ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
21 Lis, 2019 - 17:11
Stolik kawowy niezbędnym wyposażeniem każdego salonu

Stolik kawowy niezbędnym wyposażeniem każdego salonu

ARTYKUŁ PARTNERA

Stolik kawowy znajduje się często w centralnej strefie salonu. Trudno sobie bez niego wyobrazić kącik wypoczynkowy i miejsce, gdzie można się zrelaksować przy filiżance kawy.

Stoliki kawowe występują dzisiaj w bardzo wielu wariantach, różnią się wielkością, kształtem, wzornictwem, stylistyką, a także materiał, z jakiego są wykonane. Mamy ogromne możliwości dopasowywania ich do aranżacji wnętrza. Niekiedy to właśnie stolik jest tym najbardziej wyrazistym akcentem, podkreślającym styl, w jakim urządzony jest salon.

Stoliki kawowe z technicznego punktu widzenia

To meble o konkretnej funkcji, muszą być wiec praktyczne, co jest możliwe tylko po spełnieniu konkretnych wymagań technicznych. Stolik kawowy musi mieć odpowiednie rozmiary, jego wysokość powinna być możliwie jak najbardziej zbliżona do wysokości mebli wypoczynkowych, znajdujących się w salonie, czyli sofy lub/i foteli. Nie mniej ważne jest jego ustawienie, najbardziej optymalna odległość stolika od sofy to ok. 45 cm. Wystarczy to, aby można było się swobodnie poruszać.

Stolik kawowy wielkością powinno się dostosować do powierzchni salonu i też wolnego miejsca, jakim dysponujemy. Duży metraż stwarza nam większe możliwości i stolik kawowy może być zdecydowanie większy. Zmieszczą się na nim nie tylko filiżanki z kawą i talerz ze słodkościami, ale też wazon z kwiatami czy kompozycje dekoracyjne z zapachowymi świeczkami. Jeżeli masz mniej wolnego miejsca do wykorzystania, zdecydowanie lepszym wyborem będzie mniejszy stolik kawowy np. z dodatkowym miejscem na gazety – drugim blatem.

Praktyczne stoliki kawowe

Rozwiązania dla pragmatyków i właścicieli małych salonów. Jeżeli oczekujesz czegoś więcej od stolika niż tylko niewielkiej powierzchni do postawienia filiżanki z kawą, to zdecyduj się na stolik kawowy z dodatkowymi półkami, a nawet zamykaną szafką do przechowywania. Świetnie sprawdzają się w wielofunkcyjnych salonach, które pełnią też funkcję np. sypialni. Idealne rozwiązanie do kawalerki.

 

To bardzo ergonomiczne meble, które pomimo niewielkich rozmiarów, pomieszczą bardzo dużo rzeczy, również tych, które chcesz ukryć przed swoimi gośćmi. Piloty do telewizora już nie muszą się kurzyć, leżąc na stole, a mogą być schowane w zamykanej szafce i być przy tym zawsze na wyciągnięcie ręki.

Takie systemowe stoliki kawowe występują w wielu wariantach w e-sklepie meble-focus.pl. Wykonane są z laminowanej płyty, charakteryzującej się wyraźnym rysunkiem drewna. Dzięki swojej geometrycznej, minimalistycznej formie wspaniale prezentują się w nowoczesnych wnętrzach.

A może w wersji podwójnej?

Jednym z większych trendów ostatnich sezonów są stoliki kawowe bliźniaki. To zestaw dwóch stolików, takich samych lub podobnych do siebie. Mogą mieć identyczną wielkość i design, ale też różnić się np. wysokością, dzięki czemu z łatwością jeden umieścisz pod drugim.

 

To doskonałe rozwiązanie dla nieco większych stref wypoczynkowych, w których znajdują się np. dwie sofy i trudniej jest zapewnić swobodny dostęp do stolika z każdej z nich. Zestawy składające się ze stolików w różnych rozmiarach, wsuwanych jeden pod drugim, wspaniale sprawdzają się tam, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota. Zajmują na co dzień znacznie mniej miejsca, a kiedy to konieczne stanowią mebel, przy którym zasiąść może kilka osób.

Stolik kawowy w drewnie, szkle i metalu

Stoliki kawowe wykonuje się z różnych materiałów. Wśród tych, które cieszą się największą popularnością jest drewno lub płyta imitująca naturalne piękno tego materiału. Drewniane stoliki kawowe cechują się jednocześnie prostotą i uniwersalnością. Pasują do większości stylizacji, szczególnie tych, które emanują ciepłem. Potęgują przytulny efekt salonu.

W industrialnych i loftowych aranżacjach fantastycznie czują się stoliki, wykonane z połączenia drewna i metalu. Cechują się surowością, ale też odważnym, nowoczesnym powiewem świeżości. Są jeszcze stoliki kawowe ze szklanym blatem. Nadają wnętrzom lekkości oraz bardzo dobrze komponują się ze wszelkimi dekoracjami stołowymi.

Stolik kawowy jest praktycznym meblem, ale też dekoracją salonu, dlatego musi mieć odpowiednią wielkość, być ustawiony we właściwym miejscu, jak też pasować kolorem i formą do stylu, w jakim urządzenie jest wnętrze. Stolik musi sprawdzać się w konkretnym pomieszczeniu, jak też być jego dekoracją, harmonizująca się z całością.

ZOBACZ RÓWNIEŻ