Kamil Żółkiewicz i Martyna Kardyś
Kamil Żółkiewicz i Martyna Kardyś
26 Mar, 2019 - 01:00

W co się spakować jadąc w podróż?

Kamil Żółkiewicz i Martyna Kardyś

Walizka, torba czy plecak – w co się spakować, aby komfortowo dotrzeć do docelowego miejsca podróży? Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy.

Bardzo często kiedy dochodzi w końcu do podróży, jednym z aspektów, który na pewno niewielu doprowadza do radości, jest pakowanie się. Jednak zasadniczym pytaniem, które należy sobie zadać przed podróżą, jest: W co się zapakować? W zależności od tego, jaka to będzie wyprawa, warto zdecydować się na torbę, walizkę lub plecak. Czym się kierować oraz co wybrać i kiedy? To jedne z najczęściej zadawanych pytań.

Walizki podróżne

Charakteryzują się one przede wszystkim wygodą transportowania poszczególnych rzeczy. Wszystko to oczywiście zasługa kółeczek, które umożliwiają ciągniecie walizki za sobą lub obok siebie (w przypadku modeli wyposażonych w cztery kółka).

Kiedy więc warto wybrać walizkę i cieszyć się z wygody? Na pewno jest to świetny pomysł dla wszystkich tych osób, które wybierają podróż samolotem. Z reguły infrastruktura na lotniskach jest jak najbardziej dostosowana do tego, aby poruszać się tam walizką.

Dowiedz się więcej: Jak spakować walizkę do samolotu – sprawnie i z pomysłem

Z pewnością należy natomiast unikać pakowania się do swojej szafy na kółkach, kiedy wiadomo, że na miejscu nie będzie warunków do tego, aby poruszać się z taką formą w bagażu. Wówczas walizka będzie robić za torbę, która w takich sytuacjach byłaby zdecydowanie lepszym wyborem. Dlaczego? Nie posiada ona żadnych dodatkowych elementów poza materiałem, które miałyby zwiększać jej wagę podczas przenoszenia.

Przeczytaj więcej: W co się zapakować na wyjazd, czyli wybór walizki

W co się zapakować jadąc w podróż? - walizka

źródło zdjęcia: Getty Images / seb_ra

Torba na ramię

Decydując się na torbę, musimy mieć na uwadze przede wszystkim, że będzie trzeba ją nosić. Jednak jest ona zdecydowanie lepszym wyborem niż walizka w przypadku, kiedy decydujemy się na podróż, która nie będzie cała wyasfaltowana.

Przenoszenie walizki ze względu na zły stan chodnika bądź drogi to błędne koło. Walizka jest zdecydowanie cięższa niż sama torba, dlatego lepiej jest zdecydować się od razu na torbę, która jest jedynie materiałem, a nie wytworem z plastiku z metalowymi elementami.

Dodatkowo torba jest znacznie wygodniejsza do przechowywania w domu. Wystarczy ją spłaszczyć, a zmieści się w każdą szczelinę. Możemy ją nawet schować do walizki lub plecaka.

Przeczytaj więcej: Wszystko o torbach podróżnych

W co się zapakować jadąc w podróż? - torba

źródło zdjęcia: Getty Images / moiseXVII

Plecak

Jest to dobry wybór dla wszystkich tych, którzy wybierają się na długie spacery. Przykładem mogą być górskie wędrówki. Kiedy oddalamy się od swojego zakwaterowania na długie godziny, wówczas trzeba zabrać ze sobą dużo jedzenia, ubrań na zmianę. Warto znaleźć miejsce również na apteczkę, która bardzo często jest potrzebna w krytycznych sytuacjach.

Plecak jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, ponieważ mamy go na plecach, co sprawia, że ręce są wolne i możemy ich używać przykładowo do spożywania posiłku lub trzymania się poręczy na stromych schodach.

Plecy nie męczą się tak szybko jak ręce — co jest głównym minusem, jeśli chodzi o używanie toreb. Podróżując z plecakiem nie będziemy więc mieć szybkiej potrzeby, aby robić przystanek na odpoczynek.

W co się zapakować jadąc w podróż? - plecak

źródło zdjęcia: Getty Images / Stephane Noiret

Dokonując wyboru spośród poszczególnych form bagażu, można znacznie ułatwić lub utrudnić sobie podróż. Określone rodzaje bagażu są dostosowane do odpowiednich warunków, dlatego w nie każde miejsce można wybrać się z walizką lub torbą. Jeśli jesteśmy zagorzałymi podróżnikami, powinniśmy mieć w swojej szafie zarówno walizkę, torbę, jak i plecak. To pozwoli nam idealnie dopasować się pod dany wyjazd.

ZOBACZ RÓWNIEŻ