Michał Nielub
Michał Nielub
30 Lis, 2017 - 02:00

Telewizja online – przegląd najpopularniejszych serwisów VOD

Michał Nielub

Telewizja online jest coraz szybciej rozwijającym się segmentem na rynku. Decyduje o tym przede wszystkim wygoda użytkowania. Jakie są najpopularniejsze serwisy tego typu w Polsce?

Telewizja online to świetna alternatywa dla swojego klasycznego odpowiednika. Dzięki tej usłudze możemy oglądać o dowolnej porze swoje ulubione programy, filmy i seriale. Na rynku istnieje wiele ofert VOD TV. Poniżej przedstawiamy te najpopularniejsze.

1. Telewizja online, czyli Netflix

 • www.netflix.com (sprawdź tutaj)

Jest to amerykańska telewizja online, która zadebiutowała na polskim rynku na początku 2016 roku. Główną przewagą jest oferowanie dostępu do własnych produkcji, które są bardzo wysoko oceniane m.in. na serwisie Filmweb. Dotyczy to takich seriali, jak: Narcos, House of Cards czy Stranger Things.

Netflix oferuje możliwość oglądania telewizji w jakości HD oraz UltraHD. Dodatkowo, pierwszy miesiąc członkostwa jest całkowicie darmowy. Kluczową kwestią jest fakt, że można w każdej chwili zrezygnować z opłacania abonamentu bez żadnych kosztów.

Telewizja VOD Netflix – koszt

 • Pakiet podstawowy 34 zł miesięcznie – bez jakości HD i możliwość oglądania na 1 ekranie,
 • Pakiet Standard 43 zł miesięcznie – dostęp do jakości HD, ale bez UltraHD, możliwość oglądania na 2 ekranach,
 • Pakiet Premium 52 zł miesięcznie – HD i UltraHD oraz możliwość oglądania na 4 ekranach.

Wszystkie powyższe pakiety oferują ponadto: możliwość oglądania telewizji na telewizorze, tablecie, laptopie oraz telefonie, a także nieograniczony dostęp do oferty filmów, seriali oraz programów.

Dowiedz się więcej: Netflix – czy warto wykupić dostęp do tej usługi? >>

2. Telewizja online – Showmax

 • www.showmax.com (sprawdź tutaj)

Showmax to równie popularna telewizja internetowa w Polsce co Netflix. Jest jednocześnie najmłodszym serwisem VOD TV. Usługa online została uruchomiona w lutym 2017 roku. Serwis posiada wyłączność na wyświetlanie m.in. programu satyrycznego Ucho Prezesa.

Oferta obejmuje także takie filmy, jak Pitbull czy Planeta Singli. Serwis jest często reklamowany, zaś w spotach występują aktorzy znani z filmów Patryka Vegi (np. Tomasz Oświecimski), a także sławny Andrzej Grabowski.

Showmax TV – ile kosztuje?

Oferta przewiduje 14 dni bezpłatnego okresu próbnego. Po tym czasie dostęp do serwisu to koszt 19,90 zł z możliwością oglądania telewizji na dwóch ekranach. Dostępne są tu filmy oraz seriale w jakości HD, bez wyświetlanych reklam.

Płatności można dokonywać z wykorzystaniem wielu metod: kartą prepaid, kredytową lub debetową, a także w ramach umowy z T-Mobile, Plus, Orange lub Play.

Dowiedz się więcej: VOD TV, czyli telewizja na życzenie – który serwis wybrać? >>

3. Amazon Prime Video

 • www.primevideo.com (sprawdź tutaj)

Podobnie jak Netflix, jest to VOD TV, które powstało w Stanach Zjednoczonych. Serwis również oferuje dostęp do własnych produkcji, które jednak są mniej znane w Polsce. Są to takie seriale, jak: The Grand Tour, The Man in the High Castle, Transparent, Mozart in the Jungle czy Tumble Leaf.

Telewizja online Amazon Prime Video – koszt

Usługa dostępna jest w Polsce za 2,99 euro miesięcznie przez pierwsze 6 miesięcy. Po tym okresie dostęp do serwisu VOD TV możliwy jest za 5,99 euro miesięcznie. Istnieje możliwość płatności kartą kredytową lub debetową, przy czym pierwsze 7 dni korzystania z serwisu są całkowicie bezpłatne.

Dowiedz się więcej: Najlepsza karta kredytowa – ranking >>

4. Telewizja internetowa Ipla

 • www.ipla.tv (sprawdź tutaj)

Ipla to najstarszy w Polsce serwis VOD TV. Online jest dostępny już od 2008 roku. Kapitałowo jest związany z grupą Polsat, która wykupiła 100% udziałów w 2012 roku od Redefine. W 2010 roku Ipla zdobyła już oglądalność na poziomie 2 mln użytkowników.

Oferta wyróżnia się tym, że transmituje wydarzenia na żywo w jakości HD. Ipla oferuje również dostęp do aktualnych hitów filmowych, seriali oraz powtórek z wydarzeń sportowych. Interesującą opcją jest możliwość wykupienia 80 kanałów linearnych.

Dowiedz się więcej: Telewizja internetowa – gdzie oglądać filmy i seriale za granicą? >>

VOD TV Ipla – jaki koszt?

Co istotne, część oferty jest tu całkowicie bezpłatna. Przygotowano również szereg płatnych pakietów, np. Filmy i Seriale to koszt 19,90 zł za 30 dni, Sport to również 19,90 zł za 30 dni, pakiet Dzieci kosztuje 9,90 zł za 30 dni, a Rozrywka dostępna jest w cenie 9,90 zł za 30 dni.

Przygotowano również specjalne ceny dla abonentów Plusa oraz Cyfrowego Polsatu. Przy czym pierwsze 14 dni są zwolnione z jakichkolwiek opłat.

5. VOD TVP.PL

 • www.vod.tvp.pl (sprawdź tutaj)

Polska telewizja publiczna również zaoferowała swoim widzom dostęp do VOD TV. W ramach usługi użytkownik zyskuje dostęp do materiałów publikowanych przez TVP, a także do produkcji archiwalnych. Ponadto widz może oglądać polskie produkcje kinowe oraz retransmisje sportowe.

Telewizja online TVP – koszt

VOD.TVP.PL praktycznie wszystkie materiały udostępnia za darmo, należy liczyć się jednak z reklamami. Płatność przewidywana jest w przypadku niektórych odcinków seriali oraz wybranych filmów, zaś jej wysokość wynosi 5 zł przy płatności przelewem lub 6,15 przy płatności poprzez SMS.

6. TVN Player

 • www.player.pl (sprawdź tutaj)

Należący do grupy TVN serwis VOD TV TVN Player wyróżnia się bardzo bogatą ofertą seriali fabularnych oraz dokumentalnych. Dostępne są również własne produkcje filmowe oraz serialowe. Użytkownik ma możliwość także obejrzeć wszystkie odcinki programów wyprodukowanych przez grupę TVN.

Telewizja VOD Player.pl – ile musimy płacić?

Podobnie jak w przypadku Ipla, część materiałów udostępniana jest tu za darmo. Oferta składa się z różnych pakietów, które trwają 30 dni – np. Kids w cenie 4,99 czy Player Sport za 15,90 zł.

Dostęp do platformy w podstawowym pakiecie to koszt rzędu 9,99 zł za 30 dni. Można wykupić również dostęp do pojedynczych produkcji filmowych za 9,99 zł.

7. HBO GO

 • www.hbogo.pl (sprawdź tutaj)

Wprawdzie HBO GO nie jest samodzielnym serwisem VOD TV. Online można z niego korzystać, pod warunkiem wykupienia abonamentu u współpracujących dostawców telewizyjnych, internetu mobilnego lub pakietu internetowego.

Umożliwia bezpłatny dostęp do całej oferty aktualnie emitowanej na programach HBO. Dodatkowo oferuje możliwość oglądania wszystkich odcinków własnej produkcji, które są wysoko cenione w recenzjach. Dotyczy to m.in. takich seriali, jak: Gra o Tron, Rzym, Wataha czy Pakt.

Ile kosztuje HBO GO?

Dostęp do serwisu HBO GO jest zależny od operatora – np. aby bezpłatnie korzystać z tej platformy w ramach umowy z Play, musimy wykupić pakiet internetu za 59,99 zł miesięcznie. Z kolei w Plusie usługa jest dostępna po wykupieniu pakietu internetowego za 49,99 zł miesięcznie.

8. VOD.PL

 • www.vod.pl (sprawdź tutaj)

Serwis VOD.pl jest prowadzony przez grupę Onetu. Dostępne są na nim filmy, seriale, dokumenty oraz bajki dla dzieci. Wiele treści udostępnianych jest całkowicie za darmo, w tym takie filmy jak: Poranek Kojota, Wałęsa. Człowiek z Nadziei czy Resident Evil. Materiały można oglądać z wykorzystaniem laptopów, komputerów czy urządzeń mobilnych – z tym, że oferta na te ostatnie jest okrojona.

Jaki jest koszt VOD.PL?

Wiele materiałów dostępnych jest tu całkowicie za darmo. Z kolei za wykup jednego filmu należy zapłacić 4,90 zł lub 9,90 zł.

9. VOD TV – Cineman.pl

 • www.cineman.pl (sprawdź tutaj)

Serwis Cineman.pl może poszczycić się dużą bazą filmów, w tym najnowszych hitów kinowych z ostatnich lat. W serwisie dostępne są również darmowe treści. Cała baza filmowa podzielona została na kilka podstawowych kategorii gatunkowych: komedia, dramat, kino familijne, mocne kino, dokument, film muzyczny oraz fantastyka. Istnieje również osobny dział Cineman Art oraz Premiery.

Cineman.pl – koszt

Podstawowy pakiet kosztuje 19,90 zł i umożliwia dostęp do 20 filmów w ciągu 30 dni w jakości SD. Aby móc cieszyć się filmami w jakości HD należy zapłacić 34,90 zł za 30 dni. W tym czasie możemy obejrzeć również 20 filmów.

VOD TV to obecnie szeroki wybór serwisów telewizji internetowej. Warto zaznaczyć, że ten rynek dopiero się rozwija w Polsce. Z tego powodu można się spodziewać dynamicznego rozwoju dostępnej oferty, a także przypuszczać, że w najbliższym czasie telewizja internetowa udostępni nowe usługi. Jest to atrakcyjna alternatywa dla standardowej oferty dostawców usług telewizyjnych – przede wszystkim dlatego, że oglądamy dokładnie to, na co w danym momencie mamy ochotę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