ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
30 Kwi, 2018 - 09:38

Studia podyplomowe dla nauczycieli? Sprawdź jaki masz wybór!

ARTYKUŁ PARTNERA

Podnoszenie swoich kwalifikacji jest niezwykle ważne, nawet jeśli rynek pracy sprzyja specjalistom. Dzięki nieustannemu doskonaleniu swoich umiejętności zyskujesz przewagę nad swoimi konkurentami, a także możesz inaczej pokierować swoją ścieżką kariery, gdyby pojawiła się taka konieczność.

Studia podyplomowe to świetny sposób na szlifowanie swoich umiejętności w zawodzie, jak i możliwość zmiany ścieżki kariery. Ten typ studiów przeznaczony jest dla kandydatów, którzy posiadają już dyplom licencjata, inżyniera czy magistra. Niektóre kierunki pozwolą na poszerzenie wiedzy w aktualnym zakresie, a za pomocą innych możesz powiększyć swoje spektrum umiejętności i zaplanować nową ścieżkę kariery.

Coaching i rozwój osobisty

Coraz popularniejszy kierunek studiów podyplomowych, który zyskuje swoich zwolenników wśród różnych grup. Coaching pozwala na pracę menedżera w firmach, jak i w organizacjach. Wielu absolwentów rozpoczyna również swoją drogę zawodową poprzez założenie firmy.

Dzięki kompetencjom coacha będziesz mógł pracować z tymi, którzy nie mają pomysłu na karierę, ale chcą się rozwijać. Kto wie, może to właśnie twoja droga? Kierunek znajdziesz m.in. tutaj: vistula.edu.pl/kierunki-studiow/kontynuacja-edukacji/studia-podyplomowe/.

Czy coaching pomaga w pracy nauczyciela? Obecnie możemy znaleźć coraz więcej materiałów, które mówią o coachingu w edukacji i szkołach, dlatego warto zainteresować się właśnie takim uzupełnieniem swojego CV.

Studia filologiczne

Jeśli zajmujesz się nauką języków obcych i chcesz dalej podążać w tym kierunku, to warto zainteresować się studiami podyplomowymi z filologii. Istnieje kilka specjalizacji, które poszerzą twoją dotychczasową wiedzę, jak i dadzą ci kompetencje, które możesz wykorzystać w aktualnej lub dodatkowej pracy.

Zwróć uwagę na kierunki studiów podyplomowych:

  • tłumaczenia specjalistyczne,
  • metodyka nauczania języków obcych,
  • metodyka nauczania języka polskiego jako obcego.

Warto rozwijać swoje umiejętności, ponieważ istnieje wiele metod nauki języków, a placówki coraz bardziej zwracają uwagę na kwalifikacje nauczycieli pod tym kątem.

Pamiętajmy, że szkoła przygotowuje kandydatów nie tylko do egzaminów, ale przede wszystkim do przyszłej pracy i dobrego komunikowania się z innymi ludźmi. Właśnie dlatego ciągłe dokształcanie się jest tak potrzebne, nawet u najbardziej doświadczonych.

Studia podyplomowe dla nauczycieli

Informatyka dla nauczycieli

Kiedyś informatyka była jedynie przedmiotem, gdzie poznawało się podstawowe programy do edytowania tekstu, wykonywania prostych grafik i prezentacji. Dzisiaj nauczyciele muszą sprostać całkiem nowym wyzwaniom, ponieważ wprowadza się coraz częściej np. elementy programowania. Chociaż takie zajęcia oferują zwykle szkoły w większych miastach, świadomość placówek rośnie nawet w mniejszych miejscowościach.

Jak nauczyciel informatyki może podnieść swoje kwalifikacje?

Studia podyplomowe w Warszawie to świetny wybór kierunków dla entuzjastów informatyki. Wśród najciekawszych propozycji uczelni znajdziemy m.in.: testowanie oprogramowania, które zyskuje popularność nie tylko jako kierunek. Firmy również poszukują takich specjalistów, więc jeśli ścieżka pedagogiczna nie będzie już dla ciebie wystarczająco atrakcyjna, szybko znajdziesz pracę w innym miejscu.

Nie warto spoczywać na laurach, ale ciągle się dokształcać. Studia podyplomowe są rozwiązaniem dla tych ambitnych, którym zależy na poszerzaniu swojej wiedzy, jak i zdobyciu dodatkowych kompetencji.

Te mogą być przydatne w aktualnej pracy, pomóc wkroczyć na ścieżkę do awansu, a także  w razie potrzeby umożliwią inne pokierowanie swoją karierą. Dzięki nieustannemu dokształcaniu się zostaniesz prawdziwym specjalistą w danej dziedzinie, a to oznacza jedno – znacznie lepsze perspektywy, zarówno teraz, jak i w przyszłości.

ZOBACZ RÓWNIEŻ