Michał Nielub
Michał Nielub
01 Cze, 2017 - 11:41

TOP 5: Darmowe aplikacje do komunikacji

Michał Nielub

Używane są codziennie przez miliony ludzi na całym świecie, również w pracy. Darmowe aplikacje komunikacyjne są już częścią naszego życia. Poniżej zestawienie 5 najlepszych z nich.

Najpopularniejsze darmowe aplikacje umożliwiają głównie wykonywanie połączeń audio i wideo, a także wysyłanie wiadomości.

5. TeamSpeak

Rosnąca popularność zespołowych gier sieciowych, w których ważnym elementem jest komunikacja pomiędzy użytkownikami, niejako wymusiła powstanie darmowych aplikacji dedykowanych graczom. Najważniejszą funkcjonalnością jest możliwość prowadzenia konwersacji grupowej, która jednocześnie nie obciąża systemu.

Dodatkowo umożliwia tworzenie zamkniętych pokoi, do których dostęp jest możliwy dopiero po wpisaniu hasła. Ta aplikacja na telefon w wersji mobilnej dostępna jest na systemie Android lub iOS, co podyktowane jest rozwojem gier zespołowych na smartfony.

Dowiedz się więcej: Jak darmowe aplikacje ułatwiają nasze życie >>

4. Viber

Kolejna darmowa aplikacja w zestawieniu nie cieszy się w Polsce popularnością, na jaką zasługuje. Za to użytkownicy Europy Wschodniej dostrzegli zalety korzystania z tego komunikatora. Zasada działania jest nieco podobna do Skype’a – tyle, że narzędzie dedykowane jest dla smartfonów, działających na systemie Androida.

Aplikacja umożliwia wykonywanie i odbieranie połączeń, w tym również na telefony komórkowe i stacjonarne. Główna różnica dotyczy cen, które są znacznie niższe, niż w przypadku Skype’a. Poza możliwością dzwonienia, Viber dostarcza również opcję wysyłania i odbierania wiadomości tekstowych oraz prowadzenia konwersacji grupowych.

3. Skype

Pierwsze skojarzenie, jakie przychodzi na myśl chcąc opisać funkcje tego komunikatora, to „kombajn”. Czego tu nie ma? Poza możliwością pisania wiadomości, można również prowadzić rozmowy oraz videorozmowy, zarówno z jednym, jak z wieloma użytkownikami. Ale to nie wszystko.

Aplikacja umożliwia także pisanie SMSów (i wysyłanie faksów!) za darmo lub w bardzo niskich cenach. Istnieje możliwość wykonywania połączeń na numery komórkowe oraz stacjonarne. Funkcjonalność zostanie znacznie poszerzona, jeżeli zdecydujemy się na założenie wirtualnego numeru. Dzięki temu rozwiązaniu, użytkownicy standardowych telefonów będą mogli zadzwonić do użytkownika Skype’a.

2. Facebook Messenger

Messenger ułatwia komunikację ze znajomymi z Facebooka. Program można uruchomić bez konieczności wchodzenia na stronę portalu społecznościowego, dzięki czemu dostęp do wiadomości jest dosłownie w zasięgu ręki.

Popularność Messengera nie powinna dziwić, biorąc w szczególności pod uwagę fakt, że sam Facebook jest najpopularniejszym portalem społecznościowym w Internecie.

Poza tym właściciel tego portalu wymusił na użytkownikach korzystanie z komunikatora.  Sama aplikacja jest wciąż rozbudowywana. Przy jej pomocy możemy na bieżąco otrzymywać i wysyłać wiadomości, załączać pliki, a także prowadzić videorozmowy. Funkcjonalność jest wciąż rozszerzana w kolejnych aktualizacjach.

1. WhatsApp

Ostatni opisywany komunikator w zestawieniu nie cieszy się dużą popularnością w Polsce. Jednak dla mieszkańców 109 krajów ta darmowa aplikacja komunikacyjna jest absolutnie najważniejsza.

Poza standardowymi funkcjami prowadzenia rozmów video i audio oraz wysyłania wiadomości, posiada możliwość łatwego dzielenia się dokumentami. Ułatwia także dzielenie się wspomnieniami i wrażeniami, dzięki bardzo sprawnemu wysyłaniu filmów oraz zdjęć.

Aplikacje na telefon cieszą się coraz większą popularnością. Głównym powodem postępującej cyfryzacji jest konieczność coraz szybszego komunikowania się. Stąd darmowe aplikacje do tego służące stają się elementem naszego życia codziennego. Posługujemy się nimi zarówno do rozmów ze znajomymi, jak i w życiu zawodowym. Przepływ informacji jest coraz szybszy i sprawniejszy. Można się spodziewać, że będą się pojawiać komunikatory dedykowane poszczególnym grupom. W samej sferze funkcjonalności raczej nic nowego już nie można wymyślić. Jednak… czy na pewno?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: