Mariola Krzyżak
Mariola Krzyżak
12 Gru, 2017 - 03:00

Telewizja internetowa – gdzie oglądać filmy i seriale za granicą?

Mariola Krzyżak

Wyjeżdżasz za granicę, a nie chcesz przegapić odcinka ulubionego serialu? Telewizja internetowa to świetny sposób na oglądanie filmów także poza Polską!

Telewizja internetowa to doskonały sposób na obejrzenie odcinka ulubionego serialu lub zorganizowanie wieczoru filmowego także podczas pobytu za granicą. Wielu operatorów serwisów VOD oferuje swoim abonentom możliwość odbierania wybranych pozycji także poza Polską.

Telewizja internetowa za granicą

Przepraszamy, ze względu na ograniczenia licencyjne materiał jest niedostępny w kraju, z którego się łączysz – taki komunikat zna wiele osób, które chociaż raz próbowały obejrzeć film przebywając poza granicami Polski. Winą takiego stanu rzeczy jest tak zwane geoblokowanie, które sprawia, że materiały danego dostawcy dostępne są jedynie w kraju, w którym został wykupiony abonament. Podobnie rzecz ma się z darmową telewizją online.

Dzieje się tak dlatego, że niektóre serwisy posiadają licencje dla swoich treści wykupione jedynie dla danego terytorium. Wyjeżdżając z kraju nasze urządzenia zdradzają dostawcy naszą lokalizację, tym samym zmuszając go do ograniczenia nam dostępu do odpowiednich pozycji.

Dobrą informacją dla wszystkich wielbicieli oglądania seriali i filmów podczas podróży jest fakt, że geoblokowaniem zainteresowała się Komisja Europejska, która w 2017 roku rozpoczęła prace nad zniesieniem ograniczeń licencyjnych.

Po zniesieniu opłat roamingowych przyszedł czas na uregulowanie ograniczeń licencyjnych także w sieci. Dzięki temu darmowa telewizja dostępna w Polsce będzie mogła być także oglądana z innych zakątków kontynentu. Podobnie będzie także z dostawcami telewizji internetowych, w których należy wykupić dostęp do treści. W ten sposób płacąc abonament w Polsce będziemy mogli cieszyć się wybranymi filmami i serialami także podczas podróży.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to być może już w przyszłym roku będziemy mogli cieszyć się nieograniczonym dostępem do ulubionych pozycji na terenie całej Europy.

Przy okazji warto wspomnieć, że zniesienie geoblokowania będzie dotyczyć nie tylko dostępu do swobodnego oglądania telewizji internetowych. Przełoży się to także na sferę dostępu do muzyki. Pozbędziemy się więc problemu blokowania treści chociażby na popularnym serwisie YouTube.

W sieci można znaleźć mnóstwo porad dotyczących ominięcia geoblokowania. Niektóre z nich można legalnie wykorzystać, jednak najczęściej korzystają z nich osoby na stałe przebywające poza granicami Polski. Jeżeli wyjeżdżamy jedynie na krótki okres czasu, warto zastanowić się nad skorzystaniem z opcji dostępnych w wybranych telewizjach internetowych.

Dowiedz się więcej: Telewizja online – przegląd najpopularniejszych serwisów VOD >>

Telewizja internetowa - gdzie oglądać filmy i seriale za granicą? - oglądanie filmów

Telewizja internetowa za granicą – oferta wybranych dostawców

Netflix

Jednym z najpopularniejszych dostawców telewizji internetowej jest amerykański gigant Netflix, który oferuje swoim użytkownikom najnowsze filmy i emocjonujące seriale podbijające serca widzów na całym świecie.

Łącząc się z serwisem telewizji za granicą, system Netflix rozpoznaje fakt, że przebywamy poza granicami kraju, w którym wykupiliśmy abonament. Z tego powodu w aplikacji pojawi się informacja o możliwych zmianach w obsługiwanej treści. Wybór pozycji pojawiających się w bibliotece będzie więc różnił się w zależności od kraju, w którym obecnie przebywamy.

Może okazać się, że nie będziemy mieć dostępu np. do polskich napisów. Nie będą też dostępne takie funkcje jak wystawianie recenzji czy wyświetlanie opcji Moja lista.

Warto także pamiętać, że filmy i seriale pobrane na telefon lub tablet mogą nie zostać wyświetlane w innym kraju.

Showmax

Jedna z najmłodszych telewizji internetowych w Polsce zdobywa coraz większą rzeszę zadowolonych użytkowników. Wielu z nich chętnie więc będzie oglądać ją także podczas wycieczki za granicę.

