ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
30 Maj, 2017 - 17:47
W poszukiwaniu idealnej frezarki do paznokci, czyli na co zwrócić uwagę przy wybieraniu

W poszukiwaniu idealnej frezarki do paznokci, czyli na co zwrócić uwagę przy wybieraniu

ARTYKUŁ PARTNERA

Potrzebujesz nowej, znakomitej frezarki do paznokci. Z przyjemnością doradzimy Ci, jak ją wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Niebawem otwarcie Twojego salonu kosmetycznego i stopniowo gromadzisz wszystkie niezbędne sprzęty, narzędzia i kosmetyki? A może działasz w tej branży już jakiś czas i po prostu rozglądasz się za nowym wyposażeniem? Skoro jednak czytasz ten artykuł, to sprawa jest oczywista – potrzebujesz znakomitej frezarki do paznokci. Z przyjemnością doradzimy Ci, jak ją wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Frezarka do paznokci – dlaczego jest niezbędna w każdym salonie kosmetycznym?

Być może odpowiedź na to pytanie jest dla Ciebie oczywista, ale z pewnością są tu również osoby, które wciąż wahają się, czy na pewno potrzebują tego rodzaju sprzętu. “Świetnie posługuję się pilnikiem do paznokci, więc może nie potrzebuję specjalnych narzędzi?” – zastanawiają się niektórzy i dodają, że kiedyś kosmetyczki doskonale radziły sobie bez takich wynalazków. Spieszymy z odpowiedzią! Frezarka kosmetyczna jak najbardziej jest przydatna, a nawet wręcz niezbędna.

Przede wszystkim oszczędzasz dzięki niej czas, a czas to przecież pieniądz. Mocny argument, prawda? Po drugie, usprawniasz swoją pracę i zwiększasz jej komfort. Nie czarujmy się – jeśli nawet uwielbiasz piłować paznokcie z wykorzystaniem pilnika, to po kilku klientkach zmęczenie z pewnością szybko da Ci się we znaki! Używając wysokiej jakości frezarki, nie musisz wkładać tyle wysiłku w ten zabieg. Dodatkowo masz gwarancję precyzji i dokładności. Niewątpliwie jest to inwestycja, która się opłaca. Czy udało nam się zachęcić Cię do zakupu frezarki? Jeśli tak, to świetnie – czas na kilka rad odnośnie jej wyboru.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie frezarki?

Oto kilka pytań, o których warto pamiętać przy poszukiwaniach odpowiedniego sprzętu.

 1. Do czego dokładnie jej potrzebuję?
  Manicure czy pedicure? Odpowiedź na to pytanie nie jest aż tak istotna, ponieważ profesjonalne frezarki do paznokci umożliwiają wykonanie jednego i drugiego zabiegu. Ważniejszą kwestią jest to, czy będziesz wykonywać nią zabiegi w gabinecie podologicznym. Wiąże się to z pracą przy stopach z różnymi schorzeniami. Dlatego tak ważna jest higiena i bezpieczeństwo w trakcie wykonywania zabiegów. Oprócz założenia maseczki, warto zastosować frezarkę z pochłaniaczem pyłu. Jego zadaniem jest wchłanianie powstającego w trakcie zabiegu pyłu, co uchroni Ciebie i klientów przed wdychaniem go.
 2. Czy frezarka będzie wygodna w użyciu? Czy będzie dobrze leżeć w dłoni?
  To bardzo ważna kwestia, ponieważ Twój komfort pracy ma przełożenie na jakość wykonywanych przez Ciebie usług kosmetycznych. Jeśli chcesz swobodnie pracować frezarką i nie przejmować się tym, że jest ciężka i źle leży w dłoni, to postaw na swoją wygodę i wybierz model z ergonomiczną rączką. Być może myślisz, że to banał, ale uwierz nam na słowo – wielogodzinna praca niewygodnym narzędziem zdecydowanie nie jest tym, czego chcesz doświadczać w swoim salonie.
 3. Czy jest prosta w obsłudze?
  Szczególnie cenimy sobie nowoczesne i innowacyjne urządzenia, które jednocześnie wciąż są proste i wręcz intuicyjne w obsłudze. Dlatego wybierając frezarkę upewnij się, że jej użytkowanie nie sprawi Ci żadnych trudności. Dobrym pomysłem jest poszukanie w internecie opinii na temat danego modelu. Użytkownicy bardzo często w swoich opiniach podkreślają, czy sprzęt jest wygodny i łatwy w obsłudze.
 4. Czy ma wystarczającą moc
  Zaleca się, aby minimalna moc urządzenia wynosiła 50 Watt. Frezarka z mniejszą mocą może nie poradzić sobie w trakcie intensywnej pracy i odmówić posłuszeństwa po kilku czasochłonnych zabiegach. Dzięki odpowiedniej liczbie Watt,  masz pewność, że będzie nadążać za tempem pracy panującym w Twoim salonie kosmetycznym.
 5. Czy osiąga odpowiednio wysokie obroty?
  To kolejny istotny parametr, o którym warto pomyśleć w trakcie wybierania nowej frezarki. Fachowcy uważają, że minimalna satysfakcjonująca ilość obrotów na minutę to od 4 do 30 tysięcy. Pamiętaj, aby zawsze upewnić się, jakich obrotów wymaga dany frez. Producenci zazwyczaj podają taką informację, dzięki czemu będziesz mógł z łatwością dobrać odpowiednią ich ilość. W ten sposób zoptymalizujesz pracę danym frezem. Dobrze jest również wybrać model, który posiada możliwość obrotów zarówno w lewo jak i prawo. Zwiększy to komfort i efektywność Twojej pracy.
 6. Z czego wykonane są frezy i czy można je łatwo wymienić?
  Szybka i łatwa wymiana frezów to jest to, czego powinno oczekiwać się od wysokiej jakości frezarki. Dobrym rozwiązaniem jest zakup urządzenia, w którym frezy mocujemy na tzw. “klik” lub twist-lock. Dzięki temu sprawnie dokonasz wymiany w zaledwie moment. I pamiętaj – warto postawić na jakość. Wybieraj frezy od sprawdzonych producentów i zawsze upewnij się, czy są wykonane z odpowiednich materiałów. Z takich, które cechują się dużą wytrzymałością i wysoką jakością. W przypadku frezów wielokrotnego użytku należy oczywiście pamiętać o ich regularnej dezynfekcji.
piękne paznokcie przy pomocy frezarki

Jeśli będziesz pamiętać o powyższych kwestiach, wybór frezarki z pewnością będzie dużo prostszy.  Mamy nadzieję, że nasze rady były przydatne i pomogły Ci w podjęciu odpowiedniej decyzji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