ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
21 Lis, 2017 - 00:46

Sprzątanie domu przed Świętami – dlaczego warto zatrudnić pomoc domową?

ARTYKUŁ PARTNERA

Choć prawdziwa świąteczna gorączka dopiero przed nami, to warto zaplanować część obowiązków już teraz, aby w grudniu skupić się jedynie na najważniejszych kwestiach. W listopadzie warto rozejrzeć się za prezentami, decydować o aranżacji, dokupić potrzebne dekoracje i… zaplanować listę porządków.

Jest kilka takich okazji w roku, kiedy trudno jest nam odmówić sobie gruntownych porządków. Do jednej z nich zdecydowanie należą Święta Bożego Narodzenia. Każdy z nas chce je spędzić nie tylko w rodzinnej i spokojnej atmosferze, ale także w czystym, pachnącym domu pełnym uroczych dekoracji.

Zanim jednak usiądziemy do stołu i rozpakowujemy prezenty musimy zająć się przygotowaniem domu, a w tym porządkami. Nie każdy jednak może poświęcić tydzień przed Świętami na przygotowania. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy domowej. Dlaczego warto poszukać jej już teraz?

Pomoc domowa na święta?

Nawet jeśli na co dzień doskonale radzimy sobie z porządkami w domu, to w okresie przedświątecznym zdecydowanie ich przybywa. Dodatkowo dochodzi przygotowanie potraw, ubieranie choinki, pakowanie prezentów czy przegląd dekoracji. Z pewnością każdej pani domu przyda się dodatkowa pomoc w sprzątaniu. Dzięki temu spędzimy przyjemnie czas z rodziną i skupimy się na innych kwestiach.

Okres świąteczny jest jednak gorącym czasem, dlatego osobę do sprzątania warto zacząć szukać już teraz, w listopadzie. Pozwoli to na spokojne podejście do tematu, znalezienie odpowiedniej pomocy i ustalenia z nią wszystkich warunków współpracy.

Teraz, dopóki nikt nie myśli jeszcze o porządkach, mamy większy wybór i szansę na lepsze warunki finansowe. Mając zagwarantowaną pomoc w sprzątaniu będziemy mogli przejść do planowania samych Świąt.

Co zlecić pani sprzątającej przed świętami?

Pomoc domowa może wesprzeć nas jedynie podczas przedświątecznego sprzątania lub nawiązać z nami stałą współpracę, np. raz w tygodniu. Dzięki temu utrzymamy porządek przez cały rok, bez wyrzeczeń i poświęcania czasu wolnego na sprzątanie.

Przed Świętami możemy zlecić pani sprzątającej mycie okien, prasowanie firan i zasłon oraz obrusów, wytarcie kurzu na szafkach, umycie i wypolerowanie zastawy oraz sztućców czy odświeżenie ozdób choinkowych i dekoracji.

Pomocy domowej możemy także zlecić standardowe porządki – odkurzanie, mycie podłóg, starcie kurzu, posprzątanie kuchni czy łazienki. Pozwoli to zaoszczędzić czas na gotowanie i przygotowania, szczególnie osobom, które przyjmują gości na Święta lub pracują włącznie z Wigilią.

Gdzie szukać pomocy domowej?

Jeśli zastanawiasz się, gdzie znaleźć sprawdzoną i odpowiednią osobę do sprzątania, zajrzyj na portale z ogłoszeniami, najlepiej te specjalizujące się w ofertach prac porządkowych, takie jak www.pomocedomowe.pl. Dzięki temu będziesz mieć pewność profesjonalnej obsługi. Wystarczy wybrać miasto i wyszukać oferty lub samodzielnie zamieścić ofertę pracy i czekać na zgłoszenia. Później pozostaje tylko wybrać najlepsze kandydatki, umówić się na spotkanie i dogadać szczegóły.