Syntia Militowska
Syntia Militowska
28 Wrz, 2017 - 03:00
Przedłużanie rzęs - wady i zalety

Przedłużanie rzęs – wady i zalety

Syntia Militowska

Przedłużanie rzęs z dnia na dzień staje się coraz popularniejsze. Poznaj wady i zalety tej metody i przekonaj się, czy warto ją stosować.

Przedłużanie rzęs jeszcze nigdy nie było tak modne jak teraz. Kobiety masowo zapisują się do kosmetyczek, aby sprawić sobie wymarzone sztuczne rzęsy. Poznaj wady i zalety jakie kryje za sobą ta metoda.

Metody na przedłużenie rzęs

Coraz więcej kobiet jest zmęczonych codziennym i żmudnym tuszowaniem rzęs. Panie, które stawiają na oszczędność czasu i wygodę, decydują się na krok jakim są sztuczne rzęsy. Poniżej przedstawiamy dostępne metody na przedłużanie rzęs oraz ich wady i zalety.

Blink express

Jest to dosyć popularna metoda. Kobiety, które decydują się na przedłużanie rzęs przez blink express zazwyczaj dopiero zaczynają swoją przygodę ze sztucznymi rzęsami. Dokleja się je na co drugą naturalną rzęsę.

Zaletą tej metody jest naturalny wygląd uzyskany szybko i bezboleśnie. Należy jednak pamiętać, że rzęsy utrzymują się tu do 3 tygodni, dlatego doczepiając je tą metodą można w krótkim czasie spodziewać się nieestetycznych prześwitów, co z kolei zmusza do częstego ich uzupełniania.

Przedłużanie rzęs metodą 1:1

Kobiety decydując się sztuczne rzęsy nadal chcą wyglądać naturalnie, dlatego też wybierają rzęsy 1 do 1. Metoda ta polega na doklejeniu jednej sztucznej rzęsy do jednej naturalnej. Taki efekt również można uzyskać stosując regularnie serum do rzęs.

Rzęsy 1 do 1 pozwalają zachować naturalny i jednocześnie zachwycający efekt. Rzęsy utrzymują się do 3 tygodni, po tym czasie należy udać się na ich uzupełnienie. Wadą tej metody jest również widoczna utrata rzęs w krótkim czasie, co może powodować nieestetyczny wygląd.

Przedłużanie rzęs metodą objętościową

Na ten rodzaj składa się przedłużanie rzęs metodą 2D, 3D, a nawet 8D! Metoda objętościowa może wydawać się taka sama jak rzęsy 1 do 1 jednakże ma na celu dodanie objętości rzęsom poprzez doczepienie dwóch lub więcej sztucznych rzęs do jednej naturalnej rzęsy. Wiele kobiet, które początkowo zdecydowały się na rzęsy 1 do 1 po pewnym czasie uznaje, że warto przejść na metodę objętościową.

Zaletą tej metody jest uzyskanie oszałamiającego efektu bez większego wysiłku. Mając gęste, grube i podkręcone rzęsy nie trzeba martwić się o resztę makijażu bowiem w przypadku wielu kobiet sztuczne rzęsy wystarczają, aby uzyskać zjawiskowy wygląd.

Metoda objętościowa niesie za sobą także pewne wady. Zabieg trwa około trzech godzin i podczas tego czasu trzeba nieruchomo leżeć w fotelu. Ponadto, sztuczne rzęsy w tak znacznej ilości mogą obciążyć te naturalne. Kolejnym minusem może być nienaturalny efekt. Kobiety, które decydują się na sztuczne rzęsy będące nieproporcjonalne do twarzy, mogą narazić się na wręcz karykaturalny wygląd.

Przedłużanie rzęs metodą mieszaną

Coraz więcej kobiet przekonuje się, że przedłużanie rzęs metodą mieszaną okazuje się być najlepszym rozwiązaniem. Polega na tym, iż to kosmetyczka samodzielnie dobiera długość rzęs w zależności od zapotrzebowana. Dzięki temu sztuczne rzęsy wyglądają nie tylko estetycznie, ale także oszałamiająco. Rzęsy 1 do 1, a nawet serum do rzęs nie dadzą tak zjawiskowego efektu.

Dowiedz się więcej: Jak działa zalotka do rzęs >>

Gotowe sztuczne rzęsy i kępki

Przedłużanie rzęs w domu również jest możliwe – do tych celów służą gotowe sztuczne rzęsy do samodzielnego przyklejenia. Można je kupić w całości lub w kępkach. Do ich przyklejenia wystarczy specjalny klej do rzęs i pęseta. Rozwiązanie te okazuje się być zarówno tanie jak i wygodne, bowiem długie rzęsy można mieć już w kilka minut.

Gotowe sztuczne rzęsy niestety posiadają liczne wady. Okazują się one nietrwałe i mogą samoczynnie się odklejać. W wielu przypadkach sztuczne rzęsy doklejane samodzielnie utrzymują się od jednego do dwóch dni. Wiele kobiet uważa, iż rzęsy, które można przykleić samemu w domu nadają się jedynie na jednorazowe wyjście na spotkanie czy imprezę.

Oczywiście, aby przykleić zwykłe sztuczne rzęsy można udać się także do kosmetyczki. Ich prawidłowe przyklejenie nie będzie stanowiło problemu dla profesjonalistki i po takiej wizycie sztuczne rzęsy okażą się być o wiele mniej kosztowe aniżeli pozostałe metody przedłużania rzęs.

Dowiedz się więcej: Jak prawidłowo dbać o rzęsy i brwi >>

Przedłużanie rzęs - wady i zalety - doklejanie sztucznych rzęs

Przedłużanie rzęs odżywką – wady i zalety

Kobiety, które nie chcą mieć sztucznych rzęs 1 do 1 (ani żadnych innych sztucznych rozwiązań), decydują się na przedłużanie rzęs za pomocą odżywek. Jest to zdecydowanie najmniej inwazyjna metoda, która jednocześnie nie obciąża rzęs i okazuje się o wiele mniej kosztowna, niż na przykład przedłużanie rzęs metodą 1 do 1 oraz zastosowanie innych metod objętościowych.

Odżywka do rzęs okazuje się o wiele tańsza i jest wygodniejsza w użyciu aniżeli przedłużanie rzęs u kosmetyczki. Niestety, ta metoda niesie za sobą także wady. Na rezultaty trzeba czekać długo, bo nawet do kilku tygodni. Sam efekt, choć utrzymuje się długo, nie jest trwały bowiem rzęsy po niedługim czasie naturalnie wypadają. Dlatego też kurację należy regularnie powtarzać, a nawet ją stale podtrzymywać, aby rzęsy wciąż pozostawały długie.

Dowiedz się więcej: Najlepsze domowe maseczki na twarz >>

Przedłużanie rzęs - wady i zalety - metody przedłużania rzęs

Przedłużanie rzęs – wady i zalety

Sztuczne rzęsy niosą za sobą bardzo wiele korzyści, nie brakuje tu również minusów. Przedstawiamy te najważniejsze.

Zalety sztucznych rzęs

Naturalność

Kobiety przedłużające rzęsy metodą 1 do 1 osiągają bardzo naturalny efekt pięknych i długich rzęs. Także w przypadku zastosowania metody objętościowej można uzyskać naturalny wygląd, którego zapewne nie otrzymamy poprzez doczepienie gotowych sztucznych rzęs przeznaczonych do samodzielnego przyklejenia w domu.

Wygoda

Nie trzeba codziennie robić makijażu oczu, bowiem o każdej porze dnia i nocy mamy piękne rzęsy. Dużą zaletą jest to, że się nie rozmazują i zawsze wyglądają zjawiskowo. Odżywka do rzęs jest równie wygodna, jednakże na efekty trzeba czekać o wiele dłużej.

Szybki efekt

Odżywka do rzęs okazuje się być nieinwazyjną metodą, ale niestety na jej działanie trzeba czekać bardzo długo. Inaczej ma się sprawa w przypadku sztucznych rzęs, na przykład tych doczepianych metodą 1 do 1. Zadowalający efekt można uzyskać już po trzech godzinach, co jest kuszącą propozycją dla wielu kobiet.

Dowiedz się więcej: Jak pozbyć się pryszczy – domowe sposoby na trądzik >>

Przedłużanie rzęs - wady i zalety - zjawiskowe rzęsy

Wady przedłużania rzęs

Niestety długie i piękne rzęsy mają swoją cenę. Poznaj wady przedłużania rzęs:

Karykaturalny wygląd

Kobiety, które uwielbiają sztuczne rzęsy i zachłysnęły się ich pięknem często decydują się na ich nadmierne doczepianie. Jeżeli ilościowo są zupełnie niedopasowane do ich twarzy, często wyglądają komicznie nie zdając sobie z tego sprawy.

Alergie i stany zapalne

Każdy, kto decyduje się na sztuczne rzęsy narażony jest na stany zapalne oczu i ich okolic. Ponadto w okresie, w którym jest większa podatność na występowanie alergii (na przykład podczas pylenia drzew) osoby, które mają sztuczne rzęsy mogą spodziewać się ropienia oczu oraz innych niedogodności. Przez to zmuszone będą na czasowe zaprzestanie przedłużania rzęs.

Koszty

Jeśli oczekujemy wysokiej jakości pięknych rzęs zrobionych w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, musimy liczyć się z równie wysokimi kosztami. Ponadto należy pamiętać, że sztuczne rzęsy są długotrwałym wydatkiem – nawet jeżeli chodzi o niedrogą metodę przedłużania rzęs 1 do 1. Sztuczne rzęsy nie są trwałe i należy je nieustannie uzupełniać średnio co 2-3 tygodnie.

Niepraktyczność

Część kobiet uważa, że przedłużanie rzęs jest wygodne i zwalnia z wielu żmudnych i przykrych obowiązków – oczywiście jest to prawda. Istnieje jednak druga strona medalu. Mianowicie osoby, które zdecydowały się na sztuczne rzęsy muszą nieustannie uważać na to, aby ich nadmiernie nie moczyć ani nie dotykać.

Nie mogą także używać wokół oczu jakichkolwiek kosmetyków na bazie oleju bowiem ten rozpuszcza klej. Należy także pamiętać, że sztucznych rzęs nie należy tuszować, a używanie eyelinera i cieni do powiek, choć nie jest zabronione, to także nie jest wskazane.

Osłabienie naturalnych rzęs

Sztuczne rzęsy, zwłaszcza jeśli stosowane są przez długi okres czasu, znacznie osłabiają naturalne rzęsy. Konieczne więc są przerwy w przedłużaniu rzęs tak, aby te naturalne mogły się zregenerować.

ZOBACZ RÓWNIEŻ