ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
06 Maj, 2017 - 00:00

TOP 6: Darmowe aplikacje dla kierowców

ARTYKUŁ PARTNERA

Darmowe aplikacje dla kierowców to niezwykle przydatne narzędzia, pozwalające uniknąć korków albo obliczyć zużycie paliwa. Które aplikacje warto wypróbować?

Darmowe aplikacje na smartfony nieustannie ułatwiają nam życie. Nic dziwnego – w paru prostych krokach pozwalają nam one bowiem zdobyć praktyczne informacje.

Twórcy przydatnych aplikacji pomyśleli również o kierowcach – instalując na telefonie lub innym urządzeniu przenośnym darmowe aplikacje bez problemu wytyczysz teraz optymalne trasy przejazdu omijając największe korki, odnajdziesz najbliższe stacje paliw albo dowiesz się, gdzie zlokalizowane są fotoradary. Jakie darmowe aplikacje warto mieć w telefonie kierowcy?

Nawigacja na telefon

Kierowcy mogą korzystać z dwóch darmowych aplikacji działających jak GPS. Google Maps pozwoli na znalezienie drogi wszystkim mającym w swoich smartfonach dostęp do Internetu, natomiast Map Factor Navigator działa również w trybie offline. Obie darmowe aplikacje umożliwiają szybkie i precyzyjne znalezienie drogi do wybranego celu.

Dowiedz się więcej: Przydatne aplikacje na telefon dla mężczyzn >>

Yanosik

Yanosik to darmowa aplikacja, która umożliwi nie tylko wytyczenie trasy i pomoc w dotarciu do celu, ale dzięki zaangażowaniu innych uczestników ruchu drogowego ostrzeże przed fotoradarami, patrolami policji czy utrudniającymi przejazd zdarzeniami drogowymi.

Darmowe aplikacje umożliwiające płatność za postój

Dzięki takim aplikacjom jak SkyCash czy mPay kierowcy zapłacą za postój w większości miast na terenie Polski dzięki zasilanemu wybraną kwotą rachunkowi technicznemu.

Aplikacja do kontroli zużycia paliwa

Kierowcy wybierać mogą również spośród aplikacji (FuelLog, motoLog) umożliwiających ocenę zużycia paliwa na podstawie liczby przejechanych kilometrów, a tym samym przyczyniać się do ekonomiczniejszej jazdy. Niektóre aplikacje pozwalają kierowcom na przypisanie różnych typów paliwa do jednego samochodu w celu prowadzenia precyzyjniejszych obliczeń.

Aplikacja do lokalizacji

MyCar Locator to aplikacja, która przyda się wszystkim odwiedzającym nowe (często zatłoczone) miejsca lub po prostu zapominającym, w którym miejscu podziemnego parkingu pod galerią handlową zostawili swój samochód. Aplikacja pozwala na zapisanie na mapie danych umożliwiających szybką lokalizację auta i wytyczenie drogi powrotnej do miejsca docelowego.

Aplikacja czarna skrzynka

Jedną z wyróżniających się aplikacji dla kierowców jest również działająca jak samochodowa czarna skrzynka AutoGuard Dash Box. Pozwala ona na odczyt podstawowych danych rejestrowanych podczas jazdy, wykroczeń popełnianych przez innych uczestników ruchu oraz obrazu sprzed czoła samochodu wraz z danymi dotyczącymi trasy pobieranymi przez GPS.

ZOBACZ RÓWNIEŻ