ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
19 Mar, 2017 - 06:00

Najpopularniejsze strony do kupowania online

ARTYKUŁ PARTNERA

Z jakich platform zakupowych najchętniej korzystają Polacy, robiąc zakupy przez Internet? Poznaj najpopularniejsze strony do kupowania online!

Coraz więcej Polaków decyduje się na zakupy online. Doceniamy możliwość wyboru spośród wielu ciekawych artykułów bez konieczności wychodzenia z domu, stania w długich kolejkach do kasy czy przedzierania się przez tłumy podczas sezonowych wyprzedaży. Zakupy online to często również gwarancja konkurencyjnych cen i bezproblemowych zwrotów towaru niespełniającego naszych oczekiwań. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze strony do kupowania online, z jakich chętnie korzystamy w Polsce.

Jak często kupujemy online

źródło: Raport eZakupy 2016 

Z jakich platform zakupowych oferujących wybór najróżniejszych towarów najczęściej korzystają Polacy?

Ranking sklepów online

Sklepy internetowe oceniane są co roku przez takie serwisy jak Money.pl czy Opineo.pl. Dzięki opiniom użytkowników o asortymencie, funkcjonalności, obsłudze klienta, terminach zwrotów czy dostawie, wybierani są zwycięzcy w różnych kategoriach.

Do najczęściej badanych kategorii sklepów należą: Elektronika/AGD, Zdrowie i uroda, Kultura i rozrywka, Moda, Sklepy specjalistyczne, Sklepy wielobranżowe, Turystyka. Dodatkowo, sklepy często oceniane są pod względem wielkości.

Co kupować online?

źródło: Raport eZakupy 2016

Które sklepy zyskały najlepsze oceny użytkowników?

Megasklepy, czyli weterani internetu

Opineo zgromadziło opinie użytkowników o największych sklepach internetowych, które na rynku działają od wielu lat i są dobrze znane internetowej społeczności – tak ze względu na zasięg, jak i szeroki asortyment.

Megasklepy często posiadają szeroką gamę produktów i działają w więcej niż jednej branży. Zwycięzcami w tej kategorii zostali: Morele.net (elektronika użytkowa), Mall.pl (sprzęt elektorniczny) oraz Neo24.pl (elektornika). Te trzy strony do kupowania online skupiają swoje działania na dostarczeniu użytkownikom jak najlepszej obsługi, która naturalnie przeradza się w rekomendacje.

Sklepy średniej wielkości

Wśród 15 sklepów średniej wielkości można znaleźć takich graczy jak MediaMarkt.pl czy Ispot.com.pl. W pierwszej trójce znajdziemy jednak nieco mniej znane strony do kupowania online, takie jak Etuo.pl (akcesoria do urządzeń mobilnych.), Drukuj24.pl (tusze i tonery do drukarek) oraz Omegasoft.pl (legalne oprogramowania komputerowe).

Młode wilki, czyli mniej znani a lubiani

Kategoria Młode wilki skupia mniejszych graczy rynku e-commerce, którzy pomimo małego zasięgu, podbili serca swoich klientów. Są to sklepy najczęściej skupione wokół jednej branży, skierowane do konkretnych klientów. Zwycięzcami Młodych Wilków zostały następujące strony do kupowania online: Dymicom.pl (systemy fiskalne), Kartony24.eu (bezpieczny transport) oraz Hurtel.pl (akcesoria GSM).

Sklepy specjalistyczne

Opineo wyróżniło również e-sklepy, które specjalizują się w branżach skierowanych do konkretnych odbiorców.

