Syntia Militowska
Syntia Militowska
03 Lis, 2017 - 02:00

Sińce pod oczami – TOP 7 sposobów na ich zamaskowanie

Syntia Militowska

Zarówno czynniki wewnętrzne jak i zewnętrzne mogą powodować sińce pod oczami. Poznaj proste sposoby na podkrążone oczy.

Sińce pod oczami są zmorą znacznej części społeczeństwa. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że przyczyny ich występowania mogą tkwić zarówno w genach jak i w diecie, a także w czynnikach zewnętrznych. Jedno jest pewne, podkrążone oczy nie wyglądają estetycznie i należy się z nimi rozprawić.

Worki pod oczami – przyczyny

Nie wszyscy wiedzą o tym, że sińce pod oczami możemy mieć wpisane w genach. Ich przyczyn możemy doszukiwać się także w nieodpowiedniej diecie. W wielu przypadkach podkrążone oczy są wynikiem nieprawidłowego stylu życia, a także zwiększonej podatności na stres.

Dowiedz się więcej: Sposoby na stres – kolorowanki dla dorosłych >>

Sińce pod oczami, które występują na skutek czynników wewnętrznych mogą być trudniejsze do usunięcia, bowiem pozbycie się ich będzie wymagało od nas większego nakładu pracy. Natomiast pozbycie się worków pod oczami będących wynikiem czynników zewnętrznych nie wymaga od nas dużego wysiłku.

Zanim jednak podejmiemy radykalne zamiany w naszym życiu, które mają zlikwidować sińce pod oczami, warto wypróbować proste, domowe sposoby na podkrążone oczy.

TOP 7 sposobów na sińce pod oczami

Oto kilka najskuteczniejszych sposobów, które pomogą pozbyć się nieestetycznych worków pod oczami w dość krótkim czasie.

7. Zimna woda

W wielu przypadkach sińce pod oczami pojawiają się z powodu zbyt słabego krążenia. Aby je poprawić wystarczy opłukać dokładnie twarz bardzo zimną wodą. W ten sposób krążenie się poprawi, a cienie pod oczami znikną nawet na cały dzień.

6. Schłodzone łyżeczki

Kolejnym skutecznym sposobem na opuchnięte oczy są zimne, a nawet lodowate łyżeczki. Dwie (lub cztery) duże łyżki stołowe powinniśmy umieścić w zamrażarce na co najmniej godzinę. Kiedy łyżki będą już zimne wyjmujemy je i przykładamy pod oczami. Czasem wystarczą tylko dwie łyżeczki, lecz lepiej jest użyć czterech, ponieważ w kontakcie ze skórą szybko oddają one temperaturę.

5. Okład z ziemniaka

Nasze babcie z powodzeniem stosowały okład z zimnego ziemniaka na podkrążone oczy. Jednego małego ziemniaka umieszczamy w lodówce na pół godziny. W tym czasie oczyszczamy skórę wokół oczu. Kiedy ziemniak będzie gotowy obieramy go i miksujemy lub rozcieramy na tarce. Uzyskane puree przekładamy na sitko i odsączamy część płynną.

Po upływie około 15 minut odlewamy zgromadzony sok, a startego ziemniaka mieszamy ze skrobią osadzoną na dnie miseczki. Tak powstałą papkę nakładamy na zamknięte powieki i sińce pod oczami. Okład zmywamy ciepłą wodą po upływie 10 minut.

4. Okład z ogórka

Od wielu lat zimne ogórki stosowane są jako skuteczny sposób na podkrążone oczy. Grubego ogórka myjemy i umieszczamy w lodówce na co najmniej 30 minut. W tym czasie oczyszczamy skórę wokół oczu. Kiedy ogórek będzie zimny, należy odkroić 2 plastry i przyłożyć je do oczu. Ściągamy po upływie 15 minut.

3. Rumianek lub świetlik

Ciepły okład z rumianku lub świetlika to kolejny, popularny sposób na sińce pod oczami. Stosowały go nasze mamy, babcie, a nawet prababcie. A wszystko nie tylko w trosce o piękny wygląd, ale także o zdrowie.

Zaparzamy rumianek lub świetlik (do wyboru) i czekając aż częściowo ostygnie (ważne, aby napar był jeszcze ciepły) oczyszczamy skórę wokół oczu. Następnie bierzemy waciki kosmetyczne i maczamy je w naparze. Nakładamy na podkrążone oczy i czekamy około 10 minut. Naparu można używać kilkakrotnie w ciągu dnia po czym należy go wylać.

2. Żel aloesowy

Na sińce pod oczami równie skuteczny okazuje się żel aloesowy, który dostępny jest w wielu drogeriach, a także w niektórych supermarketach. Choć często stosowany jest na poparzenia słoneczne, to równie świetnie sprawdzi się jako sposób na podkrążone oczy. Na oczyszczoną skórę wokół oczu nakładami żel aloesowy i czekamy do 15 minut. W tym czasie po prostu się relaksujemy. Po upływie tego czasu nie jest konieczne zmywanie żelu.

1. Napar z nasion czarnego sezamu

Popularny od lat napar z nasion czarnego sezamu jest doskonałym sposobem na nieestetyczne worki pod oczami. Dzieje się tak dlatego, że napar ten skutecznie poprawia krążenie krwi, dzięki czemu sińce pod oczami błyskawicznie znikają. Jak go przygotować?

Łyżeczkę czarnego sezamu mielimy w moździerzu lub w młynku po czym przesypujemy do szklanki. Sezam zalewamy gorącą wodą do wysokości 1/3 szklanki i czekamy aż wystygnie. W tym czasie oczyszczamy skórę na całej twarzy. Kiedy napar będzie gotowy, za pomocą sitka oddzielamy sezam od powstałego naparu.

Napar dokładnie rozsmarowujemy na całej twarzy kolistymi ruchami zwracając szczególną uwagę na sińce pod oczami. Po upływie kilkunastu minut powinniśmy poczuć ciepło pod skórą, które wywołane jest przyspieszonym krążeniem. W niedługim czasie po zastosowaniu naparu podkrążone oczy powinny być tylko wspomnieniem.

Dowiedz się więcej: Najskuteczniejsze sposoby na trądzik >>

Sińce pod oczami - TOP 7 sposobów na ich zamaskowanie - okłady z ogórka

Wyżej wymienione sposoby likwidują tylko doraźnie i jednorazowo problem sińców pod oczami. Każdy powinien jednak wziąć pod lupę swoje zdrowie ogólne, styl życia, a także dietę. Jest to ważne, ponieważ podkrążone oczy często są sygnałem alarmowym od naszego organizmu, który daje nam znać, że coś może być nie tak. Nie ignorujmy tego, bowiem worki pod oczami w większości przypadków nie biorą się znikąd.

ZOBACZ RÓWNIEŻ