Elżbieta Bula
Elżbieta Bula
13 Cze, 2018 - 16:01
Sposoby na udany urlop z dziećmi

Sposoby na udany urlop z dziećmi

Elżbieta Bula

Dowiedz się, w jaki sposób zaplanować udany urlop z dzieckiem. Nie jest to trudne zadanie, wystarczy mieć dobry plan. Rodzinne wakacje czas zacząć!

Sezon urlopowy uważam za otwarty! Czerwiec w pełni, a pogoda rozpieszcza już od maja. Biura podróży zasypują nas wspaniałymi ofertami mniej i bardziej egzotycznych wakacji. Pewnie każdy z rodziców marzy o relaksie pod palmami z kolorowym drinkiem w ręku… Czy taki sposób na wypoczynek jest jednak możliwy z małym dzieckiem?

Co mam na myśli pisząc małym? Trudno mi tutaj określić ramy wiekowe, bo jak wiadomo każdy z maluszków rozwija się swoim tempem, ale myślę, że do trzeciego roku życia dzieciaki na wakacjach mogą być naprawdę bardzo absorbujące.

Wakacje z dzieckiem – zabawa i relaks na pierwszym miejscu

Podstawa to brak zmartwień i dobra zabawa! Oczywiście taka, która sprawi przyjemność wszystkim. Jestem zwolennikiem wczasów w Polsce. Jest tyle pięknych miejsc, które warto odwiedzić, a “na miejscu” nie będziemy mieli żadnych problemów z komunikacją czy załatwieniem jakiejkolwiek sprawy w przypadku, np. konieczności interwencji lekarza. Tutaj jedno ze zmartwień już nam odpada.

Sposoby na udany urlop z dziećmi 0 dziecko nad morzem

Udany urlop z dziećmi w pobliżu domu

Blisko domu też może być fajnie! W zależności w jakim rejonie kraju mieszkacie, warto wybrać ofertą wczasów w odległości do 300 km. Transport własnym samochodem, zapakowanym w wszystko czego potrzebujecie jest naprawdę bardzo komfortowy.

Polecam skorzystanie z ofert na popularnych portalach ze zniżkami. W bardzo dobrych cenach można znaleźć wczasy w popularnych górskich miejscowościach z pełnym wyżywieniem i basenem w hotelu.

Sposoby na udany urlop z dziećmi - wycieczka w góry

Zadbaj o odpowiedni wózek dla dziecka

Najważniejszy jest wózek! Wygodny i pakowny wózek to podstawa urlopu z dzieckiem. Warto wybrać się na dłuższą wycieczkę w porze spania malucha. Pomyślcie o wyprawie na Morskie Oko, piękne widoki wokół i maleństwo smacznie chrapiące pod kocykiem.

Zmiana otoczenia również wpływa na to, że maluszek chętniej będzie ucinał sobie drzemki.

Sposoby na udany urlop z dziećmi - spacer z dzieckiem

Udany urlop z dziećmi – bez atrakcji ani rusz!

Atrakcje w pobliżu! Idealnym rozwiązaniem jest hotel z ciekawą ofertą na miejscu. Basen, plac zabaw, sala zabaw w samym ośrodku, zajęcia z animatorem gwarantują udany urlop nawet w deszczowy dzień.

Sposoby na udany urlop z dziećmi - aquapark

Niezbędnik malucha (i rodzica) podczas wakacji

Wakacyjny niezbędnik! Krem do opalania, czapeczka, sporo ubranek i ulubione zabawki muszą znaleźć się w torbie podróżnej.

Poznaj także garść porad na temat: Sposoby na udany urlop z dziećmi - wakacje z dziećmi

Magiczne wakacje w ogrodzie

Masz własny ogródek? Zamień go w kurort wczasowy! Czasem warto darować sobie wyjazd i zainwestować np. w duży basen, trampolinę, huśtawkę, hamak czy inne ogólnodostępne gadżety. Trzylatkom naprawdę więcej nie potrzeba, a zapraszając na grilla znajomych z dziećmi, najlepiej jeszcze starszymi mamy całe popołudnie dla siebie.

Sposoby na udany urlop z dziećmi

Ważna jest równowaga! Zarówno maluchy jak i rodzice mają na urlopie wypocząć i dobrze się bawić. Wspólne zabawy, krótkie wypady i wycieczki na pewno na długo zostaną wszystkim w pamięci, a rodzinne albumy z wakacji będą często inspiracją do kolejnych wielkich wypraw!

ZOBACZ RÓWNIEŻ