Michał Nielub
Michał Nielub
11 Wrz, 2017 - 01:00
Tradycyjny bank czy motobank - jak wybrać najlepszy kredyt samochodowy

Tradycyjny bank czy motobank – jak wybrać najlepszy kredyt samochodowy

Michał Nielub

Najlepszy kredyt samochodowy możemy uzyskać zarówno z tradycyjnych banków, jak i motobanków. Czym się różnią te instytucje i jak wybrać najkorzystniej?

Najlepszy kredyt samochodowy cechuje się niskimi: oprocentowaniem, prowizją oraz dodatkowymi opłatami. Dedykowane produkty posiadają w swojej ofercie zarówno banki tradycyjne, jak i motobanki. Czym one się różnią i finansowanie z których instytucji najbardziej się opłaca?

Najlepszy kredyt samochodowy – gdzie i jak szukać?

Wybierając najlepszy kredyt samochodowy należy zacząć od wyboru marki, modelu i rocznika, jaki chcemy zakupić. Warto również oszacować swoje możliwości finansowe, aby wiedzieć, jakie zobowiązanie będziemy w stanie spłacić.

Dowiedz się więcej: Koszt kredytu samochodowego to nie tylko oprocentowanie >>

Czym są i jak działają motobanki

Banki motoryzacyjne mają nieco odmienną politykę funkcjonowania, niż banki tradycyjne. Istotą motobanków jest wspieranie sprzedaży konkretnych marek samochodów. Preferencje w tym zakresie są jasne i wynikają wprost z nazwy – np. Toyota Bank, Volkswagen Bank Direct lub FCA Group Bank (dawniej Fiat Bank Polska).

Motobanki są więc dobrym rozwiązaniem dla tych osób, które chcą kupić nowy samochód na raty i konkretną markę. Instytucje te mają atrakcyjniejsze oprocentowanie niż banki tradycyjne, oferują też różne metody spłacania rat.

Możliwe do uzyskania są tu np. raty balonowe, niedostępne nigdzie indziej. Dużym atutem jest też bardzo szybki przebieg wszystkich formalności. Do wad należy zaliczyć wiek samochodu, który chcemy sfinansować w ten sposób – zazwyczaj auto nie może być starsze, niż 3 lata.

Dowiedz się więcej: Co jest lepsze: kredyt balonowy czy samochód na raty standardowe? >>

Oferta kredytowa – banki tradycyjne

Banki tradycyjne są dobrym rozwiązaniem, pod warunkiem, że chcemy kupić nieco starszy samochód na raty. Musimy się jednak liczyć z dodatkowymi ubezpieczeniami oraz wyższą prowizją, niż w przypadku motobanków.

Jak pokazuje publikowany przez nas ranking kredytów samochodowych, najlepszy kredyt uzyskamy obecnie w inBanku, oferującym najniższe oprocentowanie kredytu, co przekłada się bezpośrednio się na niską comiesięczną ratę. Nieobecność motobanków w rankingu tłumaczy fakt, że symulację rat przeprowadzono dla auta starszego, niż 3 lata.

Dowiedz się więcej: Co jest lepsze: kredyt na samochód czy kupno auta za gotówkę? >>

Dobry kredyt samochodowy można znaleźć zarówno w bankach tradycyjnych, jak i motobankach. Wszystko zależy od naszych oczekiwań co do marki, wieku auta oraz naszych możliwości finansowych.

Jeżeli myślimy o konkretnej marce i będzie to auto nie starsze, niż 3 lata, warto rozważyć banki motoryzacyjne. Mogą zaoferować najniższe oprocentowanie kredytu z większą elastycznością co do spłaty rat. Usługi banków tradycyjnych będą najlepsze dla tych, którzy szukają starszych pojazdów.

Tradycyjny bank czy motobank - jak wybrać najlepszy kredyt samochodowy - nowy samochód

ZOBACZ RÓWNIEŻ