ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
18 Sty, 2018 - 01:00
Szybka pożyczka na kilka różnych sposobów

Szybka pożyczka na kilka różnych sposobów

ARTYKUŁ PARTNERA

Nagły brak pieniędzy może dotknąć każdego. Dowiedz się, jak ekspresowo zdobyć pieniądze. Zobacz, czy szybka pożyczka jest możliwa.

Gdy brakuje pieniędzy na bieżące sprawy, najłatwiej sięgnąć wówczas po oszczędności. Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy ich nie mamy, a nagła potrzeba finansowa nie może poczekać ani chwili dłużej? W jaki sposób uzyskać zastrzyk finansowy, który ocali nas od naglących problemów? Szybka pożyczka jest możliwa, oto kilka sposobów na ekspresowe pieniądze.

Pożyczka w rodzinie

Po szybką gotówkę możemy udać się do najbliższej rodziny – ta nie powinna nam odmówić w potrzebie. Warto zapytać bliskich o możliwość pożyczki, wyznaczyć termin spłaty, a nawet spisać umowę. Minusów tego rozwiązania jest jednak sporo…

Rodzina prawdopodobnie będzie ciekawa, na co potrzebujemy gotówki oraz dlaczego nie mamy swoich oszczędności. Ponadto sporządzanie umowy z najbliższymi dla wielu osób wydaje się zbyt formalne, a perspektywa kłótni, jaka może wyniknąć w rodzinie z powodu pieniędzy, również nie zachęca do tego rozwiązania.

Warto więc pomyśleć o innym sposobie na szybkie zdobycie gotówki.

Pieniądze od dobrego sąsiada

Jeżeli nie chcemy pożyczać pieniędzy od rodziny, warto rozważyć pożyczkę sąsiedzką. Wielu Polaków wciąż trzyma swoje oszczędności w domu, istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że także nasz sąsiad dysponuje „wolną” gotówką. Problemem może być tu przede wszystkim chęć udzielenia takiej pożyczki (wszystko zależy od naszych stosunków międzysąsiedzkich).

Jeżeli sąsiad wyrazi zgodę na udzielenie pożyczki, podobnie jak w przypadku szybkiej gotówki od rodziny, i tutaj warto spisać umowę. Taki dokument zabezpieczy interesy obu stron. Minusy? Nigdy nie wiadomo, kiedy sąsiad zmieni swoją decyzję i zażąda od nas oddania długu przed ustalonym czasem. Mimo że będziemy posiadać wcześniej spisaną umowę, która zagwarantuje nam przychylność prawa, to z drugiej strony nic nie ustrzeże nas przed złością sąsiada, który chce zwrotu pieniędzy tu i teraz.

Z jednej strony pożyczki od rodziny czy od sąsiadów wydają się strzałem w dziesiątkę. Istnieje małe prawdopodobieństwo, że bliskie nam osoby odmówią pomocy w naglącej potrzebie. Z drugiej jednak strony szybka pożyczka od najbliższych może narazić nas na liczne konflikty i kłótnie (bliscy zażądają zwrotu pieniędzy przed czasem bądź my nie będziemy w stanie wywiązać się ze swoich obietnic oddania długu w terminie), które mogą przerodzić się w wieloletnie konflikty. Warto więc poznać także inne sposoby na zdobycie gotówki.

Pożyczka w banku lub instytucjach pozabankowych

Jeżeli wizja zdobycia pieniędzy od bliskich nam nie odpowiada, możemy zdecydować się na pożyczkę w banku lub firmie specjalizującej się w udzielaniu pożyczek (np. taktofinanse.pl). Takie rozwiązanie pozwala na swoistą niezależność – wszystkie zasady będą szczegółowo opisane w umowie. Nic nas nie zdoła zaskoczyć, nikt nie poprosi o przedwczesny zwrot pieniędzy, a przy okazji unikniemy przykrej sytuacji, kiedy to bliskie osoby będą komentować naszą wątpliwą sytuację finansową podczas spotkań rodzinnych.

Jedno jest pewne, każda pożyczka to zobowiązanie, z którego trzeba się terminowo wywiązać. Czy to będzie szybka pożyczka od rodziny bądź sąsiada, czy zobowiązanie podjęte w banku bądź firmie pożyczkowej. Pieniądze pożyczajmy tylko w ostateczności. Jeżeli nie mamy innego wyjścia, przed podjęciem pożyczki dokładnie przeanalizujmy swoją sytuację. Podliczmy, jaką kwotę będziemy potrzebować, zaplanujmy krok po kroku jej spłatę i bądźmy zawsze w stałym kontakcie z pożyczkodawcą.

ZOBACZ RÓWNIEŻ