Anna Pawłowska
Anna Pawłowska
26 Lut, 2018 - 01:00

Najlepsze sposoby na stres – dedykowane szkolenia online

Anna Pawłowska

Stres może negatywnie wpływać na Twoje zdrowie i jakość życia. Dzięki szkoleniom online poznasz skuteczne sposoby na stres i dowiesz się, jak żyć lepiej.

Stres to odczucie znane każdemu z nas. Czym jest? Według jednej z psychologicznych definicji jest to napięcie będące skutkiem braku równowagi między możliwościami jednostki a wymogami sytuacji. Wedle innych – stres to reakcja na negatywne czynniki psychiczne i fizjologiczne. Wszyscy są jednak zgodni – stres to uczucie napięcia, które może mieć charakter doraźny lub długotrwały. I wszyscy są zdania, że sposoby na stres to coś, czego współczesny człowiek powinien się nauczyć, by zachować dobrostan psychiczny i poczucie satysfakcji z życia.

Często mówi się, że współczesna cywilizacja jest cywilizacją stresu. Wiąże się to z wysokimi wymaganiami, jakie stawia przed sobą człowiek, a także z życiem w niesprzyjającym środowisku: od hałasu o wysokim natężeniu, przez szum informacyjny aż po niepewność jutra i brak głębokich relacji z bliskimi – wszystkie te czynniki powodują stres. Ponieważ bardzo trudno zmienić otoczenie, niezwykle ważnym zagadnieniem stało się, by znaleźć skuteczne sposoby na stres.

Czy istnieją sposoby na stres?

Optymistyczna odpowiedź na to pytanie brzmi: tak. Istnieją skuteczne i sprawdzone techniki radzenia sobie ze stresem. Choć na pierwszy rzut oka mogą się one wydawać trudne, każdy z nas może wdrożyć je w życie i zredukować odczuwane napięcie. Gdzie można poznać sposoby na stres? Niestety nie uczy tego szkoła, trudno też zdobyć taką wiedzę na studiach.
Świetną metodą jest wypróbowanie kursów online. Szkolenia internetowe to szansa na skorzystanie z dostępu do wiedzy światowej sławy autorytetów w dziedzinie redukcji stresu.

Oto najlepsze szkolenia online, na których dowiesz się, jak skutecznie walczyć ze stresem.

Mindfullness – szkolenie online podstawy uważności

Dr John Ullmen to wykładowca w UCLA Anderson School of Management. Na swoim kursie internetowym wykłada podstawy mindfullness. Co to takiego? Słowo to tłumaczy się na polski jako „uważność” lub „uważna obecność”. Chodzi o bycie „tu i teraz”. Trening uważności uważany jest za skuteczny sposób na stres i negatywne emocje.

Dr John Ullmen uczy metody, z której każdy może skorzystać, by zredukować poziom stresu i lęku, zwiększyć pewność siebie i swoją wydajność. Zakres poruszanych przez niego tematów obejmuje:

  • podstawy uważności i praktykowania uważnej medytacji;
  • radzenie sobie z niepożądanymi doświadczeniami, takimi jak stres, strach i zwątpienie w siebie;
  • pogłębienie relacji z innymi;
  • uważność jako sposób na podniesienie swojej wydajności;
  • uprawianie uważnego przywództwa.

Na tym szkoleniu (sprawdź tutaj) poznasz skuteczne sposoby na stres i dowiesz się, jak wspierać swój rozwój osobisty dzięki treningowi uważności.

Kurs online: Zarządzanie stresem

Mały stres może być świetną motywacją do działania, jednak długotrwały stres negatywnie wpływa na zdrowie i całokształt życia. Na szczęście dzięki odpowiednim technikom możesz zredukować odczuwane napięcie.

W tym krótkim kursie (sprawdź tutaj) profesor MBA dr Todd Dewett podzielił się swoimi wskazówkami dotyczącymi radzenia sobie ze stresem, w tym identyfikacji bodźców, które go wyzwalają, zarządzania reakcjami i podejmowania pozytywnych wyborów osobistych.

Dowiedz się więcej: Pozytywny stres – jak go efektywnie wykorzystać? >>

Szkolenie internetowe: Szczęście i spełnienie w życiu

Jakie są determinanty szczęśliwego i satysfakcjonującego życia? Poszukiwanie recepty na szczęście trwa chyba od początków ludzkości. Czy wreszcie ją poznaliśmy?

Na pewno dzięki rozwojowi nauki dowiedzieliśmy się, jakie czynniki sprzyjają poczuciu satysfakcji i spełnienia. Prof. Raj Raghunathana znany jest jako dr Happy-smarts, a w swoim szkoleniu online wykorzystuje wiedzę z zakresu psychologii, neuronauki i behawioralnej teorii decyzji.

Biorąc udział w tym kursie (sprawdź tutaj), zagłębisz się w następujące kwestie i poznasz:

  • Odpowiedź na pytanie: Dlaczego inteligentni ludzie odnoszący sukcesy nie są szczęśliwi?
  • Siedem grzechów głównych na drodze do szczęścia.
  • „7 nawyków szczęśliwych ludzi” i dowiesz się, jak możesz je wdrożyć w swoim życiu.

Inwestując w rozwój osobisty w tym zakresie, możesz znacząco podnieść jakość swojego życia.

Kurs online: Techniki zarządzania złością, które faktycznie działają

Złość to silna emocja, która – jeśli nad nią nie zapanujemy – może uczynić w naszym życiu prawdziwe spustoszenie. Jak kontrolować gniew? Jak wykorzystać oczyszczającą moc złości? Jak znaleźć źródło negatywnych emocji, które Tobą targają? Tego wszystkiego dowiesz się na szkoleniu online przygotowanym przez Kena Wellsa – coacha i wykładowcę, autora ponad 25 kursów internetowych.

Co wyróżnia to szkolenie? Wells nie skupia się na objawach, czyli negatywnych emocjach, ale zaczyna od dotarcia do źródła problemu. Tylko poznanie przyczyn emocji, jakie odczuwamy, pozwoli na to, by skutecznie nad nimi zapanować.

Jest to kurs zarządzania złością (sprawdź tutaj), który nauczy Cię, jak radzić sobie z gniewem i odnaleźć spokój w swoim życiu i w relacjach z innymi ludźmi. A to wszystko w niezwykle krótkim czasie – proponowane ćwiczenia i techniki zajmują od 10 do 30 minut dziennie.

Zarządzanie stresem: 40+ prostych sposobów radzenia sobie ze stresem

Jeśli doświadczasz stresu w swoim życiu, niezależnie od jego przyczyny i intensywności, ten kurs jest dla Ciebie (sprawdź tutaj). Dowiesz się, czym jest stres i jakie są jego źródła. Poznasz też różne rodzaje stresu, a co najważniejsze, dowiesz się, jak sobie z nim radzić – poznasz naprawdę skuteczne sposoby na stres.

Autor kursu prezentuje 4 strategie radzenia sobie ze stresem – do każdej z nich przypisuje 10 technik, co daje w sumie aż 40 sposobów na stres. Zachęca też, by w oparciu o wiedzę z kursu, projektować swoje własne strategie.

Szkolenie online: Zarządzaj energią swojego stresu

Zgodnie z obszernymi badaniami przeprowadzonymi przez Canadian Institute of Stress, istnieje pięć podstawowych umiejętności radzenia sobie ze stresem. Podczas tego kursu zidentyfikujesz swój dominujący osobisty typ stresu i skupisz się na rozwijaniu technik, które najskuteczniej sobie z nim poradzą. Program realizuje trzy kluczowe etapy: samopoznania, motywacji i samodzielnego zarządzania.

Nauczysz się szybkich rozwiązań, które znacząca zwiększą jakość Twojego życia już od początku udziału w szkoleniu. Z technikami, które poznasz na tym kursie (sprawdź tutaj), skutecznie pokonasz stres w pracy i w życiu osobistym.

Dowiedz się więcej: Jak radzić sobie ze stresem w pracy i szkole >>

Jakie są skutki stresu?

Pamiętajmy, że stres może mieć działanie zarówno pozytywne jak i negatywne. Wzmożone napięcie może wyzwolić w nas niezwykłe pokłady siły i kreatywności – to dlatego pod presją czasu często powstają naprawdę udane projekty.

Jednak organizm poddawany długotrwałemu działaniu stresu jest na wyczerpaniu. Badania wykazały, że stres obniża odpowiedzialność organizmu – kortyzol, zwany hormonem stresu negatywnie wpływa na produkcję przeciwciał. Efektem stresu są też trwałe zmiany w strukturze mózgu. Rezultatem tego procesu są m.in. zaburzenia koncentracji, problemy z pamięcią, brak kontroli nad emocjami, a nawet stany lękowe oraz depresja – podaje Business Insider (sprawdź tutaj). Warto więc z nim skutecznie walczyć!

ZOBACZ RÓWNIEŻ