Sylwia Łysak
Sylwia Łysak
02 Wrz, 2017 - 04:00
W jaki sposób usunąć manicure hybrydowy?

W jaki sposób usunąć manicure hybrydowy?

Sylwia Łysak

Manicure hybrydowy choć bardzo trwały, po jakimś czasie trzeba usunąć. Jak ściągnąć hybrydę w salonie i domu? Podpowiadamy.

Manicure hybrydowy różni się od tradycyjnego przede wszystkim trwałością. Paznokcie hybrydowe utrzymują się w idealnym stanie nawet do kilku tygodni. Zawsze jednak przychodzi taki moment, że należy zmyć położony na nie lakier. Można to zrobić na wiele sposobów. Wobec tego – jak zmyć hybrydę w domu i salonie? Sprawdźmy!

Nowy manicure hybrydowy

Jak usunąć manicure hybrydowy? Najprostszą metodą jest ponowne jego nałożenie w salonie kosmetycznym. Ściągnięcie starego lakieru jest przeważnie wliczone w cenę nowego zabiegu – choć zdarzają się takie miejsca, w których za zdjęcie hybrydy należy dodatkowo zapłacić (średnio od 10 zł do nawet 40 zł). Manicure hybrydowy, w zależności od typu, może kosztować od 50 zł do nawet 150 zł. Wart jest jednak swojej ceny, szczególnie że utrzymuje się na paznokciach nawet miesiąc.

Dowiedz się więcej: Pomysły na modne paznokcie: paznokcie żelowe i hybrydowe >>

Usunięcie w salonie

Manicure hybrydowy można zdjąć także, jeśli nie chcemy go nakładać ponownie. Oczywiście, taka usługa w salonie kosmetycznym jest płatna. W miastach wojewódzkich za zmycie hybrydy zapłacimy od 5 zł do 20 zł za jedną dłoń, a sam zabieg trwa od 5 do 10 minut.

Jak zmyć hybrydę w domu krok po kroku

Kobiety, które nie chcą odwiedzać salonu kosmetycznego zastanawiają się, jak ściągnąć hybrydy domowymi sposobami. Otóż nie jest to wcale takie trudne, jakie się wydaje. Paznokcie hybrydowe można zdjąć przy pomocy acetonu lub zmywacza z acetonem oraz folii aluminiowej i wacików kosmetycznych. Przed zabiegiem warto jest wyposażyć się w pilnik o gradacji 180 oraz drewniane lub ceramiczne “kopytko” używane przez manicurzystki.

Dowiedz się więcej: W poszukiwaniu idealnej frezarki do paznokci, czyli na co zwrócić uwagę przy wybieraniu >>

1. Profesjonalistki radzą, aby najpierw delikatnie wypiłować top hybrydowy, czyli wierzchnią część paznokcia. Należy to robić bardzo ostrożnie – tak, aby nie zniszczyć skórek czy samej płytki.

2. Kolejnym krokiem jest nałożenie na paznokieć wacika nasączonego acetonem lub zmywaczem z acetonem. W sieci można przeczytać także o maczaniu dłoni w acetonie czy zmywaczu, jednak nie jest to polecana metoda, ze względu na jej inwazyjność i negatywny wpływ na skórę dłoni.

Warto wiedzieć: Aceton i zmywacz można zastąpić specjalnym preparatem do usuwania hybrydy – nie ma on tak intensywnego i nieprzyjemnego zapachu. Specyfik można kupić w drogeriach i sklepach kosmetycznych z towarem dla profesjonalistów.

3. Następnie, każdy paznokieć należy owinąć folią aluminiową lub specjalną folią do usuwania lakieru hybrydowego. Teraz pozostaje tylko czekać. Jak długo? To zależy od tego, jaki preparat został użyty. Jeśli był to:

  • aceton – od 5 do 8 minut,
  • zmywacz z acetonem – od 10 do 15 minut,
  • preparat do usuwania hybrydy – ok. 10 minut (czas działania należy sprawdzić na opakowaniu lub ulotce).

4. Na końcu należy bardzo delikatnie ściągnąć nałożone na paznokcie folie oraz podważyć rozpuszczony lakier kopytkiem, po czym usunąć go z paznokci.

Dowiedz się więcej: Paznokcie ombre – jak je wykonać krok po kroku >>

W jaki sposób usunąć manicure hybrydowy? - krok po kroku

Jak ściągnąć hybrydy z paznokci żelowych i akrylowych

Wyżej opisana metoda usuwania lakieru hybrydowego może być zastosowana jedynie na naturalnych paznokciach. Paznokcie przedłużane żelem czy akrylem, na których został wykonany manicure hybrydowy, mogą się zniszczyć pod wpływem działania acetonu czy preparatu do hybryd.

Dlatego przy takich paznokciach, manicure hybrydowy należy usuwać metodą mechaniczną, która polega na jego spiłowaniu. Najlepiej użyć do tego specjalistycznej frezarki, która skutecznie usunie warstwę lakieru hybrydowego, nie naruszając konstrukcji paznokcia wykonanej żelem czy akrylem. Ze względu na to, że technika ta wymaga doświadczenia – nie poleca się stosowania jej w domu.

Podsumowując, manicure hybrydowy można usunąć na wiele sposobów – w salonie lub w domu, przy pomocy acetonu, zmywacza lub specjalnego preparatu. Nie jest to trudne i każda kobieta powinna sobie poradzić z tym zadaniem. Pamiętajmy równocześnie o tym, że ściąganie hybrydy z paznokci żelowych czy akrylowych wymaga wprawy, więc z kolei ten zabieg najlepiej powierzyć profesjonalistce.

W jaki sposób usunąć manicure hybrydowy? - jak zmyć hybrydę

ZOBACZ RÓWNIEŻ