 • Dla Dzieci – Smyk.com, Endo.pl oraz Feedo.pl
 • Zdrowie i Uroda – Iperfumy.pl, Sklep.sfd.pl oraz E-glamour.pl
 • Zegarki i biżuteria – Korallo.pl, Otozegarki.pl oraz Swiss.com.pl
 • Sport – R-gol.com, Hurtowniasportowa.net oraz 4Fsklep.pl
 • Odzież i obuwie – Eobuwie.pl, Sklep.wittchen.com oraz Kontri.pl
 • Motoryzacja – Oponeo.pl, Gmoto.pl oraz Felgeo.pl
 • Artykuły medyczne – Aptekagemini.pl, Apteka-Melissa.pl oraz Wapteka.pl
 • Ogród i narzędzia – Rolmarket.pl, Przydomu.pl oraz Narzedzia.pl
 • Dom i wnętrze – Garneczki.pl, Nakrywamy.pl oraz Porcelana24.pl
 • Akcesoria militarne i survivalowe – Militaria.pl, Gunfire.pl oraz Bron.pl
 • Artykuły zoologiczne – Krakvet.pl, Zooart.com.pl oraz Telekarma.pl
 • Gry, gadżety, prezenty – Colorland.pl, Uwolnijkolory.pl oraz Rebel.pl
 • Książki i edukacja – Czytam.pl, Swiatksiazki.pl oraz Taniaksiazka.pl
 • Żywność – Bdsklep.pl, Chocolissimo.pl oraz Konesso.pl

Dowiedz się więcej: Jak kupować na AliExpress – poradnik 

Inne popularne strony do kupowania online

W zestawieniu e-sklepów nie mogło zabraknąć znanych marek, które na polskim rynku działają od wielu lat.

Allegro.pl

Robiąc zakupy online nadal często kierujemy się na Allegro.pl. Na powstałej w 1999 roku platformie aukcyjno-zakupowej znaleźć można praktycznie wszystko. Założenie konta i jego obsługa są dziecinnie proste, a gromadzone przez użytkowników komentarze, pozytywne opinie i rekomendacje zwiększają bezpieczeństwo korzystania z serwisu i wiarygodność wykonywanych operacji.

OLX.pl

Działający wcześniej pod nazwą Tablica.pl serwis lokalnych ogłoszeń OLX.pl również należy do grupy Allegro. Jest to największy serwis w Polsce dający użytkownikom możliwość zamieszczania darmowych ogłoszeń i pełniący rolę pośrednika ułatwiającego zainteresowanym zakup, sprzedaż lub wymianę towarów czy usług.

Zwieńczenie transakcji w postaci przekazania nabywającemu zakupionego produktu lub wykonaniu usługi odbywa się poza serwisem, a interakcje między użytkownikami mają najczęściej charakter lokalny.

Ceneo.pl

Ceneo.pl to serwis świadczący usługi z zakresu e-commerce, podobnie jak OLX.pl należący do właściciela grupy Allegro Naspers. Platforma umożliwia szybkie odnalezienie i porównanie interesujących nas produktów w ofercie sklepów oraz dokonanie zakupu bez konieczności przechodzenia na strony do kupowania online wybranego producenta czy sprzedawcy. Ceneo.pl umożliwia też zapoznanie się z opiniami o poziomie świadczenia usług w poszczególnych sklepach internetowych.

Rynek e-commerce w Polsce rośnie w siłę. Każdego roku sprzedaż online reprezentuje coraz większe zarobki nie tylko znanych marek, ale również nowych graczy na rynku, którzy chętnie otwierają nowe strony do kupowania online. W związku ze wzrostem konkurencji nie tylko cena ma znaczenie dla klientów. Profesjonalna obsługa, łatwy i intuicyjny serwis czy zróżnicowane sposoby płatności to coraz częściej wskaźniki rekomendacji, które napędzają biznes internetowy.

Dowiedz się więcej: Skuteczne sposoby na pozycjonowanie sklepu internetowego. Musisz je poznać! 

Aby lepiej zobrazować popularność zakupów online, zamieszczamy poniżej krótkie podsumowanie najważniejszych danych:

Zakupy internetowe Polaków

ZOBACZ RÓWNIEŻ