ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
14 Lut, 2019 - 07:33

Rachunek bankowy w promocji – jak banki zachęcają nowych klientów do otwarcia konta?

ARTYKUŁ PARTNERA

Rachunek bankowy to najpopularniejszy produkt instytucji finansowych. Banki, chcąc pozyskać i utrzymać jak najwięcej klientów, stosują różne bonusy i dodatkowe oferty. Jakie konkretnie?

Według oficjalnych danych rachunek bankowy ma już około 87% Polaków powyżej 15. roku życia. Własne konto banku, zwłaszcza to z dostępem przez Internet, znacznie ułatwia zarządzanie pieniędzmi i dokonywanie nimi różnych transakcji. Do rosnącej liczby kont przyczyniają się także banki, które nie ustają w wysiłkach, by zachęcić nas do zakładania konta właśnie u nich, stosując w tym celu różne promocje. Poniżej przedstawiamy najciekawsze z nich.

Promocje banków przy zakładaniu konta

Instytucje finansowe, chcąc pozyskać nowych klientów, najczęściej oferują premię w zamian za to, że to właśnie u nich otworzymy nasz rachunek bankowy. Zwykle jednak, by otrzymać gotówkę, należy spełnić kilka dodatkowych warunków.

Getin Bank – do 500 zł premii w Programie Poleceń

Getin Bank przygotował promocję powitalną dla nowych klientów, którym rachunek bankowy został polecony przez osobę, która posiada już konto w tym banku. 50 zł można uzyskać dzięki skorzystaniu z kodu, którym obdarował nas inny konsument. Jedynym warunkiem jest założenie Konta Osobistego Proste Zasady lub Konta Osobistego Noble z wykorzystaniem kodu, a także zapewnienie na rachunku wpływów w kwocie minimum 1000 zł przez kolejne 3 miesiące.

Dodatkowo sami możemy polecać konto. Otwierając rachunek i zapisując się na stronie promocji, otrzymamy specjalny kod, który następnie możemy podarować kolejnym osobom. Za każdego nowego klienta, który wywiąże się z warunków otrzymujemy 100 zł. Maksymalnie możemy polecić 5 osób, zyskując tym samym nawet 500 zł!

Dowiedz się więcej: Konto Osobiste Proste Zasady Getin Bank 

Pekao – 100 zł za otwarcie Konta Przekorzystnego

Najnowsza promocja banku Pekao skierowana jest do klientów indywidualnych powyżej 26. roku życia, którzy zdecydują się otworzyć rachunek bankowy o nazwie „Konto Przekorzystne” oraz skorzystać z karty płatniczej lub bankowości internetowej Pekao24.

Za otwarcie rachunku otrzymają 100 zł, jednak po spełnieniu dodatkowego warunku – do końca miesiąca po miesiącu, w którym założyli konto, muszą zasilić je kwotą minimum 500 zł i dokonać przynajmniej 1 transakcji kartą debetową bądź aplikacją PeoPay, która działa w ramach systemu Pekao24.

Promocja ważna jest do 30 kwietnia 2019 roku.

ING Bank Śląski – do 140 zł premii za założenie Konta z Lwem

Do założenia rachunku w podobny sposób zachęca nowych klientów bank ING. Oferuje premię pieniężną w wysokości od 100 do 140 zł za otworzenie rachunku bankowego oraz spełnienie kilku dodatkowych warunków.

Warunki otrzymania premii dla klientów:

  • 100 zł – otworzenie konta z kartą przez stronę internetową banku do końca marca 2019 r., a do końca czerwca dokonanie transakcji kartą bądź Blikiem na łączną kwotę minimum 1000 zł,
  • 40 zł – 20 zł za wpływ wynagrodzenia za pracę w kwocie minimum 1000 zł, a kolejne 20 zł, gdy co najmniej 3 z ww. transakcji zostaną dokonane Blikiem w Internecie.

Akcja promocyjna trwa do 10 lipca 2019 r., ale konto należy założyć do końca marca br. Warto jednak dodać, że jest to już kolejna odsłona promocji w ING – z bardzo podobnej można było skorzystać w roku 2018.

Premia 140 zł od mBanku

Niemal identyczną promocję co ING proponuje mBank. Nowi klienci, którzy otworzą rachunek bankowy eKonto Standard w okresie trwania promocji, również mogą liczyć na 140 zł premii. W tym przypadku należy dodatkowo spełnić następujące warunki:

  • aby zyskać 100 zł – w ciągu 7 dni od dnia otwarcia konta należy zasilić je kwotą minimum 1000 zł oraz wykonać co najmniej 5 transakcji kartą w dowolnej kwocie,
  • aby zyskać 40 zł – w kolejnym miesiącu ponownie należy zasilić rachunek sumą minimum 1000 zł i ponownie wykonać co najmniej 5 transakcji kartą.

