ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
24 Sty, 2019 - 07:00
Ubezpieczenie dla smartfona - opłaca się?

Ubezpieczenie dla smartfona – opłaca się?

ARTYKUŁ PARTNERA

Firmy ubezpieczeniowe coraz częściej oferują niestandardowe ubezpieczenia wychodzące naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom współczesnego świata.

Polacy podchodzą do ubezpieczeń z dystansem. Jeśli już po jakieś sięgają to jest to obowiązkowe ubezpieczenie OC samochodu lub grupowe ubezpieczenie na życie. Do zakupu tego pierwszego zmusza ich prawo, a to drugie najczęściej zapewnia pracodawca.

Sytuacja jednak powoli zaczyna się zmieniać w związku z tym, że na rynku zaczynają pojawiać się nietypowe oferty ubezpieczeniowe oferujące ochronę np. sprzętom elektronicznym. Stopniowo zaczynamy dostrzegać, że warto dbać o swoje rzeczy, bo naprawa lub wymiana na nowe niektórych może być bardzo kosztowna.

Po co ubezpieczać smartfon?

To jedno z najczęstszych pytań, jakie stawiają osoby sceptycznie nastawione do tego typu ochrony. Najważniejsze by dostrzec, że polisa ubezpieczeniowa nie jest zbędnym wydatkiem, a inwestycją, dzięki której można nie tylko zyskać, ale przede wszystkim nie stracić.

Chyba nie trzeba nikomu udowadniać, że najnowocześniejsze smartfony nie należą do najtańszych. Za egzemplarz najnowszego modelu urządzenia z logo nadgryzionego jabłka zapłacić trzeba kilka tysięcy złotych. Nie tylko smartfony marki Apple są drogie, bo ceny urządzeń firmy Samsung czy Huawei również idą w górę.

Nie ma się czemu dziwić, skoro urządzenia te z powodzeniem zastępują odtwarzacz mp3, czytnik e-booków, a niektóre też dobry komputer. Dlatego właśnie opłaca się zainwestować w ubezpieczenie dla smartfona, które uchroni nas od wydatków, jakie nikomu nie są na rękę.

Ochrona, jaką można zyskać dzięki Phone Insurance dotyczy finansowych konsekwencji usunięcia powstałych uszkodzeń, jakie mogą pojawić się przy bliskim spotkaniu urządzenia z podłogą lub na skutek zalania go świeżo zaparzoną kawą. Zakres ochrony można dobrać indywidualnie i zależy on w dużej mierze od towarzystwa ubezpieczeniowego, dlatego warto skorzystać z ogólnodostępnych porównywarek ofert, by wybrać najlepszą. Pamiętajmy jednak, że im wyższy zakres ochrony, tym wyższa cena ubezpieczenia.

Nie szukaj półśrodków

Co prawda zabezpieczenia stosowane na własną rękę takie jak naklejka ze szkła hartowanego na wyświetlacz smartfona czy futerał lub kabura mogą uchronić urządzenie od różnego rodzaju uszkodzeń, lecz wcale nie muszą.

Dlatego inwestujmy w zabezpieczenie typu pokrowiec, które przy odrobinie szczęścia ochroni telefon przed zniszczeniem, ale nie rezygnujmy przy tym z ochrony ubezpieczeniowej, dzięki której unikniemy nieplanowanych wydatków związanych z jego naprawą.