Showmax stawia duży nacisk na treści regionalne (stąd duża dostępność polskich pozycji w bibliotece), dlatego wyjeżdżając z Polski na stałe musimy być gotowi na zmianę treści znajdujących się w ofercie. Serwis sprawdza bowiem kraj, w którym założono konto, za pomocą weryfikacji kartą kredytową lub łączeniem płatności z abonamentem telefonicznym.

Sprawdź ceny i ofertę Showmax TUTAJ

Dowiedz się więcej: VOD TV, czyli telewizja na życzenie – który serwis wybrać? >>

Ipla

Największa telewizja internetowa w Polsce oferuje swoim użytkownikom mnóstwo atrakcyjnych treści. Niektóre z nich będzie można obejrzeć także poza granicami kraju. Ipla oferuje także mnóstwo pozycji za darmo.

Warto zaznaczyć, że serwis przygotował także świetną ofertę dla Polonii. Wykupując pakiet Ipla World rodacy mieszkający za granicą będą mogli cieszyć się dostępem do polskich hitów telewizyjnych.

VOD TVP.PL

Mnóstwo polskich seriali i filmów możemy znaleźć w telewizji internetowej TVP. Większość treści udostępniana jest tutaj za darmo, a wiele z nich będziemy mogli obejrzeć także za granicą. Ograniczenia licencyjne nałożone są jedynie na niektóre pozycje. Należy jednak wspomnieć, że serwis nie będzie działał na terenie Ameryki Północnej i Ameryki Południowej.

TVN Player

Telewizja internetowa TVN w swoim serwisie udostępnia większość pozycji pojawiających się na ich tradycyjnym kanale. Wiele treści można obejrzeć jeszcze przed premierą. Niestety również tutaj pojawiają się ograniczenia licencyjne.

TVN przygotował jednak świetną ofertę dla Polaków mieszkających za granicą na stałe. U lokalnych dostawców telewizji lub internetu w wielu krajach istnieje możliwość wykupienia pakietu iTVN, w którym znajdziemy największe hity stacji oraz możliwość oglądania programów na żywo.

Sprawdź ceny i ofertę TVN Player TUTAJ

Filmy i seriale za granicą – gdzie oglądać?

Oprócz korzystania z ofert tv internetowych można skorzystać także z innych opcji na obejrzenie ciekawych filmów lub seriali poza granicami kraju.

Kanały filmowe na YouTube

Jednym z łatwiejszych sposobów jest skorzystanie z treści dostępnych na serwisie YouTube. Znajdziemy na nim kanały, które dysponują sporą biblioteką z ciekawymi pozycjami. Być może nie będą to najnowsze hity kinowe, ale z pewnością znajdziemy coś, co skutecznie umili nam wieczór.

Wśród kanałów godnych polecenia znajdują się Sala kinowa, w której znajdziemy mnóstwo filmów posegregowanych według krajów produkcji czy Studio filmowe TOR z zrekonstruowanymi cyfrowo klasykami polskiego kina. W serwisie można znaleźć także kanały, które w swoich playlistach posiadają odcinki różnych seriali. Nie są to być może najnowsze odcinki, jednak wśród dostępnych propozycji z łatwością można wybrać coś dla siebie .

Wypożyczalnia iTunes

Świetnym sposobem na dostęp do ogromnej bazy filmów jest posiadanie urządzenia z systemem iOS. Dzięki temu będziemy mogli korzystać z serwisu iTunes, w którym znajdziemy mnóstwo hitów kinowych. Treści można zarówno kupić, jak i wypożyczyć.  Oferta proponowanych pozycji, podobnie jak w telewizjach internetowych, będzie różnić się w zależności od kraju, w którym przebywamy.

Apple oferuje jednak opcję oglądania offline. Możemy więc wcześniej ściągnąć wybrany film na swoje urządzenie i obejrzeć go na wyjeździe. Trzeba jednak pamiętać o ograniczeniu czasowym w przypadku wypożyczenia.

Telewizja internetowa to świetny sposób na cieszenie się ulubionymi serialami czy hitami kinowymi w zaciszu własnego domu. Wielu z nas chętnie obejrzałoby coś ciekawego także podczas podróży za granicę. Niestety, dopóki Unia Europejska nie zniesie systemu geoblokowania, korzystanie z internetowej tv może być w niektórych przypadkach nieco utrudnione lub wręcz niemożliwe.

Warto jednak pamiętać, że w wielu serwisach dostępne są także treści nieograniczone lokalizacją. Niektórzy dostawcy umożliwiają nam także korzystanie z bibliotek aktualnych dla danego kraju. Jeżeli tylko znamy język angielski, to może być to okazja do zapoznania się z całkiem nową dla nas odmianą kina.

ZOBACZ RÓWNIEŻ