki którym wakacje z dzieckiem czy po prostu weekendowy wyjazd za miasto będą znacznie przyjemniejsze. Oto najlepsze z nich.

7. Organizer

Jest to gadżet, który stanowi absolutne minimum, jeżeli chodzi o wakacje z dzieckiem. Pozwala uporządkować rzeczy malucha, których jest zazwyczaj bardzo dużo. Kubek, nawilżane chusteczki, pieluchy, skarby nabyte podczas podróży… Organizer pomoże nam uniknąć chaosu i bałaganu. Najlepsze modele montowane są do pleców siedzenia kierowcy lub pasażera.

 

6. Kubki niewysypki i kubki niekapki

Dzieci, zwłaszcza te starsze, lubią coś przekąsić w drodze – nie wspominając o dużych ilościach spożywanych napojów. Niestety, bardzo często ich konsumpcji towarzyszy przypadkowe rozsypywanie jedzenia lub zaśnięcie w trakcie picia – co w konsekwencji prowadzi do wylania całego płynu na dziecko oraz tapicerkę samochodu.

Zapobiec tym niedogodnościom mogą kubki niewysypki oraz kubki niekapki. Ich konstrukcja uniemożliwia wysypanie jedzenia lub wylanie napoju na zewnątrz. W efekcie, unikniemy żmudnego i czasochłonnego sprzątania po powrocie z podróży.

 

5. Zagłówek dla śpiących dzieci

Ile razy zdarzało Wam się trzymać głowę śpiącego dziecka, która nieustannie opadała? Chcąc zabezpieczyć szyję malucha przed urazami, warto wyposażyć się w dedykowany zagłówek. Wyglądem przypomina gąbczasty kołnierz, który stabilizuje głowę dziecka. Dzięki temu unikniemy jej przytrzymywania, co wpłynie zarówno na nasz komfort podróży, jak i naszej pociechy.

 

4. Torba termoizolacyjna z podgrzewaczem

Wakacje z dzieckiem wymagają niekiedy odbycia długiej podróży. W sytuacji, gdy nasz maluch nie jest już karmiony piersią, jednak nie spożywa jeszcze tych samych pokarmów, co jego rodzice – trzeba mu zapewnić ciepłe jedzenie.

Wyjściem z tej sytuacji jest zakup torby termoizolacyjnej, wyposażonej w funkcję podgrzewania. Dzięki temu posiłek dziecka będzie zawsze ciepły. Warto wybrać dosyć dużą torbę, która umożliwi przechowanie i przeniesienie kilku słoiczków z jedzeniem oraz schowanie dodatkowo kilku sztućców.

 

3. Wodoodporny ochraniacz fotelika

Coraz częściej korzystamy z autostrad, a w związku z tym nie zawsze istnieje możliwość zatrzymania się na każde żądanie dziecka. Gdyby okazało się, że nasz kilkulatek bez pieluchy nie wytrzymał i swoją potrzebę zaspokoił w samochodzie – warto mieć wodoodporny ochraniacz. W takiej sytuacji wystarczy przebrać naszą latorośl, odpiąć ochraniacz i podróżować dalej. W suchym foteliku.

 

2. Uchwyt na tablet

Czy podróż musi być dla dziecka nudna? Nic z tych rzeczy. Wystarczy wyposażyć auto w uchwyt na tablet i pozwolić kilkulatkowi bawić się darmowymi aplikacjami dla dzieci. Pamiętajmy także o zastosowaniu odpowiedniej blokady na tablet – będziemy mieć pewność, że nasza latorośl będzie korzystać tylko z tych aplikacji, na które mu pozwolimy.

Dowiedz się więcej: Bezpieczne dziecko w sieci – jak uchronić dziecko przed szkodliwymi treściami w internecie >>

Co ważniejsze, maluch będzie tak zajęty w trakcie jazdy, że pozwoli to nam uniknąć niewygodnych pytań „Daleko jeszcze?”.

 

1. Stolik małego podróżnika

Dla nieco mniejszych dzieci istnieje możliwość zakupienia dedykowanego stolika. Maluch będzie mógł rysować, układać puzzle, oglądać książeczki itp. Z gadżetu może korzystać już dwulatek i co ważne, produkt rośnie wraz z dzieckiem.

Stolik może posiadać również walory edukacyjne. Przykładowo, ten z firmy TULOKO wyposażony został w mapę Polski, dzięki której dziecko ma możliwość poznawania zwierząt zamieszkujących dany obszar kraju oraz poszczególnych miast.

 

Wakacje z dzieckiem nie muszą być uciążliwe. Producenci gadżetów zadbali o produkty, które ułatwią podróż rodziców z ich pociechami. Z jednej strony dziecięce gadżety zwiększają komfort jazdy, z drugiej zaś – przyczyniają się do wzrostu bezpieczeństwa. Pamiętajmy również, że wypoczęty kierowca to bezpieczny kierowca.

ZOBACZ RÓWNIEŻ