Arkadiusz Cierniak
Arkadiusz Cierniak
20 Maj, 2018 - 02:00
Trogir z dziećmi - TOP 11 atrakcji dla dzieci

Trogir z dziećmi – TOP 11 atrakcji dla dzieci

Arkadiusz Cierniak

Planujesz spędzić wakacje w chorwackim miasteczku Trogir z dziećmi? Sprawdź, dlaczego to doskonały wybór, który ucieszy każdego członka rodziny!

W chorwackim miasteczku Trogir na Twoje pociechy czeka wiele atrakcji. Rodzinne wczasy to doskonała lekcja historii i świetny czas, by nauczyć swoje dziecko ciekawości świata poprzez dobrą zabawę! Poznaj nasze najciekawsze propozycje na Trogir z dziećmi – zapraszamy do lektury.

Trogir z dziećmi – TOP 11 atrakcji dla całej rodziny

11. Rodzinny rejs łodzią wokół Ciovo

Będąc w mieście Trogir z dziećmi, warto wybrać się w rodzinny rejs stateczkiem, które odpływają z graniczącej z miastem wyspy Ciovo.

O bezpieczeństwo zadba sternik, który dla każdego ma przygotowaną kamizelkę ratunkową. Warto wybrać się z nim do jednej z jaskiń zewsząd oblanych wodami Adriatyku. Możemy liczyć także na odwiedzenie jednej z dzikich zatoczek, gdzie w płytkiej i ciepłej wodzie mogą wykąpać się nasze pociechy. Wspaniałe wspomnienia, dużo dobrej zabawy i wyciszenie gwarantowane!

Trogir z dziećmi - rejs statkiem

źródło zdjęcia: Depositphotos / Oleg.0

10. Desery dla każdego w miasteczku Trogir

Nie od dziś wiadomo, że dzieciaki uwielbiają słodycze. Podczas pobytu w miasteczku Trogir z dziećmi warto udać się do lokalnych restauracji i kawiarni, które napotkamy niemalże na każdym kroku. Szczególnie polecamy Dovani Restaurant na Gradskiej Ulicy 15.

Oprócz wspaniałych ciast i kaw, które mogą wybrać dorośli, czekają tam specjalnie przygotowane dla dzieciaków desery w kształcie zwierząt. Wieloletnia tradycja, domowe wyroby i ceny, które nie przyprawią nas o zawrót głowy, to argumenty przemawiające za odwiedzeniem tego lokalu. Zarówno dorośli jak i dzieci będą zachwyceni.

Dowiedz się więcej: Trogir: Restauracje TOP 11. Gdzie zjeść smacznie i tanio? 

Trogir z dziećmi - lody

9. Seans pod chmurką w Twierdzy Kamerlengo

Twierdza Kamerlengo to jeden z najważniejszych zabytków w Trogirze, który w dodatku prężnie wspiera lokalną kulturę. Regularnie odbywają się w jej pobliżu seanse pod gołym niebem i przy odrobinie szczęścia podczas naszego pobytu natrafimy właśnie na jeden z nich.

Trzeba przyznać, że wspólne oglądanie animacji w rodzinnym gronie i na świeżym powietrzu to chwile wyjątkowe, które należy celebrować. W końcu niecodziennie mamy na to czas, a odwiedzając Trogir z dziećmi, staje się to możliwe!

Trogir z dziećmi - twierdza Kamerlengo

8. Trogir z dziećmi na rowerze

Wakacje w Chorwacji to czas odpoczynku, ale też możliwość aktywnego spędzenia czasu, którego często brakuje podczas wykonywania codziennych obowiązków w pracy i w domu. Obsługa hotelowa często oferuje gościom możliwość wypożyczenia rowerów. Nie zwlekajmy zbyt długo i bez namysłu ruszajmy na rodzinną eskapadę!

Wspaniały deptak i liczne trasy wzdłuż plaży sprawią, że czeka nas podróż pełna wspaniałych widoków. Przy okazji zafundujemy dzieciakom doskonałą możliwość utraty niekończącej się energii, a sami poczujemy się lepiej. Wróciwszy do hotelu po zachodzie słońca, czekać na nas będzie już tylko błogi i długi sen.

Dowiedz się więcej: Chorwacja: Trogir – atrakcje turystyczne i urokliwe miejsca 

Trogir-z-dziecmi- rajd rowerowy

źródło zdjęcia: Depositphotos / serrnovik

7. Lekcja historii a zabytki w mieście Trogir

Wybierając się do Trogiru, nie możemy zapomnieć o spacerze po mieście, a dokładniej po starówce. Znajdujące się tam obiekty wpisane na listę UNESCO zapierają dech w piersiach. Nie warto zanudzać swoich pociech zbędnymi datami i długimi nazwiskami. Spróbujmy pokazać zabytki dzieciakom, opowiadając równocześnie ciekawostki o Trogirze np. historię o weneckich rycerzach w twierdzy Kamerlengo czy o mistrzu, który całe życie poświęcił budowie kaplicy pełnej aniołów i cherubinów.

Wybierzmy się także do muzeum klasztornego, by posłuchać zabawnej historii o mieszkającym tam bożku Kariosie. Może spróbujemy go złapać? Niewiele trzeba, by rozbudzić dziecięcą ciekawość i zasiać ziarno dociekań i poszukiwań w głowach najmłodszych członków rodziny, a gdy wyobraźnia zacznie działać – pytań nie będzie końca.

Dowiedz się więcej: Trogir: Muzea, które warto odwiedzić 

Trogir z dziećmi - starówka

6. Plażowa wycieczka – plaża Slatine

Miasta w Chorwacji oferują rodzinom wiele wspaniałych atrakcji. Trogir z dziećmi to głównie zwiedzanie zabytków i odkrywanie kulturowych tradycji w lokalnych restauracjach miasteczka. Z dziećmi na wakacjach miejsca te są jednak zwykle pełne hałasu i zgiełku, a pobliskie plaże przepełnione są turystami. Gdzie się więc udać, by odpocząć od zgiełku miasta?

Jeśli szukamy morskiej przygody i bezpiecznego miejsca, w którym można zrelaksować się, wsłuchując w dźwięk morskich fal Adriatyku, wybierzmy się na plażę Slatine w północo-wschodniej części wyspy Ciovo. To co ją wyróżnia, to niezwykle czysta woda i mielizna, na której godzinami mogą pluskać się dzieciaki bez obawy o ich bezpieczeństwo. Cała rodzina będzie zachwycona morską wyprawą!

Trogir z dziećmi - dziecko na plaży

5. Sportowe szaleństwo na plaży Okrug

W sercu Dalmacji na riwierze Trogir znajdziemy mnóstwo plaż. Choć każda z nich nieco się różni, na wielu będziemy mieć możliwość uprawiania sportu. Z dziećmi na urlopie szczególnie polecamy plażę Okrug, która posiada doskonale przygotowane boisko do siatkówki plażowej. To zdecydowanie świetne miejsce, by zaszczepić w naszych pociechach wolę sportowej walki i nauczyć podstaw gry w siatkówkę.

Jeśli dzieci kochają wodę i drzemie w nich mały odkrywca świata, możemy śmiało zaproponować najmłodszym przejażdżkę na motorówce lub skuterze wodnym. Emocje, adrenalina i mnóstwo satysfakcji gwarantowane!

Dowiedz się więcej: Plaże w Chorwacji – TOP 11

Trogir z dziećmi - siatkówka

4. Kuchnia chorwacka, czyli uczta dla niejadka

Niektóre dzieciaki nie lubią jeść i nie są przekonane do próbowania nowych smaków. Jeśli ten problem dotyczy i nas, czas wybrać się całą rodziną do lokalnej restauracji. Pyszne ryby mogą okazać się jednym z ulubionych dziecięcych dań. Najlepsze potrawy kuchni chorwackiej ze świeżych darów morza serwują szefowie kuchni z restauracji Knoba Trs.

Specjalnie przygotowane potrawy z menu dla dzieci zachwycą każdego malucha, a i my przeżyjemy wspaniałą ucztę poznając specjały lokalnej, dalmatyńskiej kuchni.

Możemy także wybrać się do amerykańskiej restauracji Bubalus Burger Bar. Dedykowany dzieciakom mały burger sprawi, że niejadek stanie się prawdziwym smakoszem. Trogir z dziećmi to doskonały kierunek na kulinarną podróż!

Trogir z dziećmi - restauracje w Trogirze

3. Panorama oglądana z nieba – wieża widokowa w mieście Trogir

Podczas zwiedzania starego miasta z całą pewnością nie wolno ominąć katedry św. Wawrzyńca, która jest jedną z najważniejszych atrakcji Trogiru. Kiedy już zwiedzanie wszystkich zakamarków dobiegnie końca, warto zabrać nasze dziecko na sam szczyt wieży. Wyzwanie w postaci wspinaczki z pewnością stanowić będzie wielką frajdę, a widok, który ukaże się na szczycie będzie uwieńczeniem wysiłku.

Wspomnienia pięknej panoramy podczas zwiedzania miasteczka Trogir z dziećmi pozostaną w naszych głowach na długie lata.

Trogir z dziećmi - zabytki

2. Nauka pływania w hotelowym basenie

Część apartamentów i hoteli w miasteczku posiada basen. Zwykle nie jest on zbyt głęboki i pozwala ochłodzić się w upalny dzień w mieście Trogir. Z dziećmi warto wybrać się tam chociażby po to, by nauczyć je pływać lub po prostu oswoić z wodą.

Wczasy nad wybrzeżem Adriatyku to doskonała okazja na naukę i może krótka lekcja w hotelowym basenie obudzi w dzieciakach odwagę do wspólnej kąpieli w płytkim morzu podczas rodzinnego pobytu na plaży. Kiedy już wspólnie przełamiemy pierwszy strach, wspaniała zabawa i wspomnienia wieczornego pluskania w hotelowym basenie będą towarzyszyły nam przez długi czas.

Trogir z dziećmi - nauka pływania

1. Ruchomy most i spacer na wyspę Ciovo

Bez wątpienia wybierając się na wczasy w Chorwacji nie sposób pominąć miasteczka Trogir. Atrakcje, zabytki i wszystko co się tam znajduje sprawia, że turyści z całego świata są zakochani w tym miasteczku. Z dziećmi powinniśmy wybrać się także na pobliską wyspę Ciovo.

Nie zawsze prosto jest namówić maluchy na długi spacer, ale z pewnością zaskoczy ich i zachęci opowieść o ruchomym moście łączącym wysepkę z Trogirem. Widok wielkiego podnoszonego mostu z pewnością zrobi na dzieciakach wrażenie, a spacer w blasku zachodzącego słońca (jedząc wspólnie lody i robiąc zdjęcia) to świetna propozycja na spędzenie dnia w miasteczku Trogir z dziećmi.

Dowiedz się więcej: Chorwacja: jak poruszać się po Trogirze – przewodnik

Trogir z dziećmi - panorama miasta

Wiemy już jakie atrakcje czekają na nas w Trogirze i okolicach. Sprawmy, by wspólne wakacje okazały się niezwykłe dla całej naszej rodziny, przy odrobinie starań z pewnością każdy będzie się tam doskonale bawił.

ZOBACZ RÓWNIEŻ