Michał Nielub
Michał Nielub
03 Maj, 2018 - 02:00
Split: Tanie noclegi - TOP 11 propozycji

Split: Tanie noclegi – TOP 11 propozycji

Michał Nielub

Wiele już napisano o tym, że warto odwiedzić Split. Tanie noclegi mogą jednak do tego skutecznie zachęcić, również turystów nie dysponujących dużym budżetem. Dowiedz się, gdzie warto się zatrzymać na nocleg w chorwackim Splicie oraz jakich cen należy się tam spodziewać. Wybierz najlepszy obiekt noclegowy dla siebie.

Wczasy w Chorwacji należą do jednych z najprzyjemniejszych, w zamian otrzymujemy niepowtarzalną okazję do obcowania z bogatą historią i wszechobecną naturą. Zabytki, piękna pogoda, mnóstwo atrakcji – to wszystko sprawia, że warto odwiedzić między innymi Split, tanie noclegi zaś nas do tego zachęcą.

Nocleg najłatwiej można znaleźć w którymś z dużych hoteli, jednak najkorzystniejszą ofertę znajdziemy w prywatnych apartamentach – problemem mogą być w tym przypadku dostępne terminy (warto więc rezerwację zrobić dużo wcześniej przed planowanym wyjazdem).

Split – tanie noclegi w jakich cenach?

Ceny w Chorwacji są wysokie, szczególnie w okresie wakacyjnym. Wybierając się tam na urlop w tym czasie należy liczyć się z wydatkiem rzędu 80-100 zł za osobę za noc. Dużo mniej zapłacimy poza sezonem. Koszt zakwaterowania w październiku może być nawet o połowę niższy niż w lipcu czy sierpniu.

Dowiedz się więcej: Chorwacja zimą – TOP 11 atrakcji >>

To ile wydamy na noclegi będzie uzależnione również od tego, czy podróżujemy sami, czy chcemy zwiedzić Chorwację z psem lub czy interesują nas inne dodatkowe udogodnienia. Generalnie im więcej oczekujemy od miejsca noclegowego, tym więcej przyjdzie nam za niego zapłacić.

Pobyt w Split a tanie noclegi – zestawienie (TOP 11)

Planując pobyt w Split, tanie noclegi mogą okazać się dużą ulgą dla naszych portfeli. Poniższe zestawienie powstało w oparciu o informacje dostępne na portalach rezerwacyjnych, przy czym kryterium cenowe nie było jedynym branym pod uwagę przy ustalaniu pozycji. Liczyło się również to, jakie dodatkowe udogodnienia dany obiekt oferuje, jaką ma powierzchnię, jak jest usytuowany oraz opinie użytkowników. Dla orientacji podano również różnice w cenach, jakie panują w okresie letnim w porównaniu do tego, ile za dany nocleg zapłacimy w październiku.

Split: Tanie noclegi - Stare Miasto

11. Tania Chorwacja – apartamenty przy ul. Slobode

Split ma wiele do zaoferowania – w końcu to magiczna Chorwacja. Apartamenty będące prywatną własnością są najtańszą formą noclegu. Ten znajdujący się przy ul. Slobode (sprawdź tutaj) uplasował się w naszym rankingu na 11. miejscu, chociaż to jedna z najtańszych ofert w zestawieniu i znajduje się w centrum miasta.

O takiej pozycji zdecydowały m.in. brak możliwości zakwaterowania ze zwierzęciem, brak opinii w Internecie, brak obsługi oraz brak klimatyzacji.

Koszt w sezonie: ok. 2 695 zł za 7 dni
Koszt poza sezonem: ok. 1 427 zł za 7 dni

Drugi prywatny apartament znajdujący się przy tej ulicy (sprawdź tutaj) jest nieco tańszy. Jest również nieco bardziej przestrzenny, ponieważ jego powierzchnia wynosi 30 mkw. Znajduje się tam jedno łóżko, jednak zwierzęta nie są akceptowane.

Koszt w sezonie: ok. 2 413 zł za 7 dni
Koszt poza sezonem: ok. 1 605 zł za 7 dni

10. Prywatny apartament w Kastel Sucurac

Ten prywatny apartament znajduje się w Kastel Sucurac przy ul. Ivana Pawla II (sprawdź tutaj). Dostępny jest dla maksymalnie 4 osób. Zwierzęta domowe nie są akceptowane, jednak do zalet należy zaliczyć fakt, że obiekt jest przyjazny dzieciom. Goście mają do dyspozycji basen. Wadą jest jednak odległość od głównych atrakcji Splitu – do samego Pałacu Dioklecjana wynosi ona 8 km.

Cena w sezonie: 1 680 zł za 7 dni
Cena poza sezonem: niedostępny

Dowiedz się więcej: Chorwacja z dziećmi – TOP 11 niesamowitych atrakcji >>

9. Kamen

Atrakcyjne oferty można znaleźć w miejscach oddalonych od Split. Tanie noclegi w swojej ofercie posiada obiekt Kamen (sprawdź tutaj). Jest to najtańsza propozycja w naszym zestawieniu za 7 noclegów w środku sezonu letniego. Akceptowane są zwierzęta domowe, świadczone są również usługi transferu z lotniska.

Minusem natomiast jest odległość od największych atrakcji Splitu – do samego Pałacu Dioklecjana dystans wynosi 6 km w linii prostej.

Cena w sezonie: 1 019 zł za 7 dni
Cena poza sezonem: 874 zł za 7 dni

8. Apartamenty Spalato Centre

Obiekt ten (sprawdź tutaj) usytuowany jest w centrum Splitu – tylko 300 metrów dzieli go od Pałacu Dioklecjana. Jest również dobrze oceniany przez gości, którzy spędzili w nim noc. Dodatkowo pokój wyposażony jest w klimatyzację, jednak nie są akceptowane zwierzęta domowe.

Cena w sezonie: 2 621 zł za 7 dni
Cena poza sezonem: 1 165 zł za 7 dni

7. Hotel Zagreb **

Standardowe ceny w tym obiekcie (sprawdź tutaj) wynoszą blisko 300 zł za noc, jednak dostępne są liczne promocje na portalach rezerwacyjnych. Jedna z nich dotyczy m.in. pobytu dla jednej osoby, zaś w cenie gość otrzymuje śniadanie, lokalizację blisko plaży, klimatyzację i inne udogodnienia.

Cena w sezonie: 1 923 zł za osobę za 7 dni
Cena poza sezonem: 1 398 zł za osobę za 7 dni

6. Apartamenty Sweet

Jest to apartament usytuowany przy ul. Mariny Getaldica, w odległości ok. 2,5 km od Pałacu Dioklecjana (sprawdź tutaj). Został sklasyfikowany jako obiekt trzygwiazdkowy, zaś przebywający w nim goście mają do dyspozycji m.in. telewizor, balkon, bezpłatny parking, klimatyzację i inne udogodnienia.

Cena w sezonie: 1 457 zł za 7 dni
Cena poza sezonem: niedostępny

5. Guesthouse Duje

Zabytki, kultura, atrakcje – to wszystko ma do zaoferowania Split, tanie noclegi zaś mogą ułatwić nam poznanie tego wszystkiego. Takie korzyści uzyskamy korzystając z Guesthouse Duje (sprawdź tutaj). O atrakcyjności tej oferty stanowi przede wszystkim lokalizacja (1 km od Pałacu Dioklecjana), a także niska cena. Goście zyskują 30 mkw do dyspozycji, a także takie udogodnienia jak m.in. klimatyzacja.

Cena w sezonie: 1 457 zł za 7 dni
Cena poza sezonem: niedostępny

4. Guesthouse Petricevic

Aby dobrze poznać Chorwację, noclegi muszą być zlokalizowane blisko największych atrakcji. Takie kryterium spełnia obiekt Guesthouse Petricevic (sprawdź tutaj), położony 800 metrów od Pałacu Dioklecjana. Sklasyfikowany jest jako nocleg trzygwiazdkowy i jest jednym z lepiej ocenianych w miejscowości Split. Jest to również sposób na Chorwację z psem, ponieważ zwierzęta są akceptowane.

Cena w sezonie: 1 835 zł za 7 dni
Cena poza sezonem: 757 zł za 7 dni

3. Guesthouse Ante

Wysoki standard, dobre opinie – to cechy charakteryzujące Guesthouse Ante (sprawdź tutaj). Jest to obiekt sklasyfikowany w standardzie trzygwiazdkowym, w cenie zaś goście otrzymują 8 minut do plaży, klimatyzację oraz możliwość grillowania. Jednak jest to oferta dla osób podróżujących samochodem, ponieważ obiekt jest położony w odległości 8 km od Splitu.

Cena w sezonie: 1 352 zł za 7 dni
Cena poza sezonem: 1 040 zł za 7 dni

2. Rooms „dr. Franjo Tudman”

Atutem tych apartamentów (sprawdź tutaj) jest wysoki standard, bardzo dobre opinie oraz cena. Do wad zaliczyć należy jednak lokalizację, ponieważ usytuowany jest wprawdzie w Splicie, jednak odległość dzieląca go do np. Pałacu Dioklecjana wynosi 2 km.

Cena w sezonie: 1 281 zł za 7 dni
Cena poza sezonem: niedostępny

1. Guest House Central

Obiekt usytuowany w ścisłym centrum Splitu (sprawdź tutaj). Akceptowane są zwierzęta domowe, zaś wszystkie apartamenty wyposażono w klimatyzację. Atutem jest również dostępność pokoi rodzinnych.

Cena w sezonie: 1 748 zł za 7 dni
Cena poza sezonem: 1 326 zł za 7 dni

Tania Chorwacja? Camping tak, ale nie dla wszystkich

Sposobem na tanie wakacje w Chorwacji jest camping. Na jednym z większych i bardziej znanych tego typu obiektów w Splicie opłata za osobę wynosi 9,80 EUR, co stanowi równowartość ok. 41 zł za noc. W takich okolicznościach pobyt 7 dniowy dla dwóch osób wyniósłby 574 zł latem, co jest najatrakcyjniejszą opcją zakwaterowania w Splicie w szczycie sezonu. Warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że taki sposób nocowania nie jest dla każdego – osoby ceniące sobie wygodę i wyższe standardy powinny skłonić się raczej ku nocowaniu w jednym z wyżej zaproponowanych apartamentów.

Dowiedz się więcej: Chorwacja – wakacje marzeń >>

Split: Tanie noclegi - camping

Zabytki, nocne życie, wydarzenia sportowe – to wszystko ma do zaoferowania Split. Tanie noclegi pomogą nam nieco zaoszczędzić i lepiej poznać to miasto (pieniądze wydając np. na liczne atrakcje i degustację lokalnych potraw). Pamiętajmy, że oprócz apartamentów, istnieją również inne propozycje noclegów, zaś camping i namiot to jedne z nich. Jednak nie każdemu będą pasowały takie warunki, dlatego to rozwiązanie należy dokładnie przemyśleć i wybrać opcję, która najbardziej nam odpowiada.

Należy wspomnieć, że w podróż do Chorwacji warto udać się samochodem. Dzięki temu z jednej strony znajdziemy atrakcyjniejsze obiekty noclegowe, z drugiej strony lepiej poznamy okolice, która ma do zaoferowania równie ciekawe miejsca, co sam Split.

ZOBACZ RÓWNIEŻ