Malwina Tomżyńska
Malwina Tomżyńska
05 Lis, 2017 - 04:00

Promocje bankowe, czyli jak zarabiać na bankach

Malwina Tomżyńska

Promocje bankowe, czyli temat który powraca jak bumerang praktycznie przy każdym korzystaniu z produktu bankowego. Wyjaśniamy czym są i podpowiadamy, jak na nich zarobić.

Coraz więcej użytkowników produktów bankowych zwraca uwagę na aktualne promocje bankowe, przez co temat zarabiania na bankach stał się w ostatnim czasie bardzo popularny. Czym właściwie są promocje bankowe, z jakich najpopularniejszych promocji możemy skorzystać i co zrobić żeby zarobić? Odpowiedzi na powyższe pytania prezentujemy w poniższym artykule.

Czym są promocje bankowe

Promocja bankowa to nic innego jak bardzo korzystna oferta banku związana z konkretnym produktem bankowym. Głównym założeniem promocji bankowej jest zaoferowanie klientowi jakiegoś prezentu (w formie rzeczowej lub gotówkowej) w zamian za założenie danego produktu i spełnienie ściśle określonych warunków.

Dowiedz się więcej: Konto bankowe – rodzaje kont i ich charakterystyka >>

A co z promocji bankowych ma bank?

Nie oszukujmy się, że promocje bankowe tworzone są tylko i wyłącznie z myślą o klientach. Taka strategia marketingowa to bardzo dobrze przemyślana procedura, mająca na celu przyniesienie instytucji finansowej określonych, wymiernych korzyści.

Często oferowane promocje bankowe nie wiążą się bezpośrednio z zarobkiem finansowym dla banku, ale są mocno nastawione na pozyskanie nowych klientów oraz rozszerzenie posiadanych baz danych. Poza tym banki nastawiają się także na możliwość  „ubrania” nowego klienta w dodatkowe produkty, z których sprzedaży mogą czerpać korzyści finansowe.

Dowiedz się więcej: Konto bankowe – w jaki sposób banki zachęcają nowych klientów do otwarcia konta >>

Promocje bankowe – rodzaje

Banki w różny sposób wabią do siebie nowych klientów. Magnesem mogą być przedmioty rzeczowe lub środki pieniężne. Do najczęściej spotykanych „nagród” oferowanych w promocjach bankowych należą:

  • Premie pieniężne, wypłacane bezpośrednio na konto uczestnika promocji,
  • Bilety do kina,
  • Moneyback – czyli zwrot procentowo określonej części wydatków np. realizowanych za pośrednictwem karty debetowej/kredytowej,
  • Nagrody rzeczowe – w ostatnim czasie często spotyka się promocje bankowe, w których banki oferują uczestnikom np. tablet, telefon komórkowy lub nawigację,
  • Vouchery do określonych punktów handlowo-usługowych (np. portal allegro lub perfumeria Douglas),
  • Czasowe podwyższenie oprocentowania np. na rachunku oszczędnościowym,
  • Zwolnienie z określonych kosztów związanych np. z prowadzeniem rachunku lub posiadaniem karty kredytowej.

Warunki uczestnictwa w promocji bankowej

Aby wziąć udział w promocji bankowej należy spełnić szereg określonych przez bank warunków. Do najczęściej spotykanych można zaliczyć:

To oczywiście nie wszystkie warunki wymagane przez banki. Każda promocja bankowa ma szczegółowy regulamin, który określa co i w jakim czasie należy zrobić żeby otrzymać określony prezent/nagrodę od banku.

Promocje bankowe – o czym musisz pamiętać?

Decydując się na udział w określonej promocji bankowej musimy przede wszystkim dokładnie zapoznać się z jej regulaminem. Często w reklamach lub na ulotkach bankowych promocji bankowej nie ma szczegółowych warunków danej oferty.

Dodatkowo warto zapoznać się z umową oraz tabelą opłat i prowizji konkretnego produktu, związanego z promocją. Może się bowiem okazać, że posiadanie produktu wiąże się np. z wysokimi kosztami prowadzenia (np. opłata za wydanie karty kredytowej w kolejnych latach jej posiadania) lub niemożliwymi dla nas warunkami prowadzenia (np. obowiązek zapewnienia wysokich wpływów na konto).

Na promocjach bankowych naprawdę da się zarobić. Udowadniają to np. znani blogerzy zajmujący się „rozpracowywaniem” promocji bankowych i „odczuwaniem” ich na własnej skórze.

Zanim jednak zdecydujemy się na świetną ofertę obowiązkowo powinniśmy zapoznać się z regulaminem promocji oraz tabelą opłat i prowizji powiązanego z promocją produktu bankowego. Na pewno dotrzymanie wszystkich warunków i terminów określonych przez bank przyniesie nam określone korzyści finansowe.

ZOBACZ RÓWNIEŻ