Martyna Markiel
Martyna Markiel
13 Cze, 2017 - 16:52
TOP 10: Pomysł na balkon w bloku

TOP 10: Pomysł na balkon w bloku

Martyna Markiel

Pomysł na balkon i jego aranżacje – jak stworzyć idealne miejsce? Nawet niewielki balkon w bloku może spełniać wszystkie nasze potrzeby.

Szukasz pomysłu na balkon? Balkon to idealne miejsce, które pozwoli nam cieszyć się letnimi wieczorami i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Chociaż balkon w bloku nie jest zazwyczaj zbyt przestronny, to i tak może on być niezwykle funkcjonalny i przytulny.

Popołudnie sam na sam z ulubioną książką? Kolacja ze znajomymi? Odpoczynek i leniuchowanie z ukochaną osobą? Jak najbardziej! Nawet jeżeli nie mamy ogrodu, możemy urządzić nasz balkon w bloku tak, aby spełniał wszystkie nasze potrzeby.

Balkon w bloku to potencjalnie przytulne i komfortowe miejsce, którego urządzenie wcale nie musi być bardzo drogie i kosztowne. Przedstawiamy najbardziej praktyczne i ciekawe pomysły na balkon w bloku!

Pomysł na balkon – praktyczne wskazówki

  • urządzajmy balkon pionowo – ściany balkonowe to idealne miejsce do zawieszania doniczek lub półek, dzięki którym możemy oszczędzić trochę miejsca;
  • rozważmy użycie składanych mebli – jeśli chcesz, aby balkon stał się miejscem gdzie zjesz śniadanie, nie tracąc innych funkcji, warto zadbać o meble, które nie przeszkadzają i nie zajmują zbyt dużo miejsca;
  • nie komplikujmy – mały balkon nie potrzebuje dużo mebli;
  • łączenie funkcji – miejsce pod kanapą czy ławą warto wykorzystać jako schowek na inne rzeczy;
  • prywatność – jeśli jest to konieczne, nie zapominajmy dodać odpowiednich zasłon – ochronią nas one zarówno przed wścibskim okiem sąsiada jak również przed nadmiernym światłem słonecznym.

 

Pomysł na balkon – odpowiednie meble balkonowe

Jeśli chodzi o wybór mebli balkonowych, istnieje szereg różnych możliwości. Metalowe krzesła i stoliki harmonizują z wykonanymi z metalu balustradami balkonowymi tworząc spójny projekt.

Niektóre meble są szczególnie wygodne, lekkie i co najważniejsze oszczędzają także sporo miejsca – na przykład składane ławki, składane krzesła i stoliki wykonane z drewna lub tworzywa sztucznego.

Odpowiednio dobrane meble balkonowe sprawiają, że nawet zwykły balkon może stać się prawdziwą oazą. Na nasz balkon wcale nie musimy wydawać fortuny i kupować nowych mebli. Idealnym pomysłem na balkon będzie odświeżenie starych krzeseł i kanapy, nadając im zupełnie nowe życie. Co więcej, meble w stylu vintage są teraz niezwykle modne!

Jeśli mamy wystarczająco dużo czasu, możemy także samodzielnie stworzyć wygodne meble balkonowe, wykonane chociażby z drewnianych palet, nadając naszemu balkonowi absolutnie indywidualnego i niepowtarzalnego charakteru.

1. Meble ze skrzynek

 

2. Meble z palet

 

3. Materac na podłodze

 

Pomysł na balkon – kwiaty balkonowe

 

Kwiaty balkonowe to prawdziwy balkonowy hit! Warto zadbać o wybór takich kwiatów, które będą zdobić balkon cały sezon. Najchętniej wybierane i najpopularniejsze kwiaty balkonowe to pelargonie, bratki, aksamitki, begonie, niecierpek czy też fuksje.

Dowiedz się więcej: Najpiękniejsze kwiaty wieloletnie (pokojowe i na taras) – TOP 11 >>

Pomysł na balkon – drewno na podłodze

 

Drewno jest popularnym materiałem wybieranym na balkonach i tarasach – panele drewniane do wykorzystania na zewnątrz są niedrogie, łatwe do czyszczenia, odporne na mróz i sprawiają, że przestrzeń staje się większa. Praktyczny pomysł na balkon w bloku.

Pomysł na balkon – odrobina prywatności

 

Mieszkając na dużym osiedlu bądź też w bloku w centrum miasta często narzekamy na brak prywatności. Idealnym pomysłem na balkon będzie przysłonienie swojej balustrady specjalną zasłonką. Przegrodę stanowić mogą także kratki, płotki, roślinne zasłony, bambusowe maty i inne elementy dekoracyjne.

Pomysł na balkon – huśtawka lub hamak

 

Nieduża huśtawka, hamak lub hamak w stylu huśtawki ogrodowej to doskonały pomysł na balkon w bloku. Warto zadbać o swoją własną wygodę, odpowiedni relaks i wymarzony odpoczynek. Proste formy oraz szeroki wybór dostępnych na rynku modeli i kolorów.

Pomysł na balkon – nastrojowe oświetlenie

 

Idealny pomysł na dekorację balkonu. Światło buduje nastrój. Niewielkie latarenki, przewieszone przez balustradę lampki bądź też prosta świeca sprawią, że nasz balkon stanie się naprawdę magicznym miejscem z wyjątkową atmosferą. Można także wykonać oświetlenie samemu, przerabiając przykładowo ładne słoiki na latarenki.

Pomysł na balkon – markizy i osłony przed słońcem

 

Jeśli nasz balkon jest wyjątkowo nasłoneczniony warto pomyśleć o zamontowaniu markizy lub innego rodzaju osłony przed słońcem. Ten ciekawy i skuteczny pomysł na ochronę wnętrza mieszkania, jak i samego balkonu przed upałem, słońcem i deszczem to inwestycja na lata. Z racji swoich dużych rozmiarów, osłony są zazwyczaj jednym z głównym elementów, które decydują o charakterze i stylu naszego balkonu. Zadbajmy więc o ich estetykę i wygląd. Markiza pozwoli nam również na zachowanie pewnej dozy prywatności.

Pomysł na balkon – praktyczne dodatki

 

Urządzając mały balkon w bloku powinniśmy także skupić się na jego funkcjonalności. Warto pamiętać o praktycznych dodatkach takich jak przykładowo termometr, system drążków do suszenia prania lub mała, zamontowana na ścianie lub pod sufitem, suszarka. A co jeszcze? Wszystko zależy od naszych potrzeb i wyobraźni!

ZOBACZ RÓWNIEŻ