Promocja trwa do 31 lipca 2019 r., ale eKonto należy założyć do połowy lutego. Warto jednak obserwować stronę mBanku, ponieważ promocja może zostać przedłużona.

200 zł za przeniesienie konta do Credit Agricole

Nieco inną promocję dla nowych klientów ma bank Credit Agricole. W tym przypadku aby otrzymać premię 200 zł, należy przenieść swój rachunek z dotychczasowego banku do Credit Agricole i otworzyć albo Konto dla Ciebie, albo Konto dla Ciebie VIP.

Dodatkowo należy zadeklarować, że na nowo otwarte konto będzie wpływać wynagrodzenie za pracę i przez minimum 3 miesiące musi być to każdorazowo kwota minimum 1000 zł. Co ważne, wszelkie formalności związane z przeniesieniem rachunku załatwią pracownicy Credit Agricole.

Promocja obowiązuje do 31.03.2019 roku.

200 zł za przeniesienie konta do Santander Bank Polska

Premię za przeniesienie konta proponuje także Santander Bank Polska. Wystarczy założyć w nim rachunek bankowy Konto Jakie Chcę wraz z kartą Dopasowaną i usługami online, a także zadbać o to, by przez 4 kolejne miesiące wpływało na niego wynagrodzenie za pracę w wysokości co najmniej 1000 zł. W zamian za to bank wypłaci każdego miesiąca 50 zł, co łącznie daje 200 zł.

Promocja trwa do 30 kwietnia 2019 r.

Jak banki chcą zatrzymać posiadaczy rachunku bankowego – najciekawsze promocje

Banki nie tylko myślą o tym, jak przyciągnąć nowych klientów, ale również o tym, jak zatrzymać aktualnych. Dla tych, którzy już korzystają z oferty danego banku, przygotowano ułatwiony dostęp do produktów kredytowych oraz pożyczkowych, a także ich niższe oprocentowanie w zamian za przelewanie wynagrodzenia. To jednak nie wszystko, ponieważ w niektórych bankach można liczyć na dodatkowe bonusy.

Eurobank – premia „Codziennie zyskuję”

Właściciele kont w Eurobanku mogą cieszyć się świetną opcją na dodatkowe wpływy na rachunek. Za wydawane pieniądze na rozrywkę otrzymują bowiem zwroty, które w skali roku mogą sięgnąć nawet 720 zł.

Jedynym warunkiem jest zarejestrowanie się na stronie promocji oraz używanie transakcji bezgotówkowych podczas płacenia za dane atrakcje.

Program Pocztowe Korzyści w Banku Pocztowym

Dla swoich klientów ciekawą promocję przygotował również Bank Pocztowy. Posiadacze konta w tym banku (np. Bliskiego Konta Pocztowego lub Pocztowego Konta bez Ograniczeń), którzy zapewnią każdego miesiąca wpływ na rachunek minimum 1000 zł i dokonają transakcji kartą na łączną kwotę minimum 300 zł, mogą zyskać zwrot 5% płatności dokonanych w placówkach pocztowych.

Chodzi tu np. o płacenie rachunków na poczcie, korzystanie z usług cyfrowych na stronie Envelo.pl, czy zamawianie zakupów online z dostawą za pośrednictwem Poczty Polskiej. Maksymalnie w każdym miesiącu można zyskać w ten sposób do 30 zł.

Dowiedz się więcej: Przeniesienie konta do innego banku krok po kroku 

Rachunek bankowy a promocje – czy to się opłaca?

Banki kuszą nas rozmaitymi promocjami. Obietnica otrzymania premii nie zawsze jest jednak dla nas opłacalna. Jeżeli chcemy ocenić, czy dana oferta będzie korzystna, musimy wziąć pod uwagę kilka następujących kwestii:

  • opłata za prowadzenie rachunku,
  • opłata za korzystanie z karty,
  • opłaty związane z przelewami,
  • koszty związane z prowadzenie obecnego konta.

Musimy pamiętać o tym, że banki nie są instytucjami charytatywnymi. Pamiętajmy, że różnego rodzaju premie i nagrody za fakt, że nasz rachunek bankowy przeniesiemy do danego banku, są formą reklamy i zachęcania nowych klientów do współpracy.

Dowiedz się więcej: Najlepsze konto bankowe, czyli na co zwracać uwagę przy jego wyborze 

Zanim skorzystamy z aktualnej promocji, dobrze zastanówmy się, czy uzyskana premia będzie faktycznie korzystna. Może się okazać, że późniejsze koszty związane z utrzymaniem i korzystaniem z rachunku bankowego będą wyższe niż otrzymana premia za jego założenie. Choć trzeba przyznać, że standardem zaczynają być konta za 0 zł, w których większość podstawowych usług jest bezpłatna.

ZOBACZ RÓWNIEŻ