Michał Nielub
Michał Nielub
09 Sie, 2017 - 09:20

Ubezpieczenie turystyczne dla kobiety w ciąży

Michał Nielub

Ubezpieczenie turystyczne powinno być wykupione w przypadku każdej podróży. Dotyczy to również kobiet w ciąży, które w szczególności muszą zadbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo.

Ubezpieczenie turystyczne gwarantuje nam poczucie bezpieczeństwa podczas podróży, a sam zakres świadczeń poszczególnych ubezpieczeń jest bardzo szeroki. Obejmuje zarówno Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków, koszty leczenia i transportu, jak i zwrot kosztów wycieczki.

Firmy ubezpieczeniowe dostrzegły także potencjał w kobietach ciężarnych. Są one coraz bardziej aktywne, muszą więc zadbać o swoje bezpieczeństwo i zdrowie, także podczas podróży.

Wakacje dla kobiety w ciąży

Przed podjęciem decyzji o wyjeździe warto, aby ciężarna kobieta zasięgnęła opinii u lekarza prowadzącego. W przypadku braku przeciwwskazań, przyszła mama powinna podjąć rozsądną i świadomą decyzję o miejscu docelowym.

Uwaga! Przede wszystkim, miejsce do którego planuje się udać kobieta w ciąży powinno być położone blisko cywilizacji, zaś poziom opieki medycznej musi tam stać na naprawdę wysokim poziomie.

Warto rozważyć również kwestię związaną z odległością oraz transportem. Nie zaleca się, aby kobieta w zaawansowanej ciąży podróżowała samolotem. Ryzyko przedwczesnego porodu jest zbyt wysokie, zaś w przypadku komplikacji, niewielkie szanse na zapewnienie właściwej opieki medycznej. Ponadto, warto zwrócić uwagę na fakt, iż przyszła mama nie powinna jechać autem dłużej, niż 2 do 3 godzin.

W krajach Unii Europejskiej oraz EFTY przysługuje nam prawo do zwrotu części poniesionych kosztów leczenia w ramach EKUZ. Jednak nie pokrywa w 100% całości wydatków. Zatem odpowiednie ubezpieczenie turystyczne jest kwestią, jaką powinno się rozważyć.

Ubezpieczenie turystyczne dla kobiet w ciąży

Część Towarzystw Ubezpieczeniowych posiada ubezpieczenie turystyczne, w skład którego wchodzi opieka medyczna dla kobiet w ciąży. Jednak warto zwrócić uwagę na zakres świadczeń. Zazwyczaj ubezpieczenie zdrowotne obejmuje jedną wizytę u lekarza oraz zwrot kosztów związanych z opieką medyczną.

Ubezpieczenie turystyczne w podstawowym pakiecie z reguły nie obejmuje sytuacji związanej z przedwczesnym porodem oraz zabiegiem usunięcia ciąży w celu ratowania życia lub zdrowia. Część firm ubezpieczeniowych posiada takie świadczenia w swojej ofercie, jednak tylko dla kobiet w ciąży do 32. tygodnia życia i bez polisy w przypadku wystąpienia innych powikłań.

Najlepsze firmy ubezpieczeniowe oferujące polisę dla kobiet w ciąży

Warto więc poszukać takie ubezpieczenie turystyczne, które w całości zapewni ochronę przyszłym mamom.

Na uwagę zasługuje oferta ubezpieczyciela IHI BUPA. Posiada produkt dedykowany kobietom w ciąży nawet do 36. tygodnia. Zakres świadczeń obejmuje opiekę lekarską i zwrot kosztów związanych z porodem. Oferta jednak jest dostępna jedynie w języku angielskim i w tym języku odbywa się również obsługa klienta.

Ubezpieczenie turystyczne, które przewiduje ochronę dla kobiety w ciąży przez cały okres jej trwania, mają w swojej ofercie następujące firmy ubezpieczeniowe:

  • Hestia w produkcie „Hestia Podróże”,
  • AVIVA w produkcie „W podróży”,
  • UNIQA w produkcie „Radość&Podróże”,
  • WARTA w produkcie „Travel Plus”,
  • HDI w produkcie „Podróże”.

Miejmy na uwadze, że wszyscy wymienieni ubezpieczyciele stosują jedno wspólne wyłączenie. Dotyczy porodu, który nastąpił przed 32. tygodniem życia. Pokrywają natomiast koszty leczenia związane z ciążą i porodem w całości, w tym również zabieg jej usunięcia – jeżeli nastąpił w wyniku zagrożenia zdrowia lub życia.

Dowiedz się więcej: Ubezpieczenie turystyczne online – najczęstsze wyłączenia >>

Ubezpieczenie turystyczne dla kobiety w ciąży - wakacje dla kobiety w ciąży

Ciąża jest wyjątkowym wydarzeniem w życiu każdej kobiety. Dlatego tym bardziej warto o nią zadbać podczas podróży. Ubezpieczenie turystyczne daje gwarancję ochrony zdrowia nawet w przypadku wystąpienia powikłań lub porodu przed 32. tygodniem życia.

Firmy ubezpieczeniowe w Polsce dostrzegają aktywność turystyczną przyszłych mam, uwzględniając w swojej ofercie zakres świadczeń im dedykowanych. Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnej polisy warto jednak zapoznać się ze szczegółami oraz zwrócić uwagę na obowiązujące limity i wyłączenia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