ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
23 Sty, 2019 - 14:57
Ubezpieczenie gadżetów elektronicznych - czy warto je mieć?

Ubezpieczenie gadżetów elektronicznych – czy warto je mieć?

ARTYKUŁ PARTNERA

Towarzystwa ubezpieczeniowe mają w swoich ofertach różne polisy. Rynek ubezpieczeniowy tak szybko się rozwija, że coraz ciężej za nim nadążyć. Zmiany te generuje przede wszystkim rozwój technologii i pojawianie się coraz to nowszych elektronicznych gadżetów. Ich funkcjonalność jest coraz większa, a co za tym idzie, wzrasta też ich cena. Dlatego warto zaopatrzyć się w ubezpieczenie, które uchroni nas przed wydatkami związanymi z naprawą lub wymianą uszkodzonego modelu na nowy.

Z najnowszego raportu CBOS wynika, że aż 92 proc. Polaków posiada telefony komórkowe, z czego znakomita większość to smartfony. Tablety nie są aż nam tak w codziennym życiu potrzebne, bowiem posiadanie tego typu urządzenia deklaruje jedynie 37 proc. mieszkańców naszego kraju (dane pochodzą z raportu Accenture z 2016 r.).

Z roku na rok rośnie za to popularność innych elektronicznych gadżetów takich jak smartwatch czy opaska do monitorowania treningu. Stąd rozwój rynku ubezpieczeniowego, który wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom wszystkich gadżeciarzy przygotował polisy, które czasem pozwalają zyskać, a najczęściej przynajmniej nie stracić.

Elektronika drobna, ale kosztowna

Współczesne telefony nie służą już wyłącznie do dzwonienia i smsowania. Z powodzeniem zastępują odtwarzacz mp3, czytników e-booków, jak i dobry komputer. A to wszystko dlatego, że dysponują lepszym hardwarem, niż same laptopy sprzed kilku lat. Niestety ma to swoje konsekwencje cenowe. Chcąc nabyć urządzenie, na którym będzie można wykonywać przynajmniej część służbowych obowiązków, trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu kilku tysięcy złotych.

Jedne z najdroższych na rynku – iPhone’y marki Apple – osiągają zawrotne sumy, bo potrafią kosztować nawet 8 tys. zł. Typowe gadżety takie jak smartwatch czy uprzyjemniająca trening opaska elektroniczna kosztują nieco mniej, ale ich strata również może być dla właściciela bardzo bolesna. Warto więc rozważyć inwestycję w Gadget Cover – ochronę ubezpieczeniową dla urządzeń elektronicznych (więcej na ten temat tutaj: https://www.gadget-cover.com/) .

Przed czym uchroni Cię ubezpieczenie gadżetów elektronicznych?

Gwarancja producenta najczęściej nie obejmuje mechanicznych uszkodzeń czy usterek wynikających z niekorzystnego działania czynników atmosferycznych. Nie ma też co liczyć na  finansowe wsparcie w przypadku zgubienia lub kradzieży urządzenia.

A przecież nie potrzeba dużo, by uszkodzić delikatny smartwatch. Wystarczy chwila nieuwagi, by go zarysować, przez co tym samym staje się on niezdatny do dalszego użytku.

Jeśli dbasz o swoją elektronikę i nie na rękę są Ci nieplanowane wydatki, zainwestuj w ubezpieczenie dla gadżetów elektronicznych. Więcej na temat ubezpieczeń dla smartwatch’y przeczytasz tutaj: https://www.gadget-cover.com/smart-watch-insurance.