Emilia Wawrzonkowska
Emilia Wawrzonkowska
07 Wrz, 2018 - 04:00
Rodzaje łóżeczek turystycznych

Rodzaje łóżeczek turystycznych

Emilia Wawrzonkowska

Poznaj rodzaje łóżeczek turystycznych dedykowanych najmłodszym członkom rodziny i spędź urlop bez obaw o komfort dziecka.

Polskie rodziny uwielbiają spędzać urlop poza swoim miejscem zamieszkania. Wielu osobom nie przeszkadza to, że w podróż mają zabrać swoje małe dziecko. Oczywiście z maluchem trudniej się podróżuje niż z dzieckiem kilkuletnim.

Podróż z małym dzieckiem wymaga dużo lepszego zorganizowania i postawienia sobie priorytetów w jaki sposób ten wyjazd zorganizować. Jednym z ważniejszych priorytetów jest to, gdzie maluszek będzie spał. Dużo osób kupuje łóżeczka turystyczne, które bardzo często wożą ze sobą. To na wakacje, to do babci, jak i również używają ich w domu na co dzień.

Wybór łóżeczka turystycznego wcale nie jest tak prosty, jak by się to mogło wydawać. Zanim jednak dokonasz zakupu, zapoznaj się poniżej z rodzajami łóżeczek dostępnych na rynku. Może te informacje pozwolą Ci na konkretny i właściwy wybór.

Rodzaje łóżeczek turystycznych dla dzieci

Kosz Mojżesza

Rodzaje łóżeczek turystycznych - kosz mojżesza

Sprawdza się idealnie przy dziecku, które jeszcze nie siedzi. Nie zajmuje dużo miejsca w pokoju, jednak może stanowić problem z zapakowaniem do samochodu – jak na łóżeczko przeznaczone do transportu bez złożenia jest dość duże.

Łóżeczko typu Next to me

 

Składany jeden bok, który może przylegać do łóżka rodzica, dzięki temu mama ma bobasa przy sobie. Nie musi wstawać z łóżka, by móc zobaczyć co u niego słychać. Rozłożenie łóżeczka zajmuje nie więcej niż minutę i jest również proste w złożeniu. Nadaje się dla dziecka do 18 miesiąca życia, ponieważ ma regulację wysokości.

Tradycyjne łóżeczko turystyczne

 

Zawiera dosłownie wszystko to, co jest potrzebne dziecku. Przez to jednak zajmuje więcej miejsca w bagażniku, jak i w docelowym miejscu podróży – w pozycji rozłożonej. Swoim wyglądem bardzo przypomina normalne drewniane łóżeczko.

Jego obsługa wymaga również nieco więcej czasu w celu rozłożenia i złożenia. Jest to łóżeczko przeznaczone bardziej do użytku codziennego plus podczas wyjazdów.

Warto wspomnieć, że łóżeczko w najbogatszej wersji zawiera przewijak, kółeczka na podwoziu, elektroniczną zabawkę oraz moskitierę przeciw owadom.

Przeczytaj więcej na temat podstawowego wyposażenia łóżeczka tutaj: Jak wybrać materac dla dziecka? >>

Łóżeczko – namiot

 

Ten rodzaj łóżeczka turystycznego to zdecydowanie największy faworyt wśród wymienionych. Rozkłada się bardzo łatwo i szybko, zawiera materacyk, osłonkę przeciw owadom. Po złożeniu zajmuje najmniej miejsca, a wyglądem przypomina złożoną torbę. Nadaje się również na plaże, dzięki zadaszeniu.

Warto wiedzieć: Pod spód łóżeczka warto podłożyć kocyk, ponieważ materacyk jest nieco cienki.

Mam nadzieję, że powyższy krótki przegląd łóżeczek turystycznych pomoże rodzicom wybrać najlepsze rozwiązanie. Na rynku obecnie jest ogromny wybór, jednak należy on potrzeb danego rodzica.

ZOBACZ RÓWNIEŻ