Ubezpieczenie grupowe na życie to popularna usługa, która może zostać zaproponowana Ci przez pracodawcę, biuro podróży lub zaoferowana przez szkołę Twoich dzieci. Na czym polega oraz jakie są jej wady i zalety? Jakich świadczeń możesz oczekiwać posiadając taką polisę? Dowiedz się więcej i bądź świadomy swoich praw!
  • Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) umożliwia korzystanie z bezpłatnej opieki medycznej podczas zagranicznej podróży. Choć nie zapewnia tak szerokiej ochrony jak polisa ubezpieczeniowa, to na pewno warto ją mieć. Komu przysługuje? Jak i gdzie można ją wyrobić? Przeczytaj nasz artykuł.
  • Dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne ZUS - sprawdź, gdzie się ubiegać? Czym różni się od standardowego ubezpieczenia zdrowotnego opłacanego w ramach umowy o pracę? Kto może się ubezpieczyć? Prezentujemy najważniejsze informacje, jakie musisz wiedzieć o dobrowolnych składkach na ubezpieczenie zdrowotne.
  • Składki ZUS – dlaczego opłacanie ich jest tak ważne? Na jakie profity może liczyć osoba ubezpieczona? Czy ubezpieczonym może być tylko pracownik lub przedsiębiorca?  Jak wygląda kwestia składek ZUS w przypadku osób bezrobotnych? Sprawdź co zrobić po utracie pracy, żeby nie stracić ubezpieczenia.
  • Ubezpieczenie zdrowotne za granicą może przydać się w każdym momencie. W tym celu możemy skorzystać z Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) bądź wykupić prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Dowiedz się, która opcja będzie najlepsza i jak zapewnić sobie ochronę podczas wyjazdu turystycznego i do pracy.