Michał Nielub
Michał Nielub
13 Lip, 2017 - 08:33
TOP 7: Darmowe aplikacje dla dzieci

TOP 7: Darmowe aplikacje dla dzieci

Michał Nielub

Dynamiczny rozwój urządzeń mobilnych spowodował, że darmowe aplikacje cieszą się coraz większą popularnością. Jakie są najlepsze aplikacje aby zająć dziecko w domu bądź podczas podróży?

Darmowe aplikacje stanowią stałe wyposażenie naszych telefonów oraz tabletów. Producenci oprogramowania mając na uwadze również zabieganych rodziców, zadbali, by gry dla dzieci również były możliwe do pobrania za darmo. Jakie są najlepsze darmowe aplikacje, aby zająć dziecko w domu lub podczas podróży?

7. Szalony dentysta

Programiści z remoLAB stworzyli grę, która cieszy się dużą popularnością, o czym świadczy liczba pobrań bliska miliona.

Rozgrywka jest prosta, co stanowi atut w przypadku aplikacji dla najmłodszych. Głównym elementem jest mapa miasta, na której widoczni są pacjenci, wymagający leczenia. Stopień trudności jest zróżnicowany – tak samo jak rodzaj leczenia, jaki musi zostać wykonany. Szalony dentysta z pewnością zafascynuje naszą pociechę.

Dowiedz się więcej: Jak darmowe aplikacje ułatwiają nasze życie >>

6. Był sobie człowiek

Kto z nas nie pamięta serii edukacyjnych kreskówek spod znaku „Był sobie człowiek”? Programiści z Synergy IT zauważyli, że darmowe aplikacje edukacyjne powinny zostać uzupełnione o tą słynną serię.

Wysoka wartość edukacyjna oraz proste zasady rozgrywki powodują, że zarówno dzieci, jak i ich rodzice będą zadowoleni z efektów gry!

Dowiedz się więcej: Wakacje z dzieckiem – najciekawsze gadżety do podróżowania z maluchem >>

5. Pociąg ze zwierzątkami

Aplikacje dla dzieci powinny być również przeznaczone dla najmłodszej grupy wiekowej. Zauważyli to programiści z Yomio s.r.o., tworząc grę edukacyjną dla najmłodszych w wieku od 1 do 3 lat.

Aplikacja działa na zasadzie interakcji, ściśle powiązanej z wizualizacją. Przykładowo, dotknięcie pieska powoduje, że ten zaczyna szczekać. Prosta oraz intuicyjna rozgrywka gwarantują, że nasze pociechy nie pogubią się podczas gry. Największym minusem “Pociągu ze zwierzątkami” jest to, że tylko pierwsze trzy “wagoniki” dostępne są w wersji bezpłatnej.

4. Masza i Niedźwiedź

Nasze dzieci kojarzą tę sympatyczną parę bohaterów z serialu animowanego, emitowanego na antenie TVP ABC. Darmowe aplikacje dla dzieci zostały wzbogacone również o serię mini gier, których bohaterami są tytułowi Masza i Niedźwiedź.

W ramach aplikacji znajduje się dziesięć mini gier, zaś każda ma określony limit czasowy. Zadaniem gracza jest wypełnienie określonych zadań w jak najlepszym czasie.

3. ABC… Uczę się

Jakie są najlepsze aplikacje aby zająć dziecko podczas podróży oraz w domu? Programiści z Digital Touch postanowili stworzyć aplikacje edukacyjne dla dzieci pomiędzy 3 a 7 rokiem życia. Stanowią one uzupełnienie walorów edukacyjnych książek o takim samym tytule. “ABC… Uczę się” pomogą wprowadzić nasze pociechy w świat liter, cyfr oraz słów.

Dowiedz się więcej: Nauka poprzez zabawę, czyli na czym polega metoda Montessori >>

2. Miasto SeKretów

Polscy programiści również tworzą darmowe aplikacje dla najmłodszych. Firma Aidan Meida postanowiła wykorzystać w tym celu popularną postać z polskich bajek i stworzyła grę “Miasto SeKretów“.

Pies Reksio, wraz ze swoim najlepszym przyjacielem, komandorem Kretesem, trafiają do podziemnego świata kretów. Gracz musi pomóc im go zwiedzić, jednocześnie rozwiązując problemy jego mieszkańców.

1. My Talking Tom

Programiści z Outfit7 stworzyli grę, którą można uznać za najlepszą. Darmowe aplikacje często są ograniczone pod względem funkcjonalności. Tutaj pewne limity również zostały zastosowane, jednak dzięki dużej liczbie bonusów oraz przy umiejętnej rozgrywce, wykupienie dodatkowych opcji nie będzie konieczne.

Zabawa polega na opiece nad kotkiem, któremu nadajemy odpowiednie imię. Musimy zadbać o jego dietę, potrzeby fizjologiczne (sen, toaleta, jedzenie, higiena) oraz zapewnić mu rozrywkę. Możemy dodatkowo zmieniać wyposażenie codziennego otoczenia czworonoga (np. wystrój pomieszczenia), a nawet wygląd naszego kota.

Dostępne są również mini-gry, które zapewniają rozrywkę nie tylko Tomowi, ale przede wszystkim naszym dzieciom. Gra “My Talking Tom” jest bardzo rozbudowana, przy czym jednocześnie intuicyjna. Dzięki temu nawet najmłodsi nie będą mieli problemów z opanowaniem aplikacji.

Dowiedz się więcej: Bezpieczne dziecko w sieci – jak uchronić dziecko przed szkodliwymi treściami w Internecie >>

TOP 7: Darmowe aplikacje dla dzieci

Darmowe aplikacje cieszą się więc coraz większą popularnością. Gry dla dzieci, podobnie jak bajki dla dzieci, w pewnym sensie odciążają rodziców, którzy w tym czasie mogą zająć się np. domowymi porządkami lub bez problemu skupić na jeździe samochodem.

Dowiedz się więcej: TOP 7: Darmowe aplikacje dla mam >>

Powyżej przedstawiono najlepsze aplikacje, aby zająć dziecko, jednak należy pamiętać o tym, że zestawienie z pewnością nie wyczerpuje tematu. Ważną kwestią jest również to, że nawet najlepsze gry dla dzieci nie zastąpią zabawy z rodzicem! Aplikacje rozwijające wyobraźnię, chociaż bardzo przydatne, nie powinny być nadużywane. Może to negatywnie wpłynąć na relacje pomiędzy dziećmi, a ich rodzicami, które w przyszłości bardzo ciężko odbudować.

ZOBACZ RÓWNIEŻ